gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

''Ne Yaptıysam Bir Türlü Kilo Veremedim'' Diyorsanız Mutlaka Okuyun

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kilo vermenin yolları kilo vermenin sırları

Sevgili melekler, eğer siz de ''Ne yaptıysam kilo veremedim'' diyenlerdenseniz orada bir durun ve makalemizi bir okuyun. Mutalaka bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir. Bilinçsizce yaptığınız tehlikeli diyetlerin size ilerde birer sağlık sorunu olarak döneceğini unutmayın diyoruz ve kilo vermenin sırları hakkında bazı tüyolar vermek istiyoruz...

Diyenlerden iseniz mutlaka bir sebebi olduğunu unutmamalısınız. Bilinçsiz yapılan diyetlerin metabolizmanıza ne kadar zarar verebileceğini ve ileri yaşlarda tüm bu zararların geri döneceğini düşünerek sağlıklı beslenmek en doğrusu olacaktır.

Yapılan veya yapılmaya çalışılan diyetlerde çoğu zaman ‘ doğru bilinen yanlışlar ‘ sebebiyle pek çok kişi farkında olmadan hata yapmakta ve kilo vermek yerine tam tersi fazlasıyla kilo almaktadır.

Her pazartesi başlanan diyetler en geç Çarşamba günü son bulmakta ve bu başarısızlık bir kısır döngü halini almaktadır. Unutmayın ki, her başlangıcın bir sonucu vardır diyete değil doğru beslenme alışkanlığına başlamanız gerekmektedir.

Bu kısır döngü içerisinde yapılan hataları nasıl düzeltebiliriz, bir bakalım ;
    Arkadaşınızdan, kardeşinizden veya komşunuzdan duyduklarınızla veya daha önce alınmış bir listeyle diyet yapmaya kalkmayın, çünkü diyet bireye özeldir. Her bireyin metabolizması farklı çalışır, fotokopi ile çoğaltılan listeler sizin metabolizmanızda farklı sonuçlar doğurabilir.

Kilo alırım korkusuyla aç kalmayın. Uzun saatler süren açlığın sonunda bedeniniz metabolizmasını yavaşlatır, yani daha az enerji harcamaya başlar, ve açlığın sonunda kontrolsüzce yemek yersiniz. Bu da az enerji harcayan bedeninizde daha fazla yağ depolanmasına neden olur. Oruç tutanlar da neden kilo alındığının nedenlerinden biri de budur. Bu nedenle gün 6 defa 3 ana 3 ara olacak şekilde besleniniz. En ideal öğün saatleri sabah 7:30 – 08:00 de kahvaltı , 10:30 da 1. ara öğün ,12:00 – 13:00 gibi öğle öğünü , 15 :00 te 2. ara öğün , 18:00 - 19 :00 gibi akşam yemeği ile 21:00 – 21:30 da da 3. ara öğünü olarak yaşam tarzınızı mümkün olduğunca adapte edebilirseniz mutlaka faydasını göreceksiniz.

''Ne Yaptıysam Bir Türlü Kilo Veremedim'' Diyorsanız Mutlaka Okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kilo Vermenin Bazı İpuçları!mutlaka okuyunuz

Kilo Vermenin Bazı İpuçları!mutlaka okuyunuz

Diyet yapmak kolay bir iş değildir. Bir şeyler yemek, atıştırmak hayatımızın öylesine içinde ki, her vesile ile bir şeyler yiyoruz. Vitrinler, market rafları, restoranlar ve ikramlar, son derece davetkar ve baştan çıkarıcı. Ama hem sağlığımız hem de yaşamın tadını çıkarmak için fazla kilolardan uzak kalmamız gerekiyor. Peki nasıl karşı koyacağız tüm bunlara? İşte size işinizi kolaylaştıracak...
  2. kilo alamıyorsanız bu konuyu mutlaka okuyun!

kilo alamıyorsanız bu konuyu mutlaka okuyun!

kilo alamıyorsanız nesquik faydaları nesquik yararları Çevremizde kilo vermek isteyenlerin aksine kilo almak isteyenlerin de karşımıza çıktığına tanık olmuşuzdur. Çevremizde kilo vermek isteyenlerin aksine kilo almak isteyenlerin de karşımıza çıktığına tanık olmuşuzdur. Öncelikle enerji tüketiminin enerji harcamasından az olduğu durumlarda kilo alamama...
  3. 1 Ayda 8 Kilo (denenmiştir mutlaka okuyun)

1 Ayda 8 Kilo (denenmiştir mutlaka okuyun)

1 ayda 8 kilo 1 ayda 10 kilo verdiren diyet 8 verdiren diyet bir 10 işteee mucizevi içecek denenmiştir. arkadaşlar. ayda 8 kilo verdiren diyet daha ilk haftadan farkı görmeye başlıaksını. ben 5 kilo verdikten sonra bıırakıcam şimdi 2.5 kilo verdim devam edicem işte içeçek 4 Yemek k. elma sirkesi 4 yemek k. bal 4 su b. su 1 litrelik cam şişeye koyun ve iyice çalkalayın. yemeklerden...
  4. Vücudum Şişiyor Diyorsanız Mutlaka Okuyun

Vücudum Şişiyor Diyorsanız Mutlaka Okuyun

vücudum şişiyor vücut şişliği nedenleri Yüzüğünüz parmağınıza mı oturuyor ? Kilo almadığınız halde en sevdiğiniz kıyafetiniz üzerinize olmuyor mu melekler ? Bu aralar vücudum şişiyor diye etrafınıza dert mi yanıyorsunuz ? O halde en kısa zamanda bir doktora görünmelisiniz. Zira pek çok ciddi rahatsızlığın habercisi olabilen ödem problemi ile karşı karşıyasınız demektir. Tüketilen su...
  5. Çocuğum İştahsız Diyorsanız Mutlaka Okuyun !!

Çocuğum İştahsız Diyorsanız Mutlaka Okuyun !!

Arkadaşlar burda bazen okuyorum çocuğum iştahsız falan diye. Sürekli buray takip eder bilgi alırım, şimdi ben bilgi vermek istiyorum. Eğer çocuğunuz iştahsızsa ona keçiboynuzu özü yedirin.Bana da bir arkadaşım söyledi. Çocuğum çok iştahsızdı. Aldım aktardan kullanıyorum ve ciddi anlamda yemek yemeye başladı. Sabah akşam aç karnına 1.5 tatlı kaşığı yediriyorum. Pekmezden akışkan bir kıvamı...

Sayfayı Paylaş