gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Regl Döneminde Ağrı Kesici İçmek Doğru mu Değil mi ?

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Regl Döneminde Ağrı Kesici İçmek Adet döneminde ağrı kesici içilir mi

Sevgili melekler, regl dönemi sorunları içinde en çok şikayet edilen çekilen ağrılardır. Bayanların büyük çoğunluğu bu problemler her ay boğuşmaktadır. Bir misafirimizin sorduğu soru üzerine regl döneminde ağrı kesici içmek zararlı mıdır sorusunun cevabını vermek istiyoruz ..

Regl kanaması esnasında ya da hemen öncesinde kasıklarda ortaya çıkan rahatsızlık ve kramp tarzında ağrılara dismenore ya da menstrüel kramp adı verilir. Adet sancısı alt karın bölgesine lokalize, sırta ve bacaklara yayılan yaygın bir ağrıdır. Ağrı genellikle adet başlamadan 1 gün önce başlar. Adetin ilk günü çok şiddetlidir ve en çok 2-3 gün sürer. Adet sancısı olan kadınlarda aynı zamanda bulantı, baş ağrısı, kabızlık veya ishal yakınmaları da izlenebilir.

Aspirin dışındaki ağrı kesiciler kanamanın artmasına neden olmaz. Ağrı kesicileri kullanmadan önce hekime danışılması ve ilacın yan etkilerinin öğrenilmesi gerekir. Başkalarında herhangi bir probleme neden olmayan bir ilaç size zararlı olabilir.

Arzu 18 bunu beğendi.
  2. isim yok

isim yok Forum Okuru

Ben adetimin ilk gunu 10 adet vermidon ictim ve bundan kimseye bahsetmedim cok kotu agrım var bunun bi zararı var mı acaba ?

3. Elif humeyra

Elif humeyra Forum Okuru

Naptiiin? Bir tane en fazla 2 tane ic. Zehirlenseydin yaa.. bilmeden boyle bisiy bidaha sakin yapma.

Regl Döneminde Ağrı Kesici İçmek Doğru mu Değil mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. acaba Regl Döneminde Ağrı Kesici İçilirmi

acaba Regl Döneminde Ağrı Kesici İçilirmi

Regl Döneminde Ağrı Kesici İçilirmi ? Selam kızlar ben çok sancılı ve baş ağrılı bir adet dönemi geçiriyorum ve elimden geldiği kadar ağrı kesici içmiyorum ama bazen gerçekten dayanamıyorum acaba ağrı kesici içsem mi?
  2. bu doğru mu değil mi

bu doğru mu değil mi

ya arkadaşlar çoğu sitelere bakıyorum fenerbahçenin sevilmediğini söylüyorlar bu doğru mu değilmi gittikleri yerleden kötü şekilde uğurlanıyorlarmış ama ben böyle düşünmüyorum bizzat taraftarları görüyoruz sizce bu doğru mu nolur söyleyin.
  3. Regl Döneminde Ağrı Kesici İçmek Doğru mu?

Regl Döneminde Ağrı Kesici İçmek Doğru mu?

regl döneminde ağrı kesici, adet döneminde ağrı kesici, reglken ağrı kesici Sevgili melekler, ağrılı geçen regl dönemlerinde birçok kadın ağrı kesiciye sarılır. O an için önemli olan o korkunç ağrıdan kurtulmaktır ama bu hareket doğru mudur? Acaba regl döneminde içilen ağrı kesicilerin bize zararı var mı? Adet kanaması sırasında ya da hemen öncesinde hissedilen ağrılarda doktora...
  4. Hamilelikte Ağrı Kesici Kullanmak Doğru mu?

Hamilelikte Ağrı Kesici Kullanmak Doğru mu?

hamilelikte ağrı kesici, gebelikte ağrı kesici, hamileyken ağrı kesici almak Sevgili melekler, gebe meleklerimizin merak ettikleri durumlardan biri gebelikte ağrı kesici kullanımı. Zaman zaman çektikleri ağrılar karşısında elleri ağrı kesiciye giden gebeler, ağrı kesici almaktansa ağrıyı çekmeyi yeğliyorlar. Doğru da yapıyorlar. Zira Norveç’de yapılan araştırma, gebeyken uzun süre etken...
  5. Ağrı Kesicileri Doğru Kullanıyor Musunuz?

Ağrı Kesicileri Doğru Kullanıyor Musunuz?

Kimi zaman sıradan bir diş ağrısı için kimi zamansa uzun süredir devam eden kronik ağrılarımız için çok eski yıllardan beri pek çok ağrı kesici ilaç alıyoruz. Bu ilaçların kullanımı çoğu kez hekim kontrolü olmadan kulaktan dolma bilgilerle eczaneden ilaç almak ya da konu komşunun artmış ilaçlarını kullanmak şeklinde gerçekleşiyor. Ancak son yıllarda tıbbın hızlı gelişimi ile birlikte ağrı...

Sayfayı Paylaş