gebe
  1. çılgınım

çılgınım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ramazan tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında çılgınım tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER :: (4 kişilik) * 1 su bardağı pirinç * 2 kahve fincanı toz şeker
    * 4 su bardağı süt
    * 1 çorba kaşığı un
    * 1 çorba kaşığı buğday nişastası
    * 2 adet yumurta
    * Yarım çay kaşığı tuz
    * 1 çorba kaşığı margarin Şerbet için:
    * 1 su bardağı su
    * 2 su bardağı şeker, limon
    * 1 çay kaşığı vanilya

Hazırlanışı:::
    Önce şerbetini hazırlayın. Ocaktan alınca vanilyayı ekleyin. Pirinci haşlayın ve iyice ezin. Tencerede sütü kaynatın. İçine 2 kahve fincanı şekeri, tuzu, çekilmiş pirinci, unu ve nişastayı ilave edin. Çırpma teli ile devamlı karıştırarak, kısık ateşte pişirin. Pirinçli karışımı, soğuttuktan sonra, çırptığınız yumurtaları ekleyip karıştırın ve yağlanmış fırın tepsisine yayın. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında, pembeleşene kadar pişirin. Soğuduktan sonra, kare kare dilimleyerek üzerine şerbeti gezdirin.

ramazan tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan

Ramazan

Hayır, bereket ve ilme; Kur'an okumaya ve öğrenmeye; sara hastalığından kurtulmaya,Ramazan ile ilgili rüyalar, daima hayra yorulur. Bolluk, bereket, sağlık anlamına gelir. Ramazan ile ilgili rüyalar, her zaman hayra yorulur. Zenginlik, bereket, sağlık demektir.
  2. ramazan tatlısı aşamalı anlatım resimlerle

ramazan tatlısı aşamalı anlatım resimlerle

tatlı tarifleri resimli ramazan tatlıları ramazan tatlilari ramazan tatlısı, tatlı tarifleri, malzemeleri, hazırlanışı, resimleri aradığınız herşey burda meleklerim... basit kolay bir tarife benziyor ama denemedim ceviz alayım deneyeceğim ne kadar lezzetli görünüyor. malzemeler -1 paket yufka -1 paket terem yağ -4 kaşık tere yağ -5 su bardağı şeker -4 su bardağı su -250 gr ceviz içi...
  3. Ramazana Özel Hindipare Tatlısı

Ramazana Özel Hindipare Tatlısı

hindipare, şekerpare, saray tatlısı, yapılışı, nasıldır, malzemeleri nelerdir, hakkında bilgileri buradan alabilirsiniz Ben bu tatlıyı yapıyorum ve adına Saray tatlısı diyorum. Fakat gerçek adı Hindipare tatlısı imiş. Meleklerim tarifini veriyorum. Hindipare Tatlısı Yaklaşan bayram için tatlı tarifi aramayın. Hindipare tatlısı bayramınızı tatlandıracak! 4 Kişilik Malzeme...
  4. Ramazan İçin Eker'in Ürettiği  Hürrem'in Tatlısı Gülsulu Su Muhallebisi

Ramazan İçin Eker'in Ürettiği Hürrem'in Tatlısı Gülsulu Su Muhallebisi

gül sulu su muhallebisi gülsulu muhallebi Dizi yaz tatiline girdi ancak kimsenin aklından çıkmadı melekler :) Muhteşem Yüzyıl ve Hürrem Sultan fenomeni olduk çıktık. Hürrem Sultan takıları, elbiseleri derken şimdi de Hürrem'in tatlısı reyonlarda satışa çıktı. Eker'in ürettiği Hürrem'in tatlısı gül sulu su muhallebisi özellikle Ramazan ayında çok ilgi göreceğe benziyor. Uzmanların özellikle...
  5. Ramazan Bayramı İçin Sütlü Bayat Ekmek Tatlısı

Ramazan Bayramı İçin Sütlü Bayat Ekmek Tatlısı

bayram tatlıları ramazan bayramı tatlı tarifleri sütlü bayat ekmek tatlısı Sevgili melekler, hem ramazan bayramında misafirlerinize ikram edebileceğiniz harika bir tatlı hem de bayatlayan ekmeklerinizi değerlendirebileceğiniz süper bir tarif olan sütlü bayat ekmek tatlısı tarifimizi paylaşıyoruz... Malzemeler: 1.5 bayat ekmek 1.5 su bardağı süt 3 çorba kaşığı margarin 3...

Sayfayı Paylaş