gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nisa Suresi Ayet Sayısı Bilgisi

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Nisa Suresi Ayet Sayısı

Nisa Suresi Kaç Ayet

Sevgili melekler, daha önce meal bilgileri ile bilgilendirmede bulunduğumuz Nisa Suresi Kaç Ayet öğrenmek isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Nisa Suresi Ayet Sayısı bilgisini sizlerle paylaşıyoruz....

Yüz yetmiş altı âyettir. 58. âyetle 176. âyeti Mekkîdir, öbürleri Medenîdir. Kadınlara ait hükümler, bu sûrede bulunduğu için kadın anlamına nisâ adiyle adlanmıştır. Medine şehrinde indirilmiştir ve Kur'an-ı Kerim'de 4. cüzdedir.

Nisa Suresi Ayet Sayısı Bilgisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nisa suresi

Nisa suresi

Ibn-i Sirin'e (RA) göre; Nisa suresini veya bir kismini okudugunu veya okundugunu gören, beklemedigi bir yerden bir mirasa konar, Akrabalari çogalir. Ibni Kesir'e göre ömrü uzun olur ve hayir görür, buyurmustur. Caferi Sadik ise; iyi ahlak ve dogrulukla meshur ve halk arasinda saygili olur diyor, Abdulgani Nablusi'ye göre; geçinilmesi güç bir kadinla evlenir, ilim ögrenmek isteyen biri ise, bu...
  2. Taha suresi 71. Ayet

Taha suresi 71. Ayet

taha suresi taha suresi 71 ayet 71ayet suresinin 71 ayeti süresi Merak edenler için taha suresinin 71. ayetinin türkçe açıklamasını veriyoruz. TAHA SURESİ 71. AYET Musa Peygamber döneminde Mısır’da insanlara zulüm eden Firavun’u anlatan ayet şöyle: (Firavun) dedi ki: “Ben size izin vermeden önce ona inandınız öyle mi? Şüphesiz o, size büyüyü öğreten büyüğünüzdür. O halde ben de sizin...
  3. Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi paylaşın

Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi paylaşın

merhaba sevgili melekler ben sizden Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi rica ediyorum şimdiden Bakara Suresi İçki Ayeti için çok tşk ederim.
  4. Enam Suresinin Ayet Sayısı Kaçtır ?

Enam Suresinin Ayet Sayısı Kaçtır ?

Enam Suresi Kaç Ayettir Enam Suresi Ayet Sayısı Sevgili melekler ve sayın misafirlerimiz her ne kadar Enam suresi hakkında daha önce bilgi vermiş olsak ta Enam Suresi Kaç Ayettir diye merak eden arkadaşlarımız için yeni bir konu açıyor ve bu sayfamızda Enam Suresi Ayet Sayısı hakkında bilgi veriyoruz sizlere.... Kur'an-ı Kerim'in altıncı suresidir. En'am; koyun, keçi, deve, sığır ve...
  5. Enam Suresi 116. Ayetin Uyarıları.

Enam Suresi 116. Ayetin Uyarıları.

Değerli din kardeşlerim. Bugün sizlere öyle bir ayet hatırlatmak istiyorum ki, biraz düşündüğümüzde, günümüzde yapılan yanlışları adeta Rabbimiz yüzümüze vuruyor ve bizleri ikaz ediyor. Önce ayeti yazalım, daha sonrada üzerinde birlikte düşünelim. Enam 116: Eğer yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan, seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar....

Sayfayı Paylaş