saçım uzamıyor ne yapmalıyım

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
saçım uzamıyor saçlarım uzamıyor ne yapmalıyım saçım ne yapmalıyım

Merhabalar değerli misafirimiz sizede yardımcı olmaya çalışalım.

Rüzgarda salınan parlak ve uzun saçların çekici görünümünü kimse yadsıyamaz ama saçınız uzun değilse ve kısa yoldan uzatmanın çarelerini arıyorsanız, keratin kaynak aradığınız çözüm olabilir.

Yaz geliyor. “Deniz, havuz ve güneş kendini göstermeye başladığında, acaba saçlarınızın nasıl olmasını istersiniz?” sorusuna her on kadının altısı “Uzun saçlı olmak isterim.” Diyor, ama 3 ayda 45 santim uzatmak mümkün olamadığından bunlardan sadece onda biri saçlarını istediği boya kadar uzatabiliyor. Diğerleri, bu şanslı kadınlara özenerek bakıyor. Daha doğrusu bakıyordu; çünkü tüm bu eksiklik duygusu artık tarih oldu. Nasıl mı? Tabii ki saç uzatma tekniklerinin gelişmesi ve yepyeni sağlıklı saçlara sahip olmanın, eskisinden daha ucuza elde ediliyor olması en önemli etken…

Günümüzde saç teknolojisi her geçen gün biraz daha ilerliyor. Daha sekiz sene önce ilk çıkan çıt çıt postişler beni ne kadar heyecanlandırdıysa, şimdilerde de keratin kaynak bana göre muhteşem sonuçlar veriyor. Her alanda olduğu gibi, keratin kaynak uygulamalarında da 5-6 kal itede uygulama ve sonuç farklılıkları ortaya çıkmış durumda. Bir de son dönemde poliüretanlı kaynak sistemi gündemde yerini aldı ama bana göre, bu sistemin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

Tüm bu seçeneklere rağmen; saçlarını uzatamayan ve alternatif saç ürünleri kullanmayı tercih edenlerin çoğu hayal kırıklığına uğrayabiliyor.
Kimisi yüksek meblalar ödemesine karşın, saçları her fön çekildiğinde dipten kopabiliyor, kimininse deniz kenarında güneşlenirken eriyen silikonları saç diplerine yapışıyor. Kötü örnekleri çoğaltmak mümkün ama etrafinızda silikon kaynak yaptıranlar çok iyi bilirler ki, 1-2 ay sonra sökülmek zorunda olan silikon kaynak tutamları, aseton muhteviyatı bir kimyasalla sökülürken çok acı verebilir.

Peki siz ne yapmalısınız? Ben yıllardır bu işin içinde olan bir uzman olarak keratin kaynağı tavsiye ediyorum. Nedeni gayet basit:

Keratin, saçın hammaddesidir.
Keratin, birleşme noktasına zarar vermez.
6-8 ay boyunca saçta kalabilir.
İstenen her renge kolayca boyanabilir.
Güneşte, denizde ve saunada bile erimez.
Sökülürken hiçbir kimyasal gerekmez.

Unutmamak gerekir ki, her karatinli kaynak aynı kalitede olmuyor. Avrupa''da bu işi yapan yaklaşık yirmiye yakın firma var. Dünyada hair extension adı altında en çok imalat yapan ülke Hollanda ''dır. Bu ay sonunda ben de üç günlük bir iş gezisi için orada olacağım ve sizler için yeniliklere bakacağım; ama çekinmeden söyliyebilirm ki; yaklaşık dört yıldır Rapunzel firması bu işi en iyi şekilde halletti ve en kaliteli keratini en kaliteli saçla birleştiren firmayı bulup ülkemize getirdi. Ben de dört yıldır bu marka ile çalışıyorum ve çok memnunum.

Yaptığım keratin sayısı 350''yi aştı ve çıkan sonuçlar müşterilerimizi hep memnun etti. Uygulama yaptığımız müşterilerimizin büyük çoğunluğu tekrar tekrar keratin kaynak yaptırdı ve yaptırmaya devam ediyor.

Gelelim kaynak konusunun maliyetine… Her şeyden evvel kaynak zahmetli bir iş. Yaklaşık 1-2 saat ince ince tutamlar saça monte ediliyor. Taranırken bir zorluk olmaması için ne kadar ince tutam olursa işin ömrü uzadığı gibi, kalitesi de artıyor. Saçlarınızı ne kadar uzun ve gür görmek isterseniz, maliyet de o kadar artıyor. Fiyat aralığı 300 YTL ile 1900 YTL arasında değişebiliyor .

Eğer saçlarınız omuzlarınızın üstünde ise ve yaklaşık iki karış uzatmayı düşünüyorsanız, 900 YTL''yi gözden çıkartmalısınız. Salonumuzda Card Finans''a 4 taksitte Mynet okurlarına vade farksiz taksit imkani sağlanmaktadır . Ayrıca saçlarınızın rahat taranmasına yardım eden ''Health Goodies'' bakım spreyi ve ''Saç Açma Fırçası'' salonumuzun hediyesidir.

Saçlarına keratin kaynak yaptıran müşterilerimizin bir ortak görüşü de, keratin kaynaklarını ortalama 6-8 ay sonra çıkarttıktan sonra, kendi saçlarının hiç zarar görmemiş ve ortalama 8 santim de uzamış olmasıdır. Saç uzatmak isteyenler iyi bilirler, ara dönem kolay atlatılırsa saç uzatmak daha da kolaylaşır.

DİĞER SAÇLA İLGİLİ KONULARIMIZA GÖZ ATMANIZ, YARARINIZA OLACAKTIR.

Saç Uzatan Maske Tarifi

Saç uzatma tüyoları

daha hızlı saç uzatmanın yolları!

Geri