gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sık sık genital bölge sorunları yaşıyorum..

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Sık sık genital bölge sorunları yaşıyorum.Doktora gitmeye çekinir oldum.Acaba bu sorunların olmaması için nasıl önlemler alabilirim?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sadece ılık su ile yıkayın, normal sabun kullanmayın. Eczaneden genital bölge temizliği için bazı özel ürünler de satın alabilirsiniz. Bölgeyi dar ve sıkı pantolonlar, dar iç çamaşırları vb ile kapatmayın. Tercihen pamuklu iç çamaşırları giyin. Külotunuzla uyumayın.
    Parfüm, gıda vb. muhtemel alerjileriniz olup olmadığını kontrol edin. Bunlar aynı zamanda genital bölge şikayetlerinde de etkilidir.
    Bağırsaktan gelen bakterilerin vajinaya girmemesine dikkat edin; temizliğinizi önden arkaya doğru yapın.
    Banyo lifi bakteri toplar ve çoğaltır. Temiz bir lif kullanın.
    Başkaları tarafından kullanılan havlulara, umumi tuvaletlerdeki damlacıklara, umumi jakuzi vb'ye vajinal temastan kaçının.
    Anormal bir akıntı veya koku fark ettiğinizde vajinanın gereken durumuna geri dönmesini sağlamak için Multi-Gyn
    Tamponları ve pedleri çok düzenli bir şekilde değiştirin.
    Sık sık mantar enfeksiyonu şikayetiniz oluyorsa, şekersiz bir beslenme yardımcı olabilecektir. Partnerinizin de bir re-enfeksiyon kaynağı olabileceğini aklınızda bulundurun, öyle ki anti-kandida ilaçları her ikiniz için de gerekli olabilir.
    Sık sık kötü kokulu akıntı şikayetiniz oluyorsa, vajina içi temizliği için bir vajina şampuanı kullanarak vajinayı yıkayabilir ve ilişki sonrasında meni kalıntılarında olduğu gibi istenmeyen bakterilerin ürediği bir ortamı engelleyebilirsiniz.
    Vücut direncinizi artırmak için yeterince dinlenin.

sık sık genital bölge sorunları yaşıyorum.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ergenlik Döneminde Sık Görülen Üreme Sorunları

Ergenlik Döneminde Sık Görülen Üreme Sorunları

ergenlik rüyaları ergenlikte rüya ergenlik rüyası rüya rüyası nedir Hazırlayan : Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu Penisin küçüklüğü kişinin yetersiz olduğunu gösterir mi? Büyük bir penis erkeklik gücünün simgesi değildir. Pek çok genç çevreden duyduğu abartılı tanımlamalarla kendi penislerinin küçük olduğunu düşünerek yetersizlik duygusu ile endişe yaşar. Oysa, penisin büyüklüğü ile bireyin cinsel...
  2. Cengiz Kurtoğlu - Sıkı Sıkı

Cengiz Kurtoğlu - Sıkı Sıkı

Görmedi şu deli gönlüm Görmedi hiç böyle güzel Sana öyle bir yandı ki Yangınlardan daha beter Feda olsun (kurban olsun) canım sana Yeterki gel kollarıma Bırakma hiç ellerimi Sıkı sıkı sarıl bana İstiyorsan yıldızlardan Taç yapayım saçlarına Al kalbini gel yeterki Gül dökeyim yollarına Feda olsun (kurban olsun) canım sana Yeterki gel kollarıma Bırakma hiç ellerimi Sıkı sıkı sarıl bana
  3. Sık rastlanan sırt ve bel sorunları

Sık rastlanan sırt ve bel sorunları

bel agrisi boyun tutulmasi sinirden kaynaklanan sorunlar lumbago koksidini hakkindaki tüm bilgiler icin meleklermekani.com selam kizlar! malüm sirt agrilarina bir cogumuz sIkca rastlariz.. Peki bunlarin sebebi nelerdir ve nereden kaynaklandigini biraz anlamak icin, bu yaziyi birlikte okuyalim: ÖZGÜL OLMAYAN SIRT VE BEL AĞRISI Sırtından ve belinden sorunu olan birçok kişi kısa süreli...
  4. Psikolojik sorunlar ve manevi sıkıntı için dua

Psikolojik sorunlar ve manevi sıkıntı için dua

Psikolojik Manevi Sikınti İcin Dualar sıkıntılar için dua Şüphesiz ki yer gök dualar üzerine kurulmuştur ve her kapının anahtarı dualardır. Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda sizlerle sıkıntılar için okunacak dualar hakkında merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyoruz. Rahman ve Rahim Allah’ın adı ile. Elif lam mim. Rahman ve Rahim Allah’ın adı ile. Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a...
  5. HAMİLELİKTE SIK YAŞANAN SAĞLIK SORUNLARI

HAMİLELİKTE SIK YAŞANAN SAĞLIK SORUNLARI

hamilelikte vajinal akıntı,gebelikte bacaklarda varis,gebelikte bacak şişmesi,gebelikte hemoroid,gebelikte bacaklarda kramp,hamilelikte görülen rahatsızlıklar hakkında bilgiler * Artan Vajinal Akıntı - Tahriş etmeyen bir sabunla daha sık yıkanabilirsiniz, ama enfeksiyona yol açabilecek olan vajinal duştan kaçınmak önemlidir. Eğer akıntı kötü kokuyorsa, kaşınma ve yanmaya neden oluyorsa,...

Sayfayı Paylaş