Salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır; sözleri boş değilmiş

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Kayıt: 15 Şubat 2009

pazartesi sendromu ile ilgili sözler pazartesi ile ilgili sözler salı sallanır çarşamba çarşafa dolanır perşembe salı sallanır çarşamba çarşafa dolanır Bilim adamları, halk arasında ağızdan ağıza dolaşan "salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır" gibi sözlerin aslında bilimsel doğrular taşıdığını iddia etti.
    İngiliz bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucunda, belli olayların haftanın belli günlerinde çok daha sık görüldüğünü açıkladı. İşte günlere göre yapılması ve yapılmaması gerekenler:

Pazartesi
    Kalbinizi koruyun: Pazartesi sendromu insanları strese ve bunalıma sokabiliyor. Kalp krizi geçirme riski haftanın ilk gününde oldukça yüksek.

Salı
    İntihar tehlikesi: Flinders Üniversitesi'nin araştırmasına göre 'pazartesi sendromu'nu atlatamayan erkekler en çok bu gün intihar ediyor.

Çarşamba
    Arabanızı evde bırakın: İngiliz Polis kayıtlarına göre en çok trafik kazası bugün oluyor. Pazar ise en az trafik kazası yaşanılan gün.
    Perşembe
    **** yapın: Araştırmalara göre 7 günlük dönemde kadın ve erkek **** hormonlarının en yüksek olduğunu zaman Perşembe sabahı.

Cuma
    Deprem olabilir: Tarihteki en büyük 10 depremden 5'i Cuma günü gerçekleşti. 12 Kasım 1999 Düzce depremi de cuma günü oldu. Düzce'de saat 18.57'de meydana gelen 7.2'lik depremde 845 kişi öldü, 4948 kişi de yaralandı.

Cumartesi
    Alkole dikkat: Tüm haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak için fazla hızlı davranmayın. Verilere göre en fazla alkol koması vakası bugün görülüyor.

Pazar
    Kavga çıkabilir: İrlanda Cork Üniversitesi'nin araştırmasına göre pazarları kadınların stres seviyesi erkeklerden daha yüksek oluyor. Bu da tartışmaların başlaması için uygun bir ortam.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Kayıt: 1 Şubat 2009

Perşembe **** yapın: Araştırmalara göre 7 günlük dönemde kadın ve erkek **** hormonlarının en yüksek olduğunu zaman Perşembe sabahı.

Perişan günde **** mi yapalım yani hahaha Zavallı şaban boşa mı bekledi :D

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Kayıt: 14 Haziran 2009

Pazar Kavga çıkabilir: he valla hepte çıkıoooo...........
  4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Kayıt: 14 Haziran 2009

şabanım garibimmmm bak en güsel günmüşşş :s wahh wahhh...

perşembe günü ewlencem karar verdim... :p
  5. twins

twins Yeni Üye Kayıt: 1 Kasım 2010

ben en çok pazartesi sendromunu yaşıyorum
  6. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Kayıt: 15 Şubat 2009

:) olan şaban oğlu şabana olmuş.. :) Ne demekmiş meleklerim perşembeleri iiyi değerlendiriyoruz..
Salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır; sözleri boş değilmiş konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çarşaf

İnce çarşaf ahlak zayıflığına, normal çarşaf iffetli olmaya, Kadını ucube gibi gösteren kaba ve çirkin çarşaf yoksulluğa, Erkeğin çarşaf giydiğini görmesi üzerinde bulunan emanete yahut bir şeyden gizlenmeye, Çarşaf içinde uyuduğunu görmek dindar bir kaddınla evlenmeye, Kırmızı çarşaf kadın yüzünden kavgaya, Parlak ve dikkat çekici renkli çarşaf kadının töhmet altında olmasına, Hasta kadının...
  2. Boş

İçi boş kap temiz olursa gelecek rızka, kirli olursa hüsnükuruntuya ve amel işlemekte gösterilen ilgisizliğe delalet eder.
  3. Demet Akalın - Boşuna Şarkı Sözü

sıla boşuna şarkı sözü demet akalın serdar ortaç boşuna sözleri demet akalın serdar ortaç şarkı sözü Tartışmasız harika bir parça.Kesin dinleyin :) Gözlerimden kayıp gitti yollar Düştüm ardına seni bulamadım Ne aşklar yaşadım bugüne kadar Senin gibi vicdansıza rastlamadım Boşuna üflemişiz o mumları Boşuna kum olmuş ayaklarımız Yağmurlar boşuna ıslatmış bizi Boşuna izlemişiz aşk filmleri...
  4. Sıla-Boş Yere Şarkı Sözü

sılanın şarkıları sıla yok yere şarkı sözü sıla boş yere şarkı sözü boş Sılanın yeni albümünün tüm şarkıları melekler mekanında.... Sıla-Boş Yere Bomboş kalbimin odaları bomboş halsiz hissiz Nasıl bu kadar loş gece insafsız benden bile sarhoş Sabahladım yedi gece durmadan üst üste Gittiği yerden arar diye çok vicdansız Geceden bile sarhoş Fazla hep dahasına meylimiz bakma Bize düşman...

Sayfayı Paylaş