gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Regl Döneminde Spor Yapılır mı acaba

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba ben spora başladım ve bu gün regl oldum acaba regl döneminde de spor yapsam sakıncası olur mu? Hani diyorlar ya adet olurken bütün kaslar ve rahim gevşermiş:S

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sinir, stres ve vücutta şişkinliklere ve başka sağlık sorunlarına yol açan sendrom dönemi, mutluluk hormonu oluşumuna yol açan sporla daha rahat atlatabilir.
    Adet döneminde yapılan hafif tempolu koşu veya yürüyüşün ağrıları tetiklediği yönündeki yaygın düşünce doğru değildir.

Sporun dışında tedavi olarak, psikoterapi, doğum kontrol hapı ve B6 vitamini kullanılabilir.Ağrılarını azaltmak için bu ilaçların dışında kullanılanların faydası olmaz.Çay, kola, çikolata ve kahve tüketimi, sancılara ve baş ağrılarına neden olur.Kadınlar, adet döneminde ve öncesi bir kaç günde daha fazla uykuya ihtiyaç duyar. Kadınlar kendilerini iyi hissedene kadar uyumalı. Bu, ağrıları hafifletecektir.

Regl Döneminde spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Bilimsel çalışmalar, regl döneminin başlamasından itibaren 10-14. günlerin spor yaralanmaları için daha riskli bir dönem olduğunu gösteriyor. Östrojen hormonu bu dönemde daha yüksek olduğu için ön çapraz bağlardaki hücreler daha yavaş çalışır. Bu da bir yaralanma halinde ön çapraz bağların yenilenme yeteneğini azaltır. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, yumurtlamanın hemen öncesindeki dönemin, sonrası döneme göre daha riskli olduğu konusunda uyarı yayımladı. Ayrıca, ön çapraz bağların içinde bulunduğu kemik aralığı daha dar olduğu için, kadınlar spor yaparken daha fazla risk altındadır.

Regl Döneminde Spor Yapılır mı acaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. acaba Regl Döneminde Ağrı Kesici İçilirmi

acaba Regl Döneminde Ağrı Kesici İçilirmi

Regl Döneminde Ağrı Kesici İçilirmi ? Selam kızlar ben çok sancılı ve baş ağrılı bir adet dönemi geçiriyorum ve elimden geldiği kadar ağrı kesici içmiyorum ama bazen gerçekten dayanamıyorum acaba ağrı kesici içsem mi?
  2. regl adet döneminde ağda yapılır mı ?

regl adet döneminde ağda yapılır mı ?

Regl yada adet döneminde ağda yaptırıyor musunuz arkadaşlarım. Bende yaptırmak istiyorum ama hani hijyenik olmaz diye düşünüyorum
  3. Regl Döneminde Oje Sürülür Mü acaba?

Regl Döneminde Oje Sürülür Mü acaba?

Selam kızlar ben regl olurken o dönem içersinde oje sürüyorum ojeleri çok seviyorum ama normalde sürmüyorum acaba Regl Döneminde Oje Sürülür Mü ne dersiniz bu konuda?
  4. Regl Döneminde Ağda Yapmak Günahmı acaba

Regl Döneminde Ağda Yapmak Günahmı acaba

Merhaba benim ağda zamanım geldi ama adet dönemine girdim ve arkadaşlar adetliyken ağda yapılmaz diyorlar peki neden? Adet olurken ağda yapmak günah mı yoksa acısı fazla olduğu için mi yapılmaz?
  5. Adet Döneminde Spor Yapılır mı Diyenler Buraya

Adet Döneminde Spor Yapılır mı Diyenler Buraya

Adet döneminde nasıl spor yapılır Adet döneminde spor yapmak Biz kadınların korkulu rüyasıdır adet sancıları ile kıvrandığımız adet dönemleri. Lakin adet sancılarından kurtulmak için yapılması gerekenler de vardır ve bu sancılardan arındıüımız da ya da sancısız bir adet dönemi çekiyorsak, adet döneminde spor yapılır mı? Sevgili Melek'ler, bu yazımızda adet döneminde spor yapmak mümkün mü...

Sayfayı Paylaş