gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Ton Balıklı Lazanya Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ton Balıklı Lazanya Ton Balıklı Lazanya Tarifi

Merhaba Sevgili Melek'ler, siz<lere bu sayfamızda hem lezzetli hemde besin değeri zengin olan ton balıklı lazanya tarifini sunuyoruz. Şimdiden afiyetle yiyin :)

MALZEMELER:
    100 gr pırasa
    100 gr kereviz
    1 soğan
    3 çorba kaşığı sıvıyağ
    300 gr kıyma
    500 gr doğranmış domates
    Yarım lt et suyu
    Tuz
    Karabiber
    2 kutu ton balığı
    1 çorba kaşığı kapari
    Maydanoz
    2 kutu süt kreması
    2 çorba kaşığı margarin
    12 lazanya yaprağı
    100 gr kaşar

HAZIRLANIŞI:
    Pırasa, kereviz ve soğanı yıkayıp doğrayın. Hepsini kızgın yağda kavurun. Kıymayı da ilave edip pişirmeye devam edin. Domates ve et suyunu ekleyin. 30 dakika pişirin. Tuz ve karabiberle tatlandırın. Ton balığını parça parça doğrayın. Sos ve maydanozla karıştırın. Fırını 200 dereceye ayarlayıp ısıtın. Kapariyi süt kremasına ilave edin. Fırın tepsisini margarinle yağlayın. Tepsinin dibine süt kremasını dökün. Lazanya yapraklarını, balıklı karışımı ve kremayı üst üste sıralayın. En üste kaşar rendeleyin. Lazanyayı 200 dereceye ayarlı fırında 30 dakika kadar pişirin. Afiyet olsun.

Resimli Ton Balıklı Lazanya Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ton Balıklı Avokado Salatası

Ton Balıklı Avokado Salatası

Ton Balıklı Avokado Salatasi Malzemeler2 avokado 1 kutu ton baligi konservesi (catalla ezilmis) ½ kutu misir konservesi ½ cay bardagi kadar dogranmis aci biber tursusu 1 yemek kasigi mayonez (eklemeseniz de olabilir zaten avokado yeterince yagli) 2 dal yesil sogan (ince dogranmis) Arzu edilirse salatalik tursusu da eklenebilir. Yapilisi Once avocadolar yikanir ve ortadan (boylamasina) ikiye...
  2. Ton Balıklı Diyetler

Ton Balıklı Diyetler

Ton Balıklı Diyet. 3 gün boyunca önerilenler dışında hiçbir şey yemeyin. Su, tuz, karabiber serbest, diğer baharatlar yasak. Sebzeleri çiğ, haşlanmış ya da kızarmış yiyin. Bu diyeti yalnızca 3 gün boyunca uygulayın ve 1 ay geçmeden tekrarlamayın. Bu diyetin günlük menüleri 1. gün Sabah: 1 fincan kahve ya da çay, yarım greyfurt ya da yarım fincan taze sıkılmış greyfurt suyu, 1...
  3. Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli

Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli

Arkadaşlar Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli tarifi istiyorum yardım da bekliyorum :D
  4. Izgara Sebzeli Lazanya Tarifi Resimli

Izgara Sebzeli Lazanya Tarifi Resimli

Merhaba kızlar Izgara Sebzeli Lazanya Tarifi Resimli tarif bekliyorum sizden
  5. Ton Balıklı Lazanya Tarifi Resimli

Ton Balıklı Lazanya Tarifi Resimli

Ton Balıklı Lazanya Tarifi Resimli Merhaba kızlar sizden Ton Balıklı Lazanya Tarifi istiyorum lütfen yardımcı olun

Sayfayı Paylaş