gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

öğretmen Ve öğrenci Arasindaki Ilişki,

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

öğretmen ve öğrenci ilişkileri öğrenci ile öğretmen arasındaki ilişki ve arasındaki ilişki ilişkisi video ilişkileri 1. Açıklık: Her davranışta yapmacık değil doğal olma, maske takmama, dürüst olma. 2. Önemsenmek: Öğrenciye değer verme onu adam yerine koyma, oturup konuşma, ilgi göstererek öğrenciyi dinleme.
    3. Birbirine ihtiyaç duymak: Öğrenci olmasa öğretmenin ne önemi var öğrenciye de öğretmen şarttır.
    4. Birbirinden ayrı olmak:Gerektiğinde herkesin konumunu ve yapacağı işi bilmesi ve saygıda sevgide kusur edilmemesi hissettirilmeyen ince bir çizginin korunması.
    5. İhtiyaçlarını karşılıklı olarak giderebilmek: Anlaşma sağlama karşılıklı gereksinimleri giderme birbirini anlamaya çalışma olumlu cevaplar verme.
    Özelliklerini içerirse, iyi bir öğretmen-öğrenci ilişkisi kurulmuş demektir.

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: öğretmen Ve öğrenci Arasindaki Ilişki,
    Ne kadar dikkat ederseniz edin, ne kadar ilkeli olursanız olun, iki tarafta da iyi niyet ve istek olmalı sağlıklı bir ilişki kurmak için...

Bu disiplini sağlayamama veya öğretmenlik yapamama demek değil.

Sağlıklı bir ilişki için öğrencilerin de niyetini doğru tartmaları gerekiyor.

Özellikle orta öğretimde Anadolu-Fen Liseleri dışındaki bazı düz liselerde eğitimin hali öyle berbat ki, öğretmen öğretmenlikten bile çıkmış durumda...

İnsanı yoruyor, üzüyor...

Öğretmen güvenle, rahatlıkla sırtını öğrencilerine dönemiyor düşünebiliyor musunuz?

O kadar yozlaştık ki...

öğretmen Ve öğrenci Arasindaki Ilişki, konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öğretmen ve öğrencisine beslediği aşkı

öğretmen ve öğrencisine beslediği aşkı

öğretmen öğrencisine aşık olabilir mi bir öğretmen öğrencisine aşık olabilir mi 27 yaşında bir kadın öğretmenim. Uzun bir süre önce bir öğrencimin bana karşı bir şeyler hissettiğini fark ettim. Yada kendi kafamdan böyle bir senaryo yarattım. Ben bazen yaparım bunu ... çünkü aşka aşığım... Ben de ona karşı bir şeyler hissetmeye başladım. Bu duygu büyüdü büyüdü, sonuçta ben de bunalımlar,...
  2. Kadrolu ve Sözleşmeli Öğretmen Arasındaki Fark Nedir?

Kadrolu ve Sözleşmeli Öğretmen Arasındaki Fark Nedir?

öğretmenlik yaş sınırı sözleşmeli öğretmenlik nedir sözleşmeli öğretmen nedir öğretmenlikte yaş sınırı öğretmen hakları nelerdir Sözleşmeli Öğretmen - Kadrolu Öğretmen Arasındaki Farklar" ARADAKİ FARKLAR 1- Sözleşmeli öğretmenin Özür Durumu hariç il içi ve il dışı tayin hakkı yoktur. Kadrolulara bu hak tanınmaktadır. 2- Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumundan yapılan il dışı...
  3. Öğrenci Gözüyle Öğretmen - Öğretmenim

Öğrenci Gözüyle Öğretmen - Öğretmenim

öğrenci gözüyle öğretmen öğrenci gözüyle öğretmen kompozisyon çocuk gözünde öğretmenime kompozisyon ÖĞRETMENİM "Öğrenci gözüyle öğretmen" adlı yarışmada birincilik ödülü alan yazı. Ben bir öğretmen çocuğuyum. İlk öğretmenim de annemdir. Öbür çocuklar gibi okula başlarken yabancılık çektiğimi söyleyemem. Yaşamım okulda başlamıştı. Ancak okula başlamamla yeni bir sorun önüme...
  4. Sözleşmeli Öğretmen - Kadrolu Öğretmen Arasındaki

Sözleşmeli Öğretmen - Kadrolu Öğretmen Arasındaki

2009 ağustos öğretmen kontenjanları 2009 ağustos öğretmenlik kontenjanları ağustosta kaç öğretmen atanacak Öğretmenlik Kontenjanları (Gayri Resmi Açıklama) Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) Ağustos ayı içinde atamasını yapacağı 10 bin kadrolu ve 10 bin de sözleşmeli olmak üzere toplam 20 bin öğretmenin kontenjan dağılımı belli oldu. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, belirlenen kontenjanlar...
  5. Rehberlik öğretmeni ve öğrenciler

Rehberlik öğretmeni ve öğrenciler

Bu diyaloglar bana okul yıllaırmı ve özellikle rehberlik öğretmenimizi ahtırlattı.Ufak tefek bir bayan hocaydı kadın bıkmıştı artık bizden 26 yaşındaydı ama bize''sizin bu saçma sapan durumuzlarınız üyzünden kendimi 56 yaşında gibi hissediyorum''diyordu yazık yaaa:D:D:Dbizde abartıyorduk ama yaa:D İşte sizlere rehberlik öğretmeni ve öğrecilerinin arasında geçen komedi diyalogları sunuyorum:D...

Sayfayı Paylaş