gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Dalyan köfte tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

dalyan köfte nasıl yapılır resimli dalyan köfte tarifi resimli

Gerek çocukların, gerek ise yetişkinlerin en sevdiği lezzetler arasında gelir köfte türleri. Biz de bu yazımızda size muhteşem bir tat olan dalyan köfte tarifini sunmak istedik Melek'ler.

Dalyan köfte malzemeleri
    -1 kg köftelik az yağlı dana kıyma
    - 2 Dilim ufalanmış ekmek içi 1 kuru soğan
    - 1 Adet yumurta
    - 1 Çay kaşığı kimyon
    -Tuz, karabiber

İç Malzemeleri:
    – 3 katı haşlanmış yumurta
    - 3-4 Çorba kaşığı küp doğranmış
    - Havuç – 3-4 çorba kaşığı bezelye
    - 3-4 Çorba kaşığı küp doğranmış
    - Patates

Dalyan köfte tarifi:
    Kıymayı derin bir kaba alıp ekmek içi, rendelenmiş soğan, yumurta, tuz ve baharatı ilave edip güzelce yoğurun.
    Sebzeleri yumuşayana kadar haşlayıp süzün veya hazır olarak konserve garnitür kullanabilirsiniz. Yumurtaları soyun.
    Kıymayı bir folyonun üzerine veya genişçe bir tepsinin içine bir parmak kalınlıkta ve dikdörtgen şeklinde elinizle bastırarak yayın. Düzgünce bir sıra halinde yumurtaları ortasına dizin. Sebzeleri ilave edip eti rulo yaparak muntazam bir şekilde sarın.
    Ruloyu yağlanmış fırın kabına yerleştirin Üzerine fırça ile sıvı yağ sürün. 180 derece fırında 30-35 dakika kadar pişirin. Dilimleyerek sıcak servis yapın.Afiyet olsun...

Resimli Dalyan köfte tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dalyan köfte tarifi

Dalyan köfte tarifi

dalyan köfte tarifi çiğ köfte tarifi cig çiğ yapılışı nasıl yapılır MALZEMELER 1 kg köftelik kıyma 2 adet orta boy kuru soğan 3 adet yumurta 1/2 bayat ekmek içi Karabiber Tuz İçine Koymak İçin; 1 orta boy havuç 2 yumurta 1 çay bardağı bezelye Sosu İçin; 1/4 paket margarin 1.5 çorba kaşığı margarin 6 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı kekik 1 litre su HAZIRLANMA Rendelenmiş kuru soğanı,...
  2. Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)

Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)

kuru köfte nasıl yapılır kuru köfte, kuru köfte tarifi, kuru köfte tarifleri, kuru köfte nasıl yapılır, kuru köfte yapılışı, ile ilgili bilgiler burada meleklerim. Köfte sevmeyen var mıdır bilmiyorum. Et yemeyenler bile genellikle köfte yerler. Şahsen ben bayılırım. Özellikle kuru köfteye. Yaptığım zaman evdekiler parmaklarıyla beraber yer ayıptır söylemesi. :) Geçenlerde bu köfteden...
  3. Tombul Köfte Tarifi Resimli

Tombul Köfte Tarifi Resimli

Geçen gün bir arkadaşımda yedim çok hoşuma gitti oğlum ve eşimde çok beğendi. Utandım tarifini alamadım arkadaşlar, acaba rica etsem Tombul Köfte Tarifi Resimli istiyorum bana Tombul Köfte Tarifini verebilirmisiniz.
  4. Dalyan köfte nasıl yapılır tarifi

Dalyan köfte nasıl yapılır tarifi

Merhaba kızlar bana lütfen Dalyan köfte nasıl yapılır tarifini benimle paylaşabilecek, bu işte usta ve " yediğinizde ellerinizi yersiniz " tarzında kendine güvenen bir kişinin bu tarifi tam yapmasını rica ediyorum.
  5. Hindi Etli Sebzeli Dalyan Köfte Tarifi

Hindi Etli Sebzeli Dalyan Köfte Tarifi

sebzeli dalyan köfte hindi etli tarifler Sevgili melekler, hergün aynı yemekleri yapmaktan sıkıldıysanız ve şöyle hem değişik hem de leziz bir tarif arıyorsanız sebzeli hindi dalyan köfte iyi bir alternatif olabilir. :) Sağlıklı bir seçim de olan hindi etiyle yapacağınız bu dalyan köfteyi herkes çok beğenecek. İşte malzemeler.. :) 500 gr hindi kıyması 3 dilim bayat ekmek içi 1 soğan 1...

Sayfayı Paylaş