gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Şevval Orucu Cuma Günü Tutulurmu acaba ne dersiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar acaba Şevval Orucu Cuma Günü Tutulurmu bu konuda bilgisi olan var ise aranızda lütfen bana da yazsın.

Şevval Orucu Cuma Günü Tutulurmu acaba ne dersiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şevval Orucu

Şevval Orucu

şevval orucu geniş aile şevval kim "Kim oruçla geçirdiği Ramazan ayından sonraki şevvâl ayında altı gün oruç tutarsa, bütün seneyi oruçla geçirmiş gibi olur!." VAR MISINIZ? 6 gün daha oruç tutarak orucumuzu 1 yıla tamamlamaya Ramazan-ı Şerif'ten sonraki şevval ayında oruç tutmak öteden beri sevimli bir adet olarak gelmiştir. Bir ay boyunca oruca alışmış olan insanlar, şevval...
  2. Orucu Adet Bozar Mı acaba ne dersiniz

Orucu Adet Bozar Mı acaba ne dersiniz

Kızlar oruçluyken iftara da diyelim bir ya da iki saat kaldı ve adet oldunuz o zaman orucunuz bozuluyor mu? Bazıları bozuluyor diyor bazıları da mekruh olur bozulmaz diyor bunun hangisi doğru ya?
  3. Uyuyarak Oruç Tutulurmu acaba ben uyuyorumda

Uyuyarak Oruç Tutulurmu acaba ben uyuyorumda

Merhaba arkadaşlar ben dün orucumun çoğunu uyuyarak geçirdim ne yapim hava çok sıcak ve susamak var bir de:S Acaba Uyuyarak Oruç Tutulurmu?
  4. cuma günü oruca başlanırmı? yalnız cuma oruç tutulurmu?

cuma günü oruca başlanırmı? yalnız cuma oruç tutulurmu?

Merhaba ben yalnız cuma oruç tutuşlmaz diye biliyorum.Acaba cuma günü oruca başlanırmı? Oruç tutulan ve tutulmayan günler hakkında bilgi verirmisiniz?
  5. Muharrem ayında kaç gün oruç tutulur?

Muharrem ayında kaç gün oruç tutulur?

Muharremi şerif ayında sadece iki gün oruç tutulacak başka tutulmaz veya oruç tumanın sakıncası diye bir şey söz konusu bile olamaz.Bilakis Ramazan ayının haricinde muharrem ayında oruç tutulması, Peygamberimiz (s.a.v.)özellikle tavsiye buyurduğu rivayet edimiştir.. Hz. Ali (K.V)de şöyle rivayet etmektedir: "Ben Rasülüllah s.a.v.'in yanında otururken bir adam ona; -Ya Rasülellah! Ramazan...

Sayfayı Paylaş