Pedofili durumu yaşayan insanlar iyilesebilirler mi?

• Konbuyu başlatan Birgaripstudent
  • Başlangıç tarihi
B

Birgaripstudent

Forum Okuru
Pedofili durumu yaşayan insanlar iyilesebilirler mi?

Pedofili melek kadınlar kulübü pedofili nedir forumda.​

Arkadaşlar son yıllarda oldukça çok duyuyoruz ben de merak ettim psikoloji okumayı düşünüyorum da. Nasıl bir psikolojidir nasıl bir kafa yapısıdır ki küçücük masum cocuklara el uzatırlar caniler. Hiç aklım almıyor Allah ıslah etsin. Pedofili bir psikiyatrik sorun mu iyilesebilirler mi bu tür insanlar?

Merhabalar
Maalesef pedofili çok sıkıntılı psikiyatrik bir sorundur diye düşünüyorum. Böyle insanları taniyamiyorsunuz hatta öyle ki etrafa yaşadıkları yerde çok iyi niyetli yardımsever hatta bir eş olarak yaşıyorlar. Hem bir eş hem bir baba hem dede olabiliyorlar maalesef. Herkesin sevdiği insan olabiliyor. Hiç bir şekilde anlaşılmıyor pedofili olduğu ilk bakışta. Ama maalesef göründüğü gibi olmadığı aslında zihninin pis olduğu gerçek bunların. Neden bir insan minicik çocuklardan haz duyar? Bu tür insanlar da çocukluğunda büyük ihtimalle aileden ya da çevreden bu tür olaylara maruz kalmış olabilir ya da travmatik şeyler yaşamış olabilir. Pedofili bireyler ilk bakışta anlaşılamaz demiştik evet ilk önce güven sağlayarak işe başlarlar. Ailelere burada çok büyük iş düşüyor çünkü çocuklar böyle bir şeye maruz kaldıklarında bunu söylemeyebilirler ya da çok küçük oldukları için anlayamazlar. Çocuklarını yalnız bırakmamalı anne babalar kesinlikle böyle bir durumu fark etmek de bazı anne babalar için zor olabilir. Ama şu durumlar varsa çocuğun istismara bağlı bulgular olduğu soylenebilir.

• Cinsel organı ile sık sık oynama
  • Cinsel organda kanama yara kaşınma zorlanma
  • Alt ıslatma ya da dışkı kaçırma
  • Yalniz kalmaktan korkma
  • Oturmada yürümede güçlük
  • Cinsel içerikli ifadeleri oyuncaklarinda gösterme
  • Değişen duygu durumu
  • Davranış bozuklukları
  • Fiziksel temasta aşırı tepki vermesi
  • Korku duygusunun artması
Bu gibi durumları aileler takip etmeli buna gerek kalmadan yabancıların hatta etrafınızda kimseye çocuğunuzu emanet etmemeniz gerektiğidir. Aşağıdaki paylaştığım yazıda da "pedofili nedir tedavi edilebilir mi" işte tüm bilgiler konumuza da göz atabilirsiniz.

Geri