gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

namaz insan için neden önemlidir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben elbette ki namazın önemini biliyorum ama ödev konuus olarak araştırmaktayım.Namazın insan için önemi konumuz ve konuyla ilgili her türlü bilgiye ihtiyacım var.. :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Namaz Bir Diriliştir...
    Namaz, zayıf olan insanı güçlüler güçlüsü olan ALLAH TEALA ya bağlayan Rabıtadır.

Namaz, Kur'an İfadesiyle Göklerin ve yerin Nuru Olan ALLAH TEALA 'nın
    Işığı ile aydınlanmadır....

Namaz, Kelime-i Şehadet getirilerek
    ALLAH TEALA ile Yapılan sözleşmenin Yenilenmesidir...

Namaz; Bedenin, Aklın ve kalbin katılımı ile gerçekleştirilecek İbadettir...

Namaz ; İslami İmanın Belgesidir.İnancın Yaşama dönüşüdür..

Namaz, Yıldızlar, Dağlar, hayvanlar ve denizler gibi her br varlığın ibadet
    şekillerini içeren,bunun içinde ayakta, eğilerek ve yere kapanarak yapılan
    kulluk zirvesi İbadettir..

Namaz, Bize Bizden Yakın Olan ALLAH TEALA'mızla Beraber olduğumuz
    bilincine yükselten İbadettir....

Namaz, Dirirliştir..İmanı pekiştiren ve hayat yasamız olan Kur'an ile ilişki
    kurduran İbadettir...

Namaz Kılan kişi her Namazda Onlarca defa tekrarladığı
    ALLAHU EKBER ( ALLAH En Büyüktür ) sözü ile ALLAH TEALA 'yı
    hayatının merkezine alır...

Her rekatta okuduğu Fatiha suresi ile ALLAH TEALA 'yı bütün varlıkların
    yaratıcısı olarak Kuşatıcı Rahmet ve Sevgi Sıfatlarıyla anar....

namaz insan için neden önemlidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyız?

Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyız?

namazı sevdirmek Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyım? öyle bir davranış veya söz Allahın izniyle etkilemeli ki her vakit o aklına gelmeli. bana yol gösterebilir misiniz? Namaz konusunda tembel davranmamızda ve onu zevk ile kılmamıza mani olan bazı nedenler vardır: 1- Günah ve isyanlarımız 2- İmanın taklidi olması, 3- İbadetleri kime karşı işlediğimiz tam olarak bilmemek 4-...
  2. Namaz Nedir!!!!

Namaz Nedir!!!!

namaz nedir Namaz,kulun izinsiz ve tercümansız Allah'ın huzuruna girip,Allah'la konuşmasıdır Namaz,insanın Allah'a kulluk etmenin en acık ifadesidir. Namaz,kalplerin ve kelimelerin sırlarının anahtarıdır, Namaz,mahşerde kulun ilk sual olunacağı şeydir Namaz,firdevs cennetine layık olmanın yoludur. Namaz,kul oldugunu yani haddini bilmektir Namaz,duadır,Hz.İbrahim'in duasıdır Namaz,Allah'ı...
  3. insan para için ne hale geliyor

insan para için ne hale geliyor

P { margin: 0px; } Şişman ve bıyıklı… Genç kızlar hala onu beğeniyor mudur acaba? Yoksa şişman ve göbekli Matt Damon’a “şirin amca” gözüyle mi bakıyorlardır… Sinema sektörü bu… Her rolde yakışıklı jön oynatmıyor adama… İşte Matt Damon… Yeni filmi için kilo aldı, bıyık bıraktı ve tanınmaz hale geldi…
  4. okul öncesi eğitim çocuk için ne kadar önemli?

okul öncesi eğitim çocuk için ne kadar önemli?

Okul öncesi eğitim, eğitim sistemimiz içersinde zorunlu olmayan; ama zorunluluk kapsamında en başta yer alması gereken bir süreçtir. Dünyada, özellikle Avrupa ülkelerinde yatırımların ve hassasiyetin eksik bırakılmadığı bir alan olan okul öncesi eğitim, maalesef ülkemizde gereken oranda, hak ettiği konumda değildir. İsveç, Fransa gibi ülkelerde okul öncesi eğitim % 100’lere varabilmekte iken,...
  5. Su içmeniz için 46 neden*önemli okuyunuz

Su içmeniz için 46 neden*önemli okuyunuz

su neden önemlidir su yaşam için neden önemlidir niçin önemli insanlar için Arkadaşlar günlük su tüketim miktarı çok önemlidir. Malesef bende suyu fazla sevmeyen biriyim. Bu nedenle bir araştırma yaptım. Vücudumuzun biz içmek istemesek bile çeşitli nedenlerle suya ihtiyacı olduğunu ve önemini öğrendim. Bundan sonra zorlada olsa içmeye çalışacağım. Görebileceğiniz yerlere hatt açalışma...

Sayfayı Paylaş