gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Nefes Darlığı Çekenler Ve Astımlılar İçin Macun

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Üç tutam gül yaprağı, iki tutam papatya, birer tutam misk otu ve tarçın yarım tutam karanfille birlikte dövülerek ezilir. Hazırlanan karışıma iki adet yumurta sarısı ilâve edilerek yirmi dakika süre ile suda pişirilir. Süzülerek elde edilen karışıma, dövülmüş üç adet incir ilâve edilerek macun kıvamına gelinceye kadar bal ile yoğrulur. Hazırlanan macun bir kavanoza konarak serin bir yerde saklanır. Nefes darlığı çekenlere ve astımlılara tavsiye edilen bu macundan günde üç tatlı kaşığı yenir.

Nefes Darlığı Çekenler Ve Astımlılar İçin Macun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KİREÇLENME NEFES DARLIĞI ve ÖKSÜRÜK

KİREÇLENME NEFES DARLIĞI ve ÖKSÜRÜK

öksürük nefes darlığı nefes darlığı ve öksürük KİREÇLENME 400g. Ardıç tohumu, 1kg bal ile karıştırılır ve bu karışımdan, günde 3 öğün, aç karnına, 1 tatlı kaşığı yenir. NEFES DARLIĞI Bir miktar Deniz kadayıfı, toz haline getirilir. Ihlamur içine 1 çay kaşığı oranında katılarak kaynatılıp içilir. ÖKSÜRÜK Günde 20g.'dan fazla olmamak kaydıyla, Defne tohumu bal ile karıştırılıp yenir....
  2. Nefes darlığı için Şifalı Bitkiler

Nefes darlığı için Şifalı Bitkiler

nefes darliği için şifali bitki Nefes darlığı için Şifalı Bitkiler boru çiçeği ( çan çiçeği ) nefes darlığı , bronşit ve astımın sebep olduğu rahatsızlıkları giderir. gelincik nefes darlığı, astım ve bronşitte rahatlık verir. Kan tükürme ve kusmayı önler. Yanıkları iyileştirir. günlük ağacı Ağacın yongaları kurutulur, günlük ve buhur olarak kullanılır. nefes darlığını giderir. Tütsü olarak...
  3. Astımlılara ve nefes darlığına çare olan macun tarifi

Astımlılara ve nefes darlığına çare olan macun tarifi

Bu konu; astım ve nefes darlığına macun ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim kendim de alerjik astım hastasıyım ve özellikler hava değişimlerinde ciğerlerimde sıkıntılar baş gösterir. Küçük çocukken doktorum bana astımı; ciğerlerimizdeki küçük balonların iltihaplanması ,olarak anlatmıştı. İşte bu iltihaplı broşlarımızı rahatlatacak olan bir macun tarifiyle sizlere geldim. Sentetik gıdalar...
  4. Nefes Darlığı ve Burun Estetiği

Nefes Darlığı ve Burun Estetiği

burun tıkanıklığı nefes darlığı,burun estetiği sonrası nefes darlığı,burun ameliyatı sonrası nefes darlığı sebebi,nefes darlığı ameliyatı hakkında tüm bilgiler,valv darlığı burun estetiği,burun estetiği ameliyatı sonrası nefes alma güçlüğü nedeni, Burunun orta bölmesi olan septumun eğri olması nefes alıp vermeyi zorlaştırır. Septumun eğri olması bazen doğuştan bazen de travmatik meydana...
  5. Hamilelik ve Nefes Darlığı

Hamilelik ve Nefes Darlığı

hamilelikte nefes darlığı nedenleri,hamilelikte nefes darlığı neden olur,hamilelikte nefes darlığı sebepleri,hamilelikte nefes darlığı tedavisi hakkında bilgiler Hamile kadınların yaklaşık dörtte üçünde nefes darlığı ortaya çıkar. Nefes darlığı nefes nefese kalma veya nefes almakta zorlanma durumlarıdır. Evinizin bahçesinde attığınız birkaç adım bazen sizi 100 metre koşmuş bir...

Sayfayı Paylaş