gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Sakızlı Vişneli Sütlaç

Konu, 'Tatlılar' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 su badağı pirinç 1 kilo süt
    1 bardak toz şeker
    1 adet yumurtanın sarısı
    biraz vişne
    Hazırlanışı
    1 bardak pirinci haşlayın, 1 litre süt ilave edin 1 bardak şekerle beraber kısık ateşte pişirin. Biraz damla sakızı ve yumurta sarısını ilave ederek karıştırın. Fırın kaselerinin dibine biraz vişne koyup, üzerlerine sütlacı dökün. Sütlaçları fırına verin üzeri hafif kızarıncaya kadar pişirin. Çıkarıp, soğutup servis edin.

Sakızlı Vişneli Sütlaç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bağdat sütlacı

Bağdat sütlacı

MALZEMELER 4 kişilik 1 lt süt 2 adet dövülmüş damla sakızı 75 gr kırık pirinç 1 tatlı kaşığı limon suyu 150 gr toz şeker 100 gr kaymak tuz HAZIRLANIŞI Bir kaba pirinci ve 1,5 su bardağı su koyarak suyunu çeken kadar haşlayın ve süzün. Tuz, sakız, haşlanan pirinç ve sütü karıştırın. Sütlaç lapamsı bir hal alana dek pişirin. Bekletmeden kaselere alın. Başka bir tencerey 1/2 su bardağı su, toz...
  2. Sütlaç

Sütlaç

Bakınız; Tatlılar.Sevinç verecek büyük ve hayırlı paradır.
  3. Sakızlı Pasta

Sakızlı Pasta

Damla sakızının katıldığı şeyler genelde lezzetli olur. Pastada hiç denemedim ama kulağa hoş geliyor değil mi meleklerim:) ? Ayy oruç oruç canım çektii yaaa :uhu::uhu::uhu: Malzemeler : ½ paket margarin 1 su bardağı un 1 litre süt 1 adet damla sakızı 1 su bardağı şeker 1 paket vanilya 1 paket kakaolu bisküvi 1 su bardağı dövülmüş fındık veya ceviz Yapılışı : Margarini eritin, sürekli...
  4. Pratik Sütlaç

Pratik Sütlaç

pratik sütlaç yapımı mazlemeleri yapılışı tarifi hakkında genel bilgiler burda melekler sevgili melekler yoğuuunn istekk üzerine size hemen yapabileceğiniz bir sütlaç tarifi yazıyorum:D:D bunu kendim evde yapıyorum çok güzel ve pratik oluyorr:D:D bazıları fırında sütlaç sever ama bu fırında değil kazanda hahahaha Malzemeler 1 paket süt 1 çay bardağı pirinç arzuya göre şeker 1 paket...
  5. Fas Sütlacı

Fas Sütlacı

Fas Sütlacı 6 Kişilik Malzemeler 450 gr kırık pirinç 300 ml su 25 gr pudra şekeri 1 çubuk tarçın 50 gr tereyağı Yarım çay kaşığı tuz 350 ml süt fassutlac 220 Badem Esansı İçin 25 gr dövülmüş badem 60 ml sıcak su Süslemek için File badem Tarçın Taze meyveler Yapılışı Sıcak su ve bademi mutfak robotunda püre haline getirin. Bir tencereye su, pirinç, şeker, tarçın, tuz, badem esansı,...

Sayfayı Paylaş