gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Öğrenciler ders başı yapıyor

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

İlköğretim ve liselerde 2007-2008 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı pazartesi günü başlıyor. İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ile 600 bin öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yapıyor Öğrenciler açısından eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi sınavlar nedeniyle yoğun geçecek. Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde okumak isteyen ilköğretim son sınıf öğrencileri, 8 Haziran 2008'de son kez yapılacak Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (OKS) girecekler.
    Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (DPY-B) ile Seviye Belirleme Sınavları (SBS) 21-22 Haziran 2008 tarihlerinde birlikte yapılacak. 21 Hazirandaki sınava 6. sınıf, 22 Hazirandaki sınava 7. sınıf öğrencileri girecek.

Ayrıca, ilköğretim okullarının 5. sınıf öğrencileri ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrenciler, 4 Mayıs 2008'de gerçekleştirilecek Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na katılacaklar.

Lise son sınıftaki öğrenciler 15 Haziran 2008'de yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS), üniversitelerin yabancı dil ile ilgili bölümlerinde okumak isteyen adaylar da 22 Haziran 2008'de yapılacak Yabancı Dil Sınavı'na girecekler.

2007-2008 eğitim-öğretim yılı 13 Haziran 2008 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler, 3 ay sürecek yaz tatili yapacak. 2008-2009 eğitim-öğretim yılının 15 Eylül 2008'de başlaması planlanıyor.

SINAVLARA BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR

İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin girebileceği SBS ile DPY-B'ye başvurular yarın başlıyor.

Sınavlara katılmak isteyen öğrencilerin velileri, öğrencinin T.C kimlik numarasıyla Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankası şubelerinden birine 10 YTL sınav ücreti yatıracak. İki sınav için ayrı ayrı ücret yatırılmayacak. Öğrencinin, sınav ücretinin yatırıldığını gösterir dekontu saklaması gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak SBS'ye başvurmuş olmak için yeterli sayılacak. DPY-B için ise başvurular Milli Eğitim Bakanlığının T.C. Milli Eğitim Bakanlığı veya :: M.E.B. Ortaöğretime Geçiş Sitemi :: adreslerinden yapılacak. Bu öğrencilerin başvuru bilgileri ve DPY-B ile ilgili belgeleri kontrol edildikten sonra okul müdürlüğü tarafından elektronik onaylama yapılacak.

2. zeyna

zeyna Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Öğrenciler ders başı yapıyor
    evet yarın maraton baslıyor maalesef 2. dönem hayırlı ugurlu olsun özellikle annelere :) 15 gündür çenem agrımıyordu yarın bagırıp çagırmaya başlarım artık teşekkürler canım
    allah sınava girecek cocuklarımıza yardım etsin

Öğrenciler ders başı yapıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Derslerden Soğumuş Öğrenciler

Derslerden Soğumuş Öğrenciler

Başarısız ve dersten uzaklaşmış bir öğrenci kısır bir döngüye girmiş, ve çıkamıyordur. Başarısız öğrenci, anlayamadığı için okuyamaz; okuyup konulara girmedikçe merak ve ilgi duymaz; merak ve ilgi duymadığı için okumaz. Bu kısır döngüyü kırmak gerekir. Kısır döngü, işin içine girebilmek için etkili olabilecek bir strateji ile kırılabilir. Başarmak zorunda olduğu öğrenme konusu ne olursa...
  2. 8 Eylül Pazartesi günü 15 milyon öğrenci ders başı yapacak

8 Eylül Pazartesi günü 15 milyon öğrenci ders başı yapacak

2008-2009 eğitim öğretim yılı 8 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre, 2008-2009 eğitim-öğretim yılı 8 Eylül Pazartesi günü başlıyor. 2009 yılı çalışma takviminde resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi nedeniyle okullar bu yıl geçen yıllardan bir hafta önce açılıyor. İlköğretim okullarındaki 10 milyon 870 bin ve liselerdeki 3 milyon 245 bin olmak üzere...
  3. Türk öğrenciler nasıl ders çalışıyor?

Türk öğrenciler nasıl ders çalışıyor?

. DÜŞÜNME BİÇİMİ MESLEK SEÇİMİ ÜZERİNDE ETKİLİ Global (Bütünsel) öğrenenler yaratıcı meslekleri, analitik öğrenenler sistemli ve programlı çalışmayı gerektiren işleri seçiyor. Uğur Kariyer Eğitim Merkezi tarafından yapılan araştırma öğrence stilinin meslek seçiminde de etkili olduğunu gösteriyor. Buna göre global (bütünsel) düşünen öğrencilerin yüzde 83'ü reklamcılık, sinema, televizyon,...
  4. Floresan baş ağrısı yapıyor

Floresan baş ağrısı yapıyor

floresan lambaların zararları floresan lambanın zararları florasanın ışığın lamba Çoğu insan daha tasaruflu olsun diye floresan kullanıyorlar. Ama her güzel şeyin kötü tarafları olduğu gibi floresanında zararları mevcut. İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’nin araştırmasına göre floresan fazla ışık veriyor. Ancak verdiği ışıktaki "fark edilmeyen titreşim"ler, gözde zorlanma...
  5. Ders Çalışmaya Başlarken Okunacak Ayetler

Ders Çalışmaya Başlarken Okunacak Ayetler

Bu konu;Ders çalışmaya başlarken okunacak ayet-i kerimeler hakkında bilgi vermektedir. Öğrenci olan veya çocuğu okula giden meleklerimiz için sınavdan önce ve ders çalışmaya başlarken okunacak aye-ti kerimeler dua ayetler hadi bölümüzde. (TA-HA SURESİ,ayet:25-28) Euzü bi’llahimine’ş-şeytani’r-racim.Bismi’llahi’Rahmani’r-Rahim. “Kale Rabbi’ş-rah li sadri ve yessir li emri...

Sayfayı Paylaş