gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Pirinçli Bezelye Salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 400 gr taze iç bezelye 1 adet dolmalık biber
    2 çorba kaşığı sirke
    1 demet maydanoz
    400 gr pirinç
    zeytinyağ
    tuz

HAZIRLANIŞI
    Pirinç ve bezelyeyi farklı kaplarda tuzlu suda haşlayın. Yeteri kadar haşladıktan sonra soğuk suda yıkayıp, süzün ve servis tabağına koyun. Maydanoz ve biberi ince kıyın, buna pirinç ve bezelyeyi katıp, karıştırın. Tuz, sirke, zeytinyağ karıştırıp, salatanın üzerine gezdirerek dökün.

Pirinçli Bezelye Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elmalı Bezelye Salatası

Elmalı Bezelye Salatası

MALZEMELER 1 elma 1 tatlı kaşığı limon suyu 1 demet taze soğan 150 gram haşlanmış bezelye 150 gram haşlanmış tane mısır 100 gram diyet yoğurt köri karabiber 50 gram soğuk et tuz YAPILIŞI Elmayı küp şeklinde doğrayın kararmaması için limon suyuyla karıştırın. Taze soğanları halka şeklinde doğrayın. Elmaları,soğanları,mısırları ve bezelyeleri çukur bir kapta karıştırın. Yoğurt,köri,karabiber ve...
  2. Pirinçli Mantar Salatası

Pirinçli Mantar Salatası

Malzemeler • 1 kg. Mantar • 1 ad. Soğan • 2 ad. Havuç • 2 çorba kaşığı pirinç • 1 diş sarımsak • Üzerine serpmek için 1 demek maydanoz Yapılışı • Soğanları kıyalım ve zeytinyağında hafifçe kavuralım • Dilimlediğimiz havuçları ilave edelim • Ardından mantarları ilave edip bir süre birlikte kavuralım, • Tuzunu ilave edelim bir tutam da şeker ve karabiber ilave edip pişmeye bırakalım •...
  3. Etimekli bezelye salatası

Etimekli bezelye salatası

Etimek salataya ayrı bir hava katmış..Afiyetler olsun melekler.:f060: Malzemeler 1 patlıcan 1 su bardağı haşlanmış bezelye 1 kabak 1 havuç 1 çorba kaşığı mayonez 2 su bardağı sarmısaklı yoğurt 8 etimek Yapılışı Patlıcan, havuç ve kabakların kabuklarını temízleyip, yıkayın. Sebzeleri ufak ufak doğrayıp, kızartın. Mayonez ve sarmısaklı yoğurdu iyice karıştırın.Kızarmış sebzeleri...
  4. Bezelye maskesi

Bezelye maskesi

bezelye maskesi Bana değişik geldi paylaşmak istedim deneyen olursa bildirsin :tik: İki su bardağı taze bezelye,ezildikten sonra üzüm pekmezi ile karıştırılır.Yumurta akı ve yarım fincan ayçiçek yağı ilave edilir.Bir miktar un konularak maske kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. ETKİSİ : Ten dokusu üzerinde parlaklık sağlar,gece yatmadan uygulanmalıdır.Sabah cilt temizlenir.
  5. Zeytinyağle Bezelye

Zeytinyağle Bezelye

zeytinyağlı bezelye, nasıl yapılır, nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben küçükken ağzıma bezelye koymazdım nedense.Tabi şimdi nedense diyorum,o zaman hiç sevmezdim.Ne zaman ki okulun yemekhanesinde bezelye yemeye başşladım,yiyiş o yiyiş,artık çok seviyorum ve sevmeyenlere de tavsiye ediyorum.. Malzemeler, 1...

Sayfayı Paylaş