gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar Burada Melekler

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

peygamberimizin günlük duaları peygamberimizin günlük dua ve zikirleri peygamber efendimizin günlük duaları

Sevgili melekler, İslam dünyasının hadis rivayet eden önemli isimlerinden rivayetle Peygamber Efendimizin günlük olarak ettiği dualardan bazıları şöyledir...

dua.jpg

Bir Meclisten sohbet veya bir toplantıdan Kalkarken Okunacak Dua

Subhaneke Allahumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa ente estağfiruke ve etubu ileyke.

Allah'ım! Seni her türlü noksanlıklardan tenzih eder, hamdimi sana takdim ederim. Senden başka hiçbir ilah bulunmadığına şehadet ederim. Senden mağfiret diliyor ve sana tevbe ediyorum.

Tirmizi, deavat: 38

Su İçtikten Sonra Okunacak Dua:

Elhamdulillahillezi segana azben furaten birahmetihi ve lem yec'alhu milhen ucacen bizunubina.

Bize tatlı soğuk su içiren ve günahlarımız sebebiyle onu içilmez tuzlu su yapmayan Allah'a hamd olsun.

Ebu Nuaym

Aynaya Bakarken Okunacak Dua

Elhamdulillahi Allahumme kema hassente halgi fehassin hulugi.

Allah'a hamdolsun. Allah'ım! Benim yaratılışımı güzel kıldığın gibi ahlakımı da güzelleştir.

İbnüs-sünni, El- Ezkar: 270

Vasıtaya Binerken Okunacak Dua

Önce besmele okunur; üç tekbir getirilir. Sonra:

Subhanellezi sehharalena haza ve ma kunna lehu mugrinine ve inna ila rabbina lemungalibun.

Bunu bizim hizmetimize veren Allah'ın şanı ne yücedir. O'nun ihsanı olmasaydı biz buna güç yetiremezdik. Muhakkak ki biz Rabbimize döneceğiz.

Zuhruf Suresi 13-14

Gece Uykudan Önce Okunacak Dua

Bismike Allahumme emutu ve ehya.

Senin adını anarak ölür ve dirilirim uyur ve uyanırım Allahım!

Buhari, Deavat: 7

Eve Girerken Okunacak Dua

Allahumme inni es'eluke hayral mevleci ve hayral mehraci bismillahi ve lecna ve bismillahi haranca va alallahi rabbina tevekkelna.

Her giriş ve çıkışımda senden hayır diliyorum. Allah'ın adıyla evimize girer, Allah'ın adıyla çıkarız ve Rabbimize dayanıp güveniriz.

Ebu Davud

Evden Çıkarken Okunacak Dua:

Bismillahi tevekkeltu alellahi la havle ve la guvvete illa billahil aliyyil azim.

Allah'ın adını anarak evimden çıkıyorum ben, Allah'a dayanıp tevekkül ettim. (her türlü) kuvvet ve kudret ancak yüce Allah'ın yardımıyladır.

Tirmizi, deavat: 34

Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar Burada Melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar

Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Peygamber Efendimizin Açıklamalı Hadisleri Burada Melekler!

Peygamber Efendimizin Açıklamalı Hadisleri Burada Melekler!

Peygamber Efendimizin Hadisleri Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin Hadisleri Merhaba Sevgili Melek'ler, şimdiden tüm müslüman kardeşlerimizin tuttuğu oruçların kabul olması için dua ediyor ve sizlere bu mübarek günlerde Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin Hadisleri hakkında bilgiler aktarıyoruz. Peygamber Efendimizin Hadisleri konusunda bilgi edinmek isteyenler buraya! "Allahu Teala...
  3. Peygamber Efendimizin(S.A.V) Günlük Okuduğu Dualar

Peygamber Efendimizin(S.A.V) Günlük Okuduğu Dualar

bu konu peygamber efendimizin günlük okuduğu dualara yer vermektedir. Peygamber efendimiz(S.A.V) günlük bir takım dualar okurdu. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V) hangi duaları okuduğunu merak edenler için dualar ve anlamlarını sizler için paylaşıyoruz. Sabahleyin Uykudan Kalkınca Okunacak Dua: Okunuşu: “Elhamdulillahillezi ehyana ba’de ma ematena ve ileyhi’n- nüşur.” Anlamı: “Bizi...
  4. Peygamber Efendimizin Hacet Duası Burada Melekler

Peygamber Efendimizin Hacet Duası Burada Melekler

peygamberimizin hacet duaları hacet duası Sevgili melekler, bu dünya ve ahiretle ilgili Allah (C.C.)'tan tüm isteklerinizin ve dileklerinizin Peygamber Efendimizin etmiş olduğu hacet dualarının ardından iletilmesi en güzelidir. Unutmayın Allah c.c temiz kalple ve huşuyla yapılan duaları kabul eder. Peygamber Efendimiz S.AV'in bildirdiği hacet duası şöyledir.. Hacet Duası Okunuşu Lâ...
  5. Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

peygamberimizin iftar duası iftar duası iftar duaları Sevgili melekler, ramazan ayını uğurlamamıza az bir zaman kala, Muaz İbn-i Zühre r.a 'den rivayetle, Peygamber Efendimizin etmiş olduğu iftar duasını sizlerle paylaşıyoruz... "Bana ulaştı ki, Resulullah s.a.v. iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü.Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç...

Sayfayı Paylaş