Salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır; sözleri boş değilmiş

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

 1. pazartesi sendromu ile ilgili sözler pazartesi ile ilgili sözler salı sallanır çarşamba çarşafa dolanır perşembe salı sallanır çarşamba çarşafa dolanır
  Bilim adamları, halk arasında ağızdan ağıza dolaşan "salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır" gibi sözlerin aslında bilimsel doğrular taşıdığını iddia etti.
  İngiliz bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucunda, belli olayların haftanın belli günlerinde çok daha sık görüldüğünü açıkladı. İşte günlere göre yapılması ve yapılmaması gerekenler:

  [​IMG]
  Pazartesi
  Kalbinizi koruyun: Pazartesi sendromu insanları strese ve bunalıma sokabiliyor. Kalp krizi geçirme riski haftanın ilk gününde oldukça yüksek.

  Salı
  İntihar tehlikesi: Flinders Üniversitesi'nin araştırmasına göre 'pazartesi sendromu'nu atlatamayan erkekler en çok bu gün intihar ediyor.

  Çarşamba
  Arabanızı evde bırakın: İngiliz Polis kayıtlarına göre en çok trafik kazası bugün oluyor. Pazar ise en az trafik kazası yaşanılan gün.

  Perşembe
  **** yapın: Araştırmalara göre 7 günlük dönemde kadın ve erkek **** hormonlarının en yüksek olduğunu zaman Perşembe sabahı.

  Cuma
  Deprem olabilir: Tarihteki en büyük 10 depremden 5'i Cuma günü gerçekleşti. 12 Kasım 1999 Düzce depremi de cuma günü oldu. Düzce'de saat 18.57'de meydana gelen 7.2'lik depremde 845 kişi öldü, 4948 kişi de yaralandı.

  Cumartesi
  Alkole dikkat: Tüm haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak için fazla hızlı davranmayın. Verilere göre en fazla alkol koması vakası bugün görülüyor.

  Pazar
  Kavga çıkabilir: İrlanda Cork Üniversitesi'nin araştırmasına göre pazarları kadınların stres seviyesi erkeklerden daha yüksek oluyor. Bu da tartışmaların başlaması için uygun bir ortam.
 2. Perşembe
  **** yapın: Araştırmalara göre 7 günlük dönemde kadın ve erkek **** hormonlarının en yüksek olduğunu zaman Perşembe sabahı.

  Perişan günde **** mi yapalım yani hahaha Zavallı şaban boşa mı bekledi :D
 3. Pazar
  Kavga çıkabilir: he valla hepte çıkıoooo...........

 4. şabanım garibimmmm bak en güsel günmüşşş :s wahh wahhh...

  perşembe günü ewlencem karar verdim... :p
 5. ben en çok pazartesi sendromunu yaşıyorum

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. perşembe ile ilgili sözler

  ,
 2. salı günü ile ilgili komik sözler

  ,
 3. çarşamba günü sözleri

  ,
 4. çarşamba günü ile ilgili sözler,
 5. perşembe günüyle ilgili sözler,
 6. çarşamba günü ile ilgili güzel sözler,
 7. sali gunu sozler,
 8. kadinlarla ilgili komik sözler www.meleklermekani.com