gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Orucu Açarken Ne Denir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar iftar vakti ezan okununca Orucu Açarken Ne Denir bu konuda dini bilgisi olan var ise aranızda bana lütfen Orucu Açarken Ne Denir yazsın.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Orucu Açarken Okunacak Dua

Orucu Açarken Ne Söylenir

Oruç açarken “Allâhümme leke sümtü ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızgike eftartü” duası okunur.

Manası: ALLAHIM

Senin rızan için oruç tuttum sana güvendim, senin rızkın ile orucumu açtım, hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete.

ALLAHIM! beni, annemi, babamı ve bütün mü'minleri bağışla (AMİN)

Orucu Açarken Ne Denir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamber Efendimiz orucunu neyle açardı?

Peygamber Efendimiz orucunu neyle açardı?

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Musftafa¸ Oruçlarını neyle açarlardı. İşte Peygamberimizin mü'minlere alternatifli oruç açma tavsiyeleri... Selman İbn-i mir (r.a.)¸ Resul-i Ekrem Efendimiz’in (s.a.v.) şöyle buyurduğunu rivayet ediyor: "Sizden biriniz orucunu açacağı zaman hurma ile açsın. Çünkü hurmada bereket vardır. Eğer hurma bulamazsa¸ su ile açsın. Zira su temizleyicidir."...
  2. Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

neden güleriz, sebepleri, sonuçları, gülme durumları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Mutlu olduğumuzda,sinirlerimiz bozulduğunda, komik birşey gördüğümüzde hep güleriz.Bunlar bildiklerimiz.Peki ya bilmediklerimiz? Doğduktan hemen sonra ağlamaya başlayan bebek yaklaşık 4 hafta sonra gülmeye başlar. Anne ve babasının bu durumdan hoşnut olduğunu anlayan...
  3. Orucu Açarken Edilen Dua ne yazın

Orucu Açarken Edilen Dua ne yazın

Kızlar Orucu Açarken Edilen Dua ne lütfen Orucu Açarken Edilen Duayı bilen var ise aranızda bana da Orucu Açarken Edilen Duayı yazsın.
  4. Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz

Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar merak ettim acaba neden Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz?
  5. Diş Fırçalamak Orucu Bozan Şeyler nelerdir biliyor musunuz

Diş Fırçalamak Orucu Bozan Şeyler nelerdir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar ben sizden Diş Fırçalamak Orucu Bozan Şeyler nelerdir diye dini konuda bilgi sahibiyseniz bu sayfadan bana da bilgi vermenizi rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş