gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Şeker hastalarına yeni umut

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Bazı yörelerde çayüzümü olarak da bilinen yabanmersinin, şişmanlık ve şeker hastalığına iyi gelebileceği açıklandı. Bazı yörelerde çayüzümü olarak da bilinen yabanmersinin, şişmanlık ve şeker hastalığına iyi gelebileceği açıklandı.
    Montreal Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Pierre Haddad, bir süreden beri üzerinde çalıştığı bilimsel araştırması ile ilgili yaptığı açıklamada, yabanmersini suyunun şeker hastası farelerde hastalığın ilerlemesini durdurduğunu söyledi.

Yabanmersini suyunu, aynı meyvenin yapraklarından elde ettiği bir bakteri ile transformasyona tabii tuttuğunu anlatan Profesör Pierre Haddad, bu sayede son derece gelişmiş ve etkili bir antioksidan bulduğunu belirtti.

Elde ettiği antioksidanı, ileri derece şeker ve şişmanlık hastası olan fareler üzerinde denediğini ifade eden Haddad, farelerdeki kritik değerlerde seyreden kan şekeri seviyesinin normale döndüğünü ve ayrıca şişmanlığın ilerlemesinin de yavaşladığını kaydetti.

Profesör Haddad, yabanmersini suyunun kan şekeri seviyesi ve şişmanlığı önlemesinin bilimsel değerlerini belirleyebilmek için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu ve bu aşamanın tamamlanmasının ardından denemenin insanlar üzerinde yapılacağını sözlerine ekledi.

Şeker hastalarına yeni umut konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alzheimer hastalarına umut ışığı!

Alzheimer hastalarına umut ışığı!

Alzheimer hastalığı tedavisinde uygulamaya başlanan manyetik şoklama tekniği ile beyin hücre uyarımı tedavisi umut veriyor. REEM Nöroloji Merkezi'nde uygulanan manyetik stimülasyon yönteminin, Alzheimer tedavisinde yeni bir ufuk açacağı belirtiliyor. REEM Nöroloji Merkezi uzmanlarından Dr. Mehmet Yavuz, Alzheimer hastalığının düşünce süreçlerini darmadağın edip onları zihinsel karmaşa ve...
  2. Kronik Depresyon Hastalarına Yeni Umut

Kronik Depresyon Hastalarına Yeni Umut

kronik depresyon kronik depresyon tedavisi belirtileri distimi tedavisi nedir Uzun yıllar hap ve terapi gördüğü halde iyileşme gösteremeyen depresyon hastalarına yeni bir tedavi yöntemi bulundu. Kronik Depresyon'dan muzdarib hastalar bilir, o kadar çok doktor ve ilaç değiştirirsiniz ki artık bu hastalığın tedavisinin olabileceği fikrinden tümüyle vazgeçersiniz. Ama artık doktorlar bu tür...
  3. şeker hastaları ne yemeli

şeker hastaları ne yemeli

şeker hastaları ne yemeli seker hastalari ne yemeli şeker hastaları yememeli hangi meyveleri hastası yememeli Sevgili melekler, Diyabet hastalığı çağımızda sıkça görülen ve tam anlamıyla tedavisi mümkün olmayan hastalıklardandır. Bu hastalık genellikle kalıtsal olarak görülür. Bu hastalıkdan korunmak için bazı püf noktalar vardır.:) 1. Beyaz ekmek ve makarna gibi rafine nişastalar...
  4. bir umut iki şeker

bir umut iki şeker

Kalbimde bir ağrı var yine bu akşam ... Seni düşünmek mi sebebi yoksa sensizlik mi , bilmiyorum ! Bilemediklerim boğazımı sıkıyor sanki nefes alamıyorum ! Bu kadar sevilmeyi hakettin mi sen .. Böyle kocaman olmayı .. Böyle vazgeçilmez kılınmayı .. Kendimden çok ben bilmişken seni , Senimi de alıp gittin benden ! İnanmadım önce , inkar ettim , direndim ... Varlığın bildim yokluğunu , sevindim...
  5. Şeker Hastaları Oruç Tutabilirmi

Şeker Hastaları Oruç Tutabilirmi

şeker hastaları, oruç tutmalımı, tutamayanlar ne kadar fidye vermeli, ne yapmalı hakkında genel bilgiler orucun yaz sıcakalrına geldiği şu günlerde şeker (diyabet ) hastalarının hastıkları nediniyle orucu tutup tutmamaları ve fidyesi hakkında bilgileri sizlere sunuyoruz melekler Şeker Hastaları Oruç Tutabilirmi? İyileşme umudu olmayan hastalar oruç yerine fidye verebilirler Ancak...

Sayfayı Paylaş