gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Pekmezli Kek Yeme De Yanında Yat !

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; pekmezli kek tarifi hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, kek biz bayanların günleri için vazgeçilmez tariflerden biridir. Sadece günle için değil, ani gelen misafirlerimize de hemen bir kek çırpıp fırına atarız. Hoş beş sohbet derken kekimiz çaya hazır oluverir. Eh bu kadar çok kek sevdiğimize ve yaptığımıza göre de çeşit kaçınılmazdır. Bu sayfamızda sizlere enfes pekmezli kek tarifini vermek istiyoruz. Hem kolay malzemeleri hem de nefis tadıyla pekmezli kek davet sofralarınızın vazgeçilmesi olacak..

Malzemeler

1 fincan zeytinyağı
    2 fincan pekmez
    3 adet yumurta
    2 su bardağı un

Yapılışı:

Pekmezli kek için; öncelikle yumurtaları bir kabın içine koyup, iyice çırpın. Üzerine zeytinyağı ve pekmezi ilave edip tekrar çırpın. En son olarak unu ilave edin ve karıştırın. Kek hamuru kıvamında hazırladığınız hamuru, yağlanmış fırın tepsisine dökün. 20 dakika fırında pişirin.

Pekmezli Kek Yeme De Yanında Yat ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Dün Gece Resmini Öptüm de Yattım"

"Dün Gece Resmini Öptüm de Yattım"

resmine baktımda yattım dün gece resmine baktım ağladım dün gece baktım ağladım dinle Biliyor musun sevgili.. Yine bu gece "Resmini öptüm de yattım" şarkısını dinliyorum.Bu şarkıyı dinlediğimde elimde resmine içim burkularak bakıyorum..Nasıl burkulmasın ki; yalnız bir gecedeyim ve kalbim senin için deli gibi atarken, en çok olmasını istediğim şey; senin yanında olmak...Omzunu...
  2. Pekmezli tahinli kek tarifi

Pekmezli tahinli kek tarifi

tahinli kek tarifi tahinli pekmezli kek tarifi pekmezli ağlayan Kızlar bu keki çok beğeneceksiniz mutlaka deneyin:) Malzemeler 3 adet yumurta 1 çay bardağı pekmez 1 çay bardağı tahin 1 çay bardağı yoğurt 2 su bardağı un Limon kabuğu rendesi 1 adet kabartma tozu Hazırlanışı 3 adet yumurtayı şekerle bi güzel çırpıp pekmez ve tahini ekleyin.Yoğududa ekleyip karıştın. 1 adet limon...
  3. Tahin pekmezli kek

Tahin pekmezli kek

pekmezli tatlılar tahinli pekmezli kek kek tahin Meleklerim şimdide tatlı zamanı :D Malzemeler : 1 su bardağı şeker 1 su bardağı yoğurt Yarım su bardağı sıvı yağ 3 yumurta 1 paket kabartma tozu 3 yemek kaşığı tahin 3 yemek kaşığı pekmez Susam Un Yapılışı: Yumurtada şekerler eriyene kadar çırpılır. Sonra sırasıyla sıvı yağ ve yoğurt ileve edilir. Un ve kabartma tozuda eklenerek...
  4. Amasra Usulü Çinekop Izgara Yeme de Yanında Yat

Amasra Usulü Çinekop Izgara Yeme de Yanında Yat

çinekop tarifi çinekop ızgara Siz de denizden babam çıksa yerim diyenlerdenseniz, bu tarifimiz tam size göre melekler :) Karadeniz'in Bartın iline bağlı şirin beldelerinden Amasra 'da yapılan bu çinekop tarifini siz de evinizde yapabilir, parmaklarınızı yiyebilirsiniz. İşte Amasra usulü çinekop ızgara :) KULLANILACAK MALZEMELER 1,250 kg ayıklanmış çinekop balığı SOSU İÇİN 1 adet...
  5. Fırında Pişmiş Etli Patates Yemeği Yeme de Yanında Yat !

Fırında Pişmiş Etli Patates Yemeği Yeme de Yanında Yat !

Etli Fırında Patates Yemeği Nasıl Yapılır Etli Fırında Patates Yemeği Tarifi Patates kızartması, patates püresi, kumpir, patates kavurması, tavuklu patates derken liste uzar gider melekler :) Ne kadar bereketli bir sebze şu patates öyle değil mi ? Bu muhteşem sebzenin başka bir yemeğinden bahsedeceğiz sizlere; etli fırında patates yemeği :) Tam da yeme de yanında yat kıvamında bir yemek...

Sayfayı Paylaş