gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Psikologun Yeterliliği

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği'nde psikologun yetkinliği ve yeterliliği ile ilgili şu maddelere yer verilir:

* Psikologluk mesleğini icra eden kişinin öncelikle yasal psikoloji eğitimini alması gerekir.

* Psikologun yeterliliğini koruması, alandaki yeni gelişmeleri ve gerekli eğitimleri takip etmesi gerekir.

* Psikolog yöneleceği bir çalışma alanında çalışmaya başlamadan önce kendisinin alanla ilgili yetkinliğini gözden geçirmeli ve gerekiyorsa uygun eğitimleri almak ya da süpervizyona başvurmak gibi yöntemlerle yetkinliğini arttırmalıdır.

* Eğer psikolog mesleğini uygun biçimde yapmasını engelleyecek kişisel sorunlar yaşadığına karar verirse, bu sorunu en uygun biçimde çözmelidir.

* Psikolog etik ilke ve kurulları bilmeli, gerektiğinde yardım istemelidir.

Kaynak: DonusumSokagi

Psikologun Yeterliliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uzman Psikolog Alanur ÖZALP

Uzman Psikolog Alanur ÖZALP

alanur özalp dr alanur özalp uzman psikolog doktor dralanur Uzman Psikolog Alanur ÖZALP anlatımıyla panik atak YouTube - Uzman Psikolog Alanur ÖZALP" YouTube - Uzman Psikolog Alanur ÖZALP
  2. Kolera - Psikolog

Kolera - Psikolog

Adım kolera doktor bey, izninizle şöyle uzanıvereceğim ,anlatacağım şeyler hoşunuza gitmeyecek, dikkatinizi çekerim. Karanlıktan korktuğum için gözlerimi kapıyordum aslında Yakalım onu nereden giydim o şövalye zırhının yanına geldim ve merhaba Bunca yıldır yırtınanların payıma düştüğü aldım şefkat yanıma Gel gör tırman sizden koyduğunuz teşhisi paranoya Muayenehanenizin camlarını kırdığım için...
  3. Psikologlardan korkmayın

Psikologlardan korkmayın

Ruh sağlığı konusunda uzmanlardan yardım almak ülkemizde halen bir tabu olarak kabul ediliyor. Ancak psikiyatrist ve psikologlara danışmak sağlıklı yaşam sürmenin bir parçası. Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, insanda ruh ve bedenin beraber çalışan iki oluşum olduğuna dikkat çekildi. Herhangi birinde meydana gelen hastalık diğerinde de denge bozulmasına ve...
  4. 2012 Yeterlilik Sınavı Tarihi

2012 Yeterlilik Sınavı Tarihi

2012 Yeterlilik Sınavı Tarihi ne zaman bana acil cevap yazarsanız sevinirim hadi bekliyorum cevabı hanımlar.
  5. izmirdeki en iyi psikolog önerisi

izmirdeki en iyi psikolog önerisi

izmirde oturuyorum bana izmirde daha önce gittiğiniz yada duyduğunuz in iyi psikolog önerisinde bulunurmusunuz iyi sonuçlar aldınızmı gittiğime değsin bayağı psikolojim bozuk diyebilirim artık tedavi olmak istiyorum çevremden iyice dışlanmaya başladım şu sinirlilik hallerimden:(

Sayfayı Paylaş