Salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır; sözleri boş değilmiş

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

 1. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye

  pazartesi sendromu ile ilgili sözler pazartesi ile ilgili sözler salı sallanır çarşamba çarşafa dolanır perşembe salı sallanır çarşamba çarşafa dolanır Bilim adamları, halk arasında ağızdan ağıza dolaşan "salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır" gibi sözlerin aslında bilimsel doğrular taşıdığını iddia etti.
  İngiliz bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucunda, belli olayların haftanın belli günlerinde çok daha sık görüldüğünü açıkladı. İşte günlere göre yapılması ve yapılmaması gerekenler:

  [​IMG]
  Pazartesi
  Kalbinizi koruyun: Pazartesi sendromu insanları strese ve bunalıma sokabiliyor. Kalp krizi geçirme riski haftanın ilk gününde oldukça yüksek.

  Salı
  İntihar tehlikesi: Flinders Üniversitesi'nin araştırmasına göre 'pazartesi sendromu'nu atlatamayan erkekler en çok bu gün intihar ediyor.

  Çarşamba
  Arabanızı evde bırakın: İngiliz Polis kayıtlarına göre en çok trafik kazası bugün oluyor. Pazar ise en az trafik kazası yaşanılan gün.

  Perşembe **** yapın: Araştırmalara göre 7 günlük dönemde kadın ve erkek **** hormonlarının en yüksek olduğunu zaman Perşembe sabahı.
  Cuma
  Deprem olabilir: Tarihteki en büyük 10 depremden 5'i Cuma günü gerçekleşti. 12 Kasım 1999 Düzce depremi de cuma günü oldu. Düzce'de saat 18.57'de meydana gelen 7.2'lik depremde 845 kişi öldü, 4948 kişi de yaralandı.

  Cumartesi
  Alkole dikkat: Tüm haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak için fazla hızlı davranmayın. Verilere göre en fazla alkol koması vakası bugün görülüyor.

  Pazar
  Kavga çıkabilir: İrlanda Cork Üniversitesi'nin araştırmasına göre pazarları kadınların stres seviyesi erkeklerden daha yüksek oluyor. Bu da tartışmaların başlaması için uygun bir ortam.


   
 2. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye

  Perşembe **** yapın: Araştırmalara göre 7 günlük dönemde kadın ve erkek **** hormonlarının en yüksek olduğunu zaman Perşembe sabahı.

  Perişan günde **** mi yapalım yani hahaha Zavallı şaban boşa mı bekledi :D

   
 3. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye

  Pazar Kavga çıkabilir: he valla hepte çıkıoooo...........
   
 4. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye


  şabanım garibimmmm bak en güsel günmüşşş :s wahh wahhh...

  perşembe günü ewlencem karar verdim... :p
   
 5. twins

  twins Yeni Üye

  ben en çok pazartesi sendromunu yaşıyorum
   
 6. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye

  :) olan şaban oğlu şabana olmuş.. :) Ne demekmiş meleklerim perşembeleri iiyi değerlendiriyoruz..
   
Salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır; sözleri boş değilmiş konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çarşamba

  Kişinin isteklerinin çabuk veya Çarşamba günü gerçekleşeceğine işaret eder.
 2. Boş

  İçi boş kap temiz olursa gelecek rızka, kirli olursa hüsnükuruntuya ve amel işlemekte gösterilen ilgisizliğe delalet eder.
 3. Dayak Yiyen Ceyda Değilmiş

  DAYAK YEDİĞİ İDDİA EDİLEN OYUNCUNUN CEYDA DÜVENCİ DEĞİL, DUYGU ÇETİNKAYA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. Pazar akşamı Akmerkez'deki Adidas mağazasında bir kadınla eşofman yüzünden kavga ettiği ve tartışmanın sonunda dayak yediği iddia edilen oyuncunun Ceyda Düvenci değil, Duygu Çetinkaya olduğu ortaya çıktı. 'Çılgın Dersane' filmi ile tanınan ve şu sıralar 'Binbir Gecce'de rol alan Çetinkaya'nın,...
 4. Boş Gebelik

  boş gebelik nedir,neden kaynaklanır, belirtileri nelerdir, boş gebelik hakkında detayı buradan bulabilirsiniz Belirtileri, nedenleri, tedavisi hakkında detaya geçiyorum meleklerim.. Düşükler her zaman aynı belirtilerle oluşmaz. Bazen kanama veya ağrı henüz başlamamışken teşhis edilebilen düşükler vardır. Gebelik kesesi görülmesine rağmen embriyonun gelişmemesi veya çok erken dönemde...
 5. Gerçek Adı Nihat Değilmiş

  survivor, yarışmacı, nihat doğan, kimdir, gerçek adı nedir, hakkında, bilgiyi buradan bulabilirsiniz Surviverde dikkatleri üstüne çeken Nihatın gerçek ismi değilmiş . Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasıyla adından sıkça söz ettiren Doğan'ın ünlü olmadan hemen önce ismini Nihat Doğan olarak değiştirdiği anlaşıldı. Bne sahsen duymamıştım hiç meleklerim yada dikkat mi etmedim acaba....

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. çarşamba mesajlari

  ,
 2. sali mesajlari

  ,
 3. salı günü ile ilgili komik sözler

  ,
 4. salı günü için sözler,
 5. resimli salı günü mesajları,
 6. carsamba gunu mesajlari,
 7. resimli carsamba gunu mesaji,
 8. resimli çarşamba mesajları,
 9. sali ilgili mesajlar,
 10. salı günü sözleri