gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Onları sadece sevin..!

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Temeli sevgi olan hiç bir işte başarısızlık görülmez. Ben buna sevginin inanılmaz gücü diyorum.:)
    Bir Profesör, sosyoloji verdiği öğrencilerini, Baltimore şehrinin kenar mahallelerine göndermiş ve o bölgede yaşayan 200 erkek çocuğun durumlarını araştırıp her bir çocuğun geleceği hakkında bir değerlendirmede bulunmalarını istemiş. Öğrencilerinin hemen hepsi, detaylı araştırmalardan sonra bu çocukların gelecekte hiçbir şanslarının olmadığını dile getirmişler. Bundan tam yirmi beş yıl sonra bir başka sosyoloji profesörü tevafuken bu çalışmayı bulur ve öğrencilerinden bu projeyi tamamlamalarını ve aynı çocuklara ne olduğunu araştırmalarını ister. Öğrenciler, o bölgeden taşınan ya da ölen 20 çocuk dışında 180 çocuktan 176’sının muazzam bir başarı gösterip, avukat, doktor, mühendis ya da işadamı olduklarını ortaya çıkarırlar. Profesör bu sonuçtan çok etkilenir. Konuyu bizzat takip etmeye karar verir. Birer yetişkin olan o çocukların hepsi aynı bölgede yaşadıkları için, her biriyle buluşup teker teker görüşmeye başlar. ‘O şartlarda nasıl bu kadar başarılı oldunuz?” sorusuna bu insanların verdikleri cevap hep aynıdır: ‘Mahalle okulunda bir öğretmenimiz vardı. Onun sayesinde” Profesör, bu öğretmeni çok merak eder. Hala hayatta olduğunu öğrendiği yaşlı öğretmeni bulması çok fazla zamanını almadı. Kendisini ziyaret etmek için evine kadar gitti. Karşısında yılların yüzüne eklediği kırışıklıklara rağmen hala dinç duran yaşlı bir kadın buldu. Merakla yaşlı kadına bu çocukları kenar mahallelerinden kurtarıp, başarılı birer yetişkin olmalarını sağlamak için kullandığı sihirli formülün ne olduğunu sordu. Yaşlı öğretmenin gözleri parladı ve dudaklarının kenarında bir gülümseme belirdi:

‘Çok basit” dedi, ‘Ben o çocukları sadece sevdim. Hem de çok sevdim.”
    alıntı

Onları sadece sevin..! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ben Sadece Seni Sevdim...

Ben Sadece Seni Sevdim...

Ben sadece seni sevdim... Seni Öyle saf bir sevgiyle sevdim ki; bir gülün kadifemsi yumuşaklığıyla, karın ilk düşüşüyle, güneşin ilk ışıklarıyla... Ben gözlerine vuruldum... Hani binbir anlam taşıyan gözlerine. Bazen anlamsız bakan, bazen bana tüm çiçekleri bağışlayan o gözlerini sevdim... Seni öyle delice sevdim ki... Gece melektin rüyalarımda, sabah bir fincan çayı kahvaltımın, okulda...
  2. Çok sevdim onu.. Tertemiz sevdim..

Çok sevdim onu.. Tertemiz sevdim..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Ben sadece sevdim

Ben sadece sevdim

Sen sevmek nedir bilir misin ? İşte ben imkansızı sevdim, imkansız olsa da ben onu sevdim belki çok zor, çok zor belki imkansız ama ben Sevdim... Sevip sevip ayrı kalmak zor olsa da ben yine de her şeye rağmen onu sevdim... O beni sevmese de olur ben onu sevdim ben ona taptım... Bırakın o beni sevmesin, benim sevgim ikimize de yeter. sevmesin kim bilir şimdi nerededir, kiminledir nereden...
  4. Sadece sevdim

Sadece sevdim

Sevgili melekler bazen seversiniz karşılık beklemeden çıkarsız yalansız işte öyle seven meleklerimiz için bu kısa şiir BEN SENİ YÜREGİME HEYECAN VERESİN DİYE DEGİL BEN SENİ YÜREGİMDE FIRTINALAR KOPARASIN DİYE SEVDİM.. BEN SENİ EL ELE TUTUSUP DOLASMAK İÇİN DEGİL BEN SENİ KALBİMDE RUHUMDA YASATMAK İÇİN SEVDİM.. BEN SENİ LEYLANIN MECNUNU SEVDİGİ KADAR DEGİL BEN SENİ BİR KULUN TANRIYA...

Sayfayı Paylaş