gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Müslüm Gürses - Bir Bahar Akşamı

Konu, 'L-M Harfli Şarkılar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Bir Bahar Akşamı Rastladım Size Sevinçli Bir Telaş İçindeydiniz Derinden Bakınca Gözlerinize
    Neden Başınızı Öne Eğdiniz

İçimde Uyanan Eski Bir Arzu
    Dediki Yıllardır Aradığım
    Şimdi sonu Bükük Boynu
    Daha Önceleri Neredeydiniz

Müslüm Gürses - Bir Bahar Akşamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müslüm Gürses - Bu Akşam

Müslüm Gürses - Bu Akşam

Gozlerin kalbimi caldi bu aksam Yandi kalbim yandi, yandi bu aksam Son pismanlik fayda etmez sevgilim Darginligi kaldir baris bu aksam Gel bu askin serefine icelim Doldur sevgilim doldur, doldur bu aksam Ocagimiz tutsun darginlik bitsin Viran bagimizda bulbuller otsun Doldurda icelim askimiz icin Gam keser bitsin bitsin bu aksam__________________
  2. Müslüm Gürses - Akşam Olur Gizli Gizli Ağlarım

Müslüm Gürses - Akşam Olur Gizli Gizli Ağlarım

Akşam olur Gizli Gizli Ağlarım Kaderin dilinden iyi anlarım Keder öğütmekle geçti yıllarım Beni değirmende taşa döndürdün Yesemde içsemde ölü gibiyim Aklım başımda yok deli gibiyim Suya düşmüş söğüt dalı gibiyim Yerimi yurdumu düşe döndürdün Birgün buradayım birgün şurada Gönlümü göçebe kuşa döndürdün Çok şükür gurbeti bitirdim derken Yolumu yeniden başa döndürdün Lahnet olsun sana ey zalim...
  3. Müslüm Gürses - Ağlıyor gözlerim

Müslüm Gürses - Ağlıyor gözlerim

Ağlıyor gözlerim sevdim seveli Geçiyor günlerim dertli çileli Gençliğim zından oldu ümitler hüsran oldu Ne kötü şansım varmış ayrılık beni buldu Ağlıyor gözlerim sevdim seveli Geçiyor günlerim dertli çileli Yürekten sevmiştim yazık el aldı İÇimde kanayan yaralar kaldı Benim kalbim taş değil ağladığım boş değil Neden ayırdı felek candan sevmek suç değil Yürekten sevmiştim yazık el aldı...
  4. Müslüm Gürses - Acımasız Dünya

Müslüm Gürses - Acımasız Dünya

Ne olur Yarabbim affet bu kulunu Sevdiysem kalbim bir suçlu kalbim bir suçlu Koptum birer birer sevdiklerimden Beni benden eden bu benliğimden Kötü duyguları sil at kalbimden İçimdeki şeytanı öldür Yarabbi Tükenen hayatım biten ömrümdü Aşkımın kahrını çeken gönlümdü Bir ateşti yandı yangına döndü Daha büyümeden söndür Yarabbi Şimdi gözyaşlarım bir sele döndü Artık bu yüzümü güldür Yarabbi...
  5. Müslüm Gürses ....

Müslüm Gürses ....

1953'ün 7 Mayıs günü Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi'nin Fıstıközü köyünde Dünyaya Merhaba Der Müslüm Akbaş. Evet Evet Yanlış Duymadınız Müslüm Gürses Müslüm Akbaş olarak dünyaya gelir ve daha sonra Gürses Soy ismini alır. Babası Mehmet Akbaş Annesi Emine Akbaş Kardeşleri Ahmet ve Zeyno ile Zor koşullarda hayat mücadelesi vermektedir o zamanlar. zaman zorluklarla karşılaşmaktan yılmamıştır....

Sayfayı Paylaş