gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

on parmak oyunu

Konu, 'parmak oyunları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sağlıkla ilgili parmak oyunları Benim on parmağım var (iki parmak gösterilir)
    Sağ elimde beş parmak (sağ elin 5 parmağı gösterilir)
    Sol elimde beş parmak (sol elin beş parmağı gösterilir)
    Ben onlarla her şey yaparım (iki el açılarak göğüs üzerine konur)
    Sayı sayar
    Yazı yazarım (parmak ile havada yazı yazılır)
    Birbirine kavuşturur (kollar birbirine bağlanır)
    Arkamda saklarım (eller arkaya saklanır)
    Yukarı kaldırır (eller yukarı kaldırılır)
    Aşağı indirir (eller aşağı indirilir)
    Yorulunca kucağımda dinlendiririm (eller dizler üzerine konur ):26:

on parmak oyunu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. On

On

Rüyada on sayısı mevki, nüfus, yetkidir. Kişinin işlerinin kolaylaşacağına işaret eder.
  2. Parmak

Parmak

Eşe, çocuğa, hizmetçiye, dost ve arkadaş, anne ve babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe yahut beş vakit namaza; Parmak görmek kar ve kazan vasıtalarına, mal ve refaha, kuvvet bulmaya yahut yardım görmeye, İnce ve uzun parmaklar işini güzel yapan sanatkara, etkili ve güzel yazı yazmaya, ticarette başarıya, yoksul için varlıklı kimselerin yardım ve ilgisine, Sağ elin parmakları, baş...
  3. ona..

ona..

[ı]hayatından çıkarırsan bir gün beni hasretle bekleyeceğim hayatına umutla girmeyi....[/ı] [ı] ülküelif...[/ı] [ı]gözlerini gözlerimden bir dakika bile ayırmaki,[/ı] [ı]gözlerim senin gözlerinin,[/ı] [ı]başka gözlere bakacağından [/ı] [ı]korkmasın...[/ı] [ı] ülküelif..[/ı]
  4. köşe bakkalı parmak oyunu

köşe bakkalı parmak oyunu

parmak oyunları örnekleri oşe oyunları öşe bitkilerle ilgili parmak bitkilerle ilgili oyunu Köşe bakkalı. (çene tutulur) Kapalı çarşı. (ağız gösterilir) Hor hor çeşmesi, (burun gösterilir) Elmacılar, (yanaklar gösterilir) Aynacılar, (gözler gösterilir) Kemancılar, (kaşlar gösterilir) Düz Bayır (alına dokunulur) Karışık çayır (saçlar gösterilir)
  5. Oy kullandıktan sonra seçmenlerin parmağına ne sürülürdü

Oy kullandıktan sonra seçmenlerin parmağına ne sürülürdü

Oy kullandıktan sonra seçmenlerin parmağına ne sürülürdü? Eskiden oy kullandıktan sonra parmaklara siyah bişey sürülürdü ve geçmerzdi de o neydi acaba yani Oy kullandıktan sonra seçmenlerin parmağına ne sürülürdü bilen var mı?

Sayfayı Paylaş