gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Perdelerimi en iyi nasıl temizlerim ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba tecrübeli melekler. Benim perdelerim genelde stor perde ama bir odada da tül var.Acaba perdelerimi pırıl pırıl olacak şekilde nasıl temizleyebilirim ? Neler önerirsiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Perde Temizliği
    a- Dekor Perde:

Önce metal makaraları çıkarmak gerekir. Aksi halde pas lekesi bırakabilir. Makaralar plastik ise bu işleme gerek yoktur. Bundan sonra iyice silkelenerek tozları giderilen perdelerin soğuğa yakın ılık suda birkaç kere ıslatılarak kaba kiri akıtılır. 3-4 defa da ılık sabunlu suyla yıkanır, durulanır. Pildi yerleri elle muntazaınlaştırılır. Bu işlem ütüyü kolaylaştırır.

İpekli cinsten perdeler için kuru temizleme gerekir.

b- Tül Perde:

Çok kirli olanlar karbonatlı veya normal suda ıslatılır. Fazla yıpratmadan yıkamaya özen göterilir. Sıkma esnasında dikkat etmek gerekir. Kuvvetli sıkmamaiıdır.

Yıkma işlemi bittikten sonra tuz veya şeker karıştırılmış ılık su karışımına batmlıp sıkılmadan asılır. (1 kova su + 1,5 çorba kaşığı tuz veya şeker)

c- Jaluziler:

Günlük temizliklerinden nemli bezle tozlan alınır. Çok kirli olanlar çıkrılıp ılık sabunlu suyla yıkanır ve asılır.

Perde seçerken kullanılacak yer ve mobilya göz önünde tutulmalıdır. Oda karanlıksa açık renk kumaştan perde odayı aydınlatır. Halı ve koltuklar desenli ise III. bir desenli iyi görünmeyeceğinden perdeleri düz almak daha iyi olur.

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Titan adminim gayet iyi cevap vermiş . Benimde stor perdelerim var ilk aldığımda çok zorluklar çektim sildim, halı gibi çıkarıpta yıkadım bile . Allahtan bozulmadı ama çok zahmetliydi. Tşk adminim.

Perdelerimi en iyi nasıl temizlerim ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Banyodaki Mikropları Nasıl Temizlersiniz?

Banyodaki Mikropları Nasıl Temizlersiniz?

Banyodaki Mikropları Nasıl Temizlersiniz? Lavabonun altındaki ya da arkasındaki mikroplar banyonuzdaki gerçek mikroplar mıdır ve onları nasıl yok edebilirsiniz? Ev temizleyici ürünlerin üzerinde keskin dişli, kötü görünüşlü yaratık olarak özdeşleştirilmiş bakteri, küf ya da mantar görmüş olabilirsiniz. Banyonuzu, duşunuzu veya tuvaletinizi günlük olarak temizlemediğiniz zaman bu tür...
  2. bebeğimin burnunu nasıl temizlerim ?

bebeğimin burnunu nasıl temizlerim ?

Kızlar bebeğinizin burnu diyelim ki tıkalı ve sümük oluşumu var biliyorsunuz bu durumda mama yemesi yada uyuması beklenemez bebekten hale hazırda benimkinden de beklenemez çok şükür. Bebeğimin burun tıkanıklığını nasıl temizlerim bu pompa tarzında olan aletler hiç bir işe yaramıyor. Bebevak diye bir ürün var bu ürünü öneriyormusunuz kızlar ? Teşekkür ediyorum. sizlerinde kullandığı bir yöntem...
  3. Göz makyajı en iyi nasıl temizlerim

Göz makyajı en iyi nasıl temizlerim

Melekler hepinize merhaba.Ben her kadın gibi makyaj yapmayı çok seviyorum ama bana en zor gelen de makyajı temizlemek.Acaba makyajımı en iyi nasıl temizlerim, en etkili, en çabuk ?
  4. Halılarımı En İyi Nasıl Temizlerim?

Halılarımı En İyi Nasıl Temizlerim?

halı temizliği, halılar nasıl temizlenir, halı temizliği hakkında Sevgili melekler, genelde halı temizliği için halı yıkama fabrikaları tercih edilse de şöyle köpük köpük yıkamanın yerii ne tutabilir ki? :) Eğer siz de halılarınızı fabrikalar yerine kendi ellerinizle yıkamak istiyorsanız vereceğimiz ipuçları işinize yarayacaktır. Zira bu ipuçları sayesinde halılarınız ilk aldığınız gün gibi...
  5. stor perdelerimi nasıl temizlerim

stor perdelerimi nasıl temizlerim

selam ısınmak için soba kullanıyoruz bacada sanırım problem var arada bir rüzgarlı havalarda tüttüğü oluyor daha yeni yaptırdığım stor perdelerim ne yazıkki is lekesi oldu açık renk olduğu için hoş bir görüntü oluşmuyor piyasada stor perdeleri temizleyen firmalar varmış ama benim bütçem buna müsait değil kendim temizlemem gerekiyor bana stor perdelerimi en kolay nasıl temizleyebilirim bilgi...

Sayfayı Paylaş