Ödem atmak zayıflatır mı ödem atmak için ne yapabilirim?

K

Kırgızturk

Forum Okuru
Ödem atmak zayıflatır mı ödem atmak için ne yapabilirim?

Ödem atmak zayıflatır mı melek kadınlar kulübü ödem atma yolları forumda.​

Kızlar vücudum çok ödem tutuyor bunun için ne yapabilirim ödem atmak için ne yapayım bana önerilerde bulunun lütfen yaa. Hele adet öncesi nasıl şişiyor vücudum anlatamam. Ödem atmak zayıflatır mı? Zayıflarsam acaba odemlerimden de kurtulur muyum? Ödem atarak zayıflanır mi ya da?

Merhabalar
Ödem neden olur öncelikle bunu açıklayalım vücudumuzda küçük kan damarları bulunur yani kılcal damarlar sıvı sızdırması nedeniyle ödem oluşturur bunlar nasıl olur bu sızan sıvı damar içerisinde birikir şişer ve ödevi oluşturur böylece ellerde ayaklarda ayak bileklerinde ödem oluşur. Özellikle kalp karaciğer ve böbrek hastalarında ortaya çıkan ödem vücuttaki fazla sıvıyı tutan tuzun atılmasından oluşur. Ayrıca fazla tuz tüketiyorsanız aşırı hareketsizlik beslenme bozuklukları gibi durumlarda ödem oluşmaya sebeptir. Kiloda birkaç kilo oynama oluyorsa ödem problemi ile karşı karşıya olabilirsiniz.

"Ödem nasıl atılır"​

• Bol su tüketmelisiniz
  • Ödem çorabı bir nebze hafifletir
  • Bitkisel çaylar içmek
  • Tuz alımını azaltın
  • Yoğurt
  • Salatalık
  • Yeşil çay
  • Maydanoz
  • Nar
Ödem kilo almanıza sebep olmaz ama olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olabilir. Şişlik olduğu için vücudunuzda bu kilolu görünmenize sebep olabilir. Dolayısıyla ödem atmak vücudunuzu şişkinliğini alacağı için zayıf görünmenizi de sağlar. Dilerseniz aşağıdaki linkten "Ahmet Maranki den ödem atmak için bitkisel kür" tarifini alabilirsiniz

Geri