gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Photoshopla logo ve banner yapmak

Konu, 'Teknik Destek' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Photoshop ile logo yapımı Photoshop ile logo ve banner yapmak Logo nasıl yapılır photoshop

Merhaba SEvgili Melek'ler bu yazımızda bizden Photoshop ile logo nasıl yapılır diye yardım isteyen misafirimiz için ve Photoshopla ilgilenen tüm üyelerimiz için Photoshopla logo banner yapımını konu alıyoruz.

Öncelikle söylemeliyim bu iş hayal gücünüze bakar biraz önce kafanızda sekıllendırın sonrası kolay zaten

1. 600*200pxl boyutlarında çalışma alanı açalım. Beyaz olsun.

2. “pen tool” ile şeklimizi çizelim.

3. “layer->new fill layer” yapalım ve siyah rengi seçelim.

4. Çift tıklayarak veya sağ tıklayarak “blending option” penceresini açalım ve aşağıdaki ayarları uygulayalım.

Aşağıdaki gibi görünmeli…

Photoshopla logo ve banner yapmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. photoshopta resimlere çerçeve yapmak

photoshopta resimlere çerçeve yapmak

resimlere çerçeve yap çerçeve yap resimlere cerceve yapma photoshop yapmak photoshopta yapmak Photoshopta resimlere çerçeve yapmak Photoshopta resimlere çerçeve nasıl yapılır ? Aşağıdaki adımları resimleriyle beraber takip ederek fotoğraflarınıza kolay ve hızlı bir şekilde çerçeve yapabileceksiniz. 1. Adım : Fotoğrafınızı Photoshop 'da açın, background layer ın üzerine 2 kere tıklayarak...
  2. photoshopta kalp yapmak

photoshopta kalp yapmak

kalpli resim yapma kalpli photoshop photoshop kalp ekleme resme kalp ekleme resimlere yapma merhaba arkadaşlar "Bevel and Emboss" sıkça kullandığımız bi layer özelliği. burada anlatmak istediğim lighting effetcs ile daha yumuşak bir etki elde etmek umarım beğenirsiniz... istediğiniz şekli çizin . ben "custom shape" kullandım. renk seçiminizi yapın. daha sonra aynı layeri...
  3. Photoshopla logolara diken efekti yapmak

Photoshopla logolara diken efekti yapmak

Logolara diken efekti Çarşamba 11 Haziran 2008 1-İlk olarak arkaplanı siyah bir sayfa açıyoruz ve istediğimiz bir logoyu üstüne oturtuyoruz. 2-Daha sonra layer menüsünde Background adlı layerımıza sağ tuş ile tıklıyoruz açılan menüden merge visible diyoruz böylece arkaplan...
  4. Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak

Photoshopda Fotoğrafları puzzle Yapmak

fotoğrafı puzzle yapma resimden puzzle yaptırmak fotoğraf pazıl resimleri fotoğraf 1. Adım : Fotoğrafınızı parçalara ayırmadan önce Views > Rullers yaparak veya CTRL+R tuşlarına basarak sayfanızın kenarlarında cetvelinizin gözükmesini sağlayın. 2. Adım : Şimdi araç menüsünden Rectangular Marquee Tool (M) seçin. Aşağıdaki resimde olduğu gibi resminizin üst sol...
  5. photoshopta logo yapımı

photoshopta logo yapımı

photoshopta logo yapımı hakkında bilgi verirmisiniz ben photoshopta logo yapmak istiyorum bir zahmet yardım edin.

Sayfayı Paylaş