gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Sağlıklı kilo vermenin yolları

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

10000 adım kaç kalori kaç adım kalori 10000 günde kilo vermenin yolları erkek Kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak herkes için zordur. Ama kolay yolları da var.

Ancak unutmayın ki, her bireyin metabolizma ve yaşam tarzı özellikleri farklıdır. O nedenle uzun süreli başarı için mutlaka kişiye özel uyarlamalar yapılmalıdır.

Zayıflarken sağlımızı kaybetmek istemiyorsak nelere dikkat etmeliyiz?
    Kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak çoğumuz için zordur ancak unutmayın ki her bireyin metabolizma ve yaşam tarzı özellikleri farklıdır, o nedenle uzun süreli başarı için mutlaka kişiye özel uyarlamalar yapılmalıdır...
    Ancak temel kural herkes için aynıdır: Kilo vermek için, metabolizmanızın çalışması ve günlük aktivitelerinizde kullandığınızdan daha az kalori almak zorundasınız!
    Verilen kiloları geri almamak için öneriler...
    - Önce kendinize şu soruları sorun: ’Beni kilo vermek ve verilenleri geri almamak konusunda en çok motive eden nedir?’ veya ’Yaşam boyu sürdürebileceğim yeni alışkanlıklar oluşturabilir miyim?’, ’Benim için zayıflamanın ödülü ne olacak, ben bu ödülü gerçekten istiyor muyum?’
    - Önünüze gerçekçi hedefler koyun: Haftada 0.5-1 kg vermek gibi.
    - Alınan kaloriler ile harcadığınız enerji arasındaki dengeyi koruyun.
    - Hedefe adım adım yaklaşın: Hareketsiz yetişkinlerin çoğunun genelde günde 2,500 - 3,500 adım attıkları belirlenmiştir, hedefinizi yavaş yavaş günde 10,000 adım ve üzerine çıkarın. Ne kadar çok adım atarsanız o kadar iyi!
    - Gıda alışverişi yaparken bilinçli olun. Tok karnına ve mutlaka önceden bir liste yaparak alışverişe çıkın. Mutlaka gıda ürünlerinin üzerindeki beslenme değerlerini okuyun. Seçtiğiniz diyet planında yer almayan gıda ürünlerini satın almayın.
    - Not tutun. Ne tip yiyecekler tüketiyorsunuz? Kaç kalori alıyorsunuz? Ne kadar hareket ediyorsunuz?
    - Daha az tartılın. Hergün baskülün üzerine çıkmayın. Haftada bir tartılın yeter. Kaybettiğiniz kiloların yerine cm’leri ölçmek daha gerçekçi bir yaklaşımdır.
    Önceden plan yapın. Yemeklerinizi, tatillerinizi hatta ne zaman fazla kaçıracağınızı bile planlayın.
    kaynak:bizimsağlık.com

2. Monera

Monera Forum Okuru

Cevap: Sağlıklı kilo vermenin yolları
    teşekkürler tuqqçe emeğine sağlık

Sağlıklı kilo vermenin yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kilo vermenin yolları

Kilo vermenin yolları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. 5 kilo vermenin yolları

5 kilo vermenin yolları

düzenli kilo vermenin yolları bir haftada 5 kilo vermenin yollari yolları 1 haftada yollari Beslenme alışkanlıklarında yapacağınız küçük değişiklikler istediğiniz formda vücuda sahip olmanızı sağlayabilir Kalori hesabı yaparak her zaman başarılı sonuçlar alamayabilirsiniz! Missouri Belleville Memorial Hastanesi diyetisyenlerinden Beth Mueth şöyle diyor: "Vücudunuzu bir makineymiş gibi...
  3. hızlı kilo vermenin yolları

hızlı kilo vermenin yolları

hızlı kilo vermenin yolları hangi yiyecekler yağ yakar :11: :11: :11: 1- Tamamen unutun Sık yediğiniz, yağ oranı yüksek bir yiyeceği seçin ve onu 40 gün için tamamen unutun. Bu süre sonunda o yiyeceğin tadı ağzınızdan silinecektir. 2- Aynı tadı verenler arasında her zaman daha düşük kalorilisini seçin...
  4. Kalıcı kilo vermenin yolları

Kalıcı kilo vermenin yolları

kalıcı kilo verme, yolları, diyet, diyetleri, yöntemleri, tavsiyeleri, bilgileri burada arkadaşlar Kilo vermek oldukça zahmetli ama imkansız değildir. Ahh birde şu verilen kilolar geri alınmasa... Meleklermekani.com olarak, bu makalemizde kalıcı kilo vermenin yollarını ve bu konuda etkili olan besinler hakkında bilgiler aktarıyoruz... Kilo problemi olan bir çoğumuz, zaman zaman fazla...
  5. Kilo Verme Yolları

Kilo Verme Yolları

Kilolu olanlar birçok değişik diyet uygulamışlardır ama bekledikleri sonuçların tam tersi sonuçlar elde etmişlerdir. Aşağıdakiler hem kolay hem de ekonomik bir biçimde kilo vermenizi sağlayacaktır. Bunu nasıl kaçırabilirsiniz? 12 günde %12 incelmeİlk 3 gün boyunca bol bol sebze ve meyve tüketin. Sabahları meyve yiyin, öğlenleri sebze, akşamları meyve… 4-6 gün süt için ve yoğurt yiyin....

Sayfayı Paylaş