gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Meyveli Sütlaç yapılış

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Meyveli Sütlaç nasıl yapılır Meyveli Sütlaç yapılır

Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda size hafif ve bir o kadarda lezzetli olan meyveli sütlaç tarifini veriyoruz :) Meraklılar, kağıt kalem alın malzemeleri not alın ve yapın afiyetle yiyin :)

Meyveli Sütlaç malzemeleri

3 elma
    1 su bardağı kırık pirinç
    1 fincan nişasta
    2 su bardağı şeker
    3 portakal suyu
    50 gr kayısı
    50 gr kuş üzümü
    10 bardak su
    Tarçın, ceviz

Meyveli Sütlaç Tarifi

1- Elmalar soyulup rendelenir. Rendelenmiş elma, yıkanmış pirinç, suyla beraber bir müddet pişirilir. Doğranmış kayısı ve üzüm ilave edilir.
    2- Pirinçler iyice piştikten sonra az bir suyla eritilmiş nişasta karıştırılır. Şeker ve sıkılmış portakal suyu ilave edilip koyu bir kıvama gelinceye kadar pişirilir. (Sütlaç Tarifleri)
    3- Ateşten alınıp kâselere dökülüp soğutulur. Üzerine toz tarçın, arzuya göre dövülmüş ceviz serpilerek sütlaç servis yapılır.

Resimli Meyveli Sütlaç yapılış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. meyveli sütlaç

meyveli sütlaç

meyveli sütlaç Malzemeler : 3 elma 1 su bardağı kırık pirinç1 fincan nişasta2 su bardağı şeker3 portakal suyu50 gr kayısı50 gr kuş üzümü10 bardak sutarçın ,cevizYapılışı :elmalar soyulup rendelenir.rendelenmiş elma ,yıkanmış pirinç ,suyla beraber bir müddet pişirilir .doğranmış kayısı ve üzüm ilave edilir .pirinçler iyice piştikten sonra az bir suyla eritilmiş nişasta karıştırılır.şeker ve...
  2. Resimli Meyveli Ekmek Pastası yapılışı

Resimli Meyveli Ekmek Pastası yapılışı

Meyveli Ekmek Pastası nasıl yapılır Meyveli Ekmek Pastası yapılışı Merhaba Melek'ler, bu yazımızda yine yeni bir lezzet tarifini sizlerle paylaşacağız ve sizlere bu kez Meyveli Ekmek Pastası tarifini sunacağız :) İşte size ptarik ve lezzetli Meyveli Ekmek Pastası tarifi Melek'lerim; Meyveli Ekmek Pastası Malzemeler Yarım su bardağı (75 g) karışık kuru meyve 2/3 su bardağı (150 ml)...
  3. Resimli Meyveli Kup Yapılışı

Resimli Meyveli Kup Yapılışı

Meyveli Kup Nasıl Yapılır Resimli Meyveli Kup Yapılışı Yaz geliyor ve yazın sıcaklarında tatlı niyetine yiyeceğiniz, hafif ve lezzetli meyveli kup tarifini sizlerle bu yazımızda paylaşıyoruz Melek'ler. Evinizde bulunan meyvelerden yapabilir, malzeme listesinde ki meyveleri keyfinize göre değiştirebilirisiniz Mele'ler:) Meyveli Kup için gerekli olan malzemeler 3 adet şeftali 1 kase vişne...
  4. Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli

Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli

Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli Hanımlar yaz geliyor tatlı oalrak sütlaç ideal oluyor ama ben düşündüm ki meyveli daha iyi olur diye ama tarifini bilmiyorum :D
  5. Meyveli Yoğurt Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Meyveli Yoğurt Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Meyveli Yoğurt Tarifi Resimli yapılışını istiyorum sizden lütfen 4 yaşında ki kızıma bu sıcaklarda meyveli yoğurt ile sağlıklı beslenmesini istiyorum ama işte tarifini bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş