Sıtkı Akçatepe kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

halit akçatepenin babası sıtkı akçatepe kimdir, hayatı, biyografi, filmleri, hakkında bilgiler

Ünlü oyuncu Halit Akçatepe'nin babası büyük usta Sıtkı Akçatepe hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler.

Sıtkı Akçatepe (d. 1902 , Ankara - ö. 1980 , Istanbul) Türk sinema oyuncusu. Hababam Sınıfı'nın renkli hocası Paşa Nuri 'yi oynamıştır. Bir filmde de Halit Akçatepe'nin babasıdır ve Leman Akçatepe'nin eşidir. 1980'li yıllarda vefat etmiştir.
    Filmleri

Taş Parçası - 1939
    Köprüaltı Cocukları - 1953
    Canım Kardeşim - 1973
    Bizim Aile - 1975
    Hababam Sınıfı - 1975
    Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı - 1975
    Hababam Sınıfı Uyanıyor - 1976
    Tosun Paşa - 1976
    Hababam Sınıfı Tatilde - 1977
    Şabanoğlu Şaban - 1977
    Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor - 1978

Sıtkı Akçatepe kimdir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Cahit Sıtkı Tarancı

Cahit Sıtkı Tarancı ( 1910)- (1956) Diyarbakır'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni bitirdi. Mülkiye Mektebi'nde okudu. Paris'e gitti. ikinci Dünya Savaşı çıkınca geri döndü. Çevirmenlik yaptı. Ağır bir hastalığa yakalandı. Viyana'ya götürüldü. Orada öldü. Ankara'ya getirilip toprağa verildi. Otuz Beş Yaş şiiriyle ün yaptı. Hayat, aşk ve ölüm, şiirlerinin başlıca temalarını oluşturmaktadır....
  2. Funda Arar ve halit Akçatepe Akşam Keyfi'ndeler

bu akşam yine usta iki sanatçıyı ağırlayan Kenan Erçetin'in programı ile ilgili bütün haberler burada........ KENAN ERÇETİNGÖZ'LE AKŞAM KEYFİ! KENAN ERÇETİNGÖZ'LE AKŞAM KEYFİ YİNE DOPDOLU.. Yeni çıkardığı ‘Zamanın Eli’ albümüyle büyük beğeni toplayan Türk Pop Müziği’nin usta yorumcusu Funda Arar ile ‘Güdük Necmi’ lakabıyla yıllarca evimizde ağırladığımız unutulmaz sanatçı Halit Akçatepe 25...
  3. Halit Akçatepe kimdir

halit akçatepe kimdir, hayatı, biyografi ,hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında özetler burada arkadaşlar. Büyük usta Halit Akçatepe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Halit Akçatepe 1 Ocak 1938'de Ünye'de doğdu. Refik Halit Karay Mektebi'nden sonra Konservatuar eğitimi almaya başladı. İlk filmini 1943'te 5 yaşıdayken çekti. Daha sonra...
  4. Atatürk Şiirleri Cahit Sıtkı Tarancı

Cahit Sıtkı Tarancı Atatürk şiiri Cahit Sıtkı Tarancı Atatürk Atatürk Atatürküm eğilmiş vatan haritasına Görmedim tunç yüzünü böylesine geceler Atatürk neylesin memleketin yarasına Uçup gitmiş elinden, eski makbul çareler Nerede İstiklal harbinin o mutlu günleri Türlü düşmana karşı kazanılan zaferi Hiç sanmam, öyle ağarsın bi daha tan yeri Atatürküm ben ölecek adam değildim der Git...
  5. Cahit Sıtkı Tarancı Güzel Sözleri lazım

Cahit Sıtkı Tarancı Güzel Sözleri yazar mısınız? Ben Cahit Sıtkı Tarancı'ya ait olan Güzel Sözleri arıyorum umarım bu sitede bulabilirim.
  6. Meraklısına Cahit Sıtkı Tarancı'nın Güzel Sözleri

Cahit Sıtkı Tarancı Sözleri, Cahit Sıtkı Tarancı'nın Güzel Sözleri, Benim de şiirlerini beğendiğim ve ömrü boyunca farklı akımlardan etkilenipte, asla bir akıma bağlı kalmadan şiir yazan ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı sözleri sunmak istiyorum sizlere bu yazımızda Melek'lerim. Güzel sözler arayan tüm arkadaşlarımız, Cahit Sıtkı Tarancı güzel sözleri inanın aradığınız ve güzel diye kafanızda...
  7. Halit Akçatepe Kimdir, Resimleri var mı?

Halit Akçatepe Kimdir, bana acil olarak Halit Akçatepe biyografisini ve mümkünse resimlerini sunun arkadaşlarım. Şimdiden ricamı yerine getireceğiniz için tşklerimi sunuyorum.
  8. İsteyenler için Halit Akçatepe Hakkında Bilgi ve Resimleri

Halit Akçatepe Hayatı, Fotoğrafları Halit Akçatepe Hakkında Bilgi ve Resimleri Türk Sinaması'nın usta isimlerinden Münir Özkul ve Adile Naşit gibi isimlerle rol alan ve sayısız filme imzasını başarıyla atan usta oyuncu Halit Akçatepe biyografisi ve resimlerini sizler için bu sayfamızda paylaşıyoruz Melek'ler. 1 Ocak 1938'de ÜNYE'de doğan Akçatepe, Refik Halit Karay Mektebi'nden sonra...
  9. Cahit Sıtkı Tarancı Hayatı Hakkında Biyografik Bilgiler

Cahit Sıtkı Tarancı kimdir Cahit Sıtkı Tarancı biyografisi Sevgili melekler, Türk Edebiyatının ölümsüz isimlerinden şair Cahit Sıtkı Tarancı hayatı ile ilgili bilgilerimiz şöyle... Cahit Sıtkı Tarancı 2 Ekim 1910 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldi. Tarancı’nın babası Bekir Sıtkı, annesi Arife Hanım’dır. İlk öğrenimini Diyarbakır'da tamamlayan cahit Sıtkı Tarancı, orta öğrenimi...
  10. Ekin Koç Kimdir ?(Benim adım gültepe seyfi kimdir )

benim adım gültepe seyfi karakteri kimdir,benim adım gültepe seyfi kimdir,ekin koç biyografisi,ekin koç hayatı,ekin koç hakkında bilgiler Ekin Koç 15 Ağustos 1986 İstanbul doğumlu`dur.Eğitim hayatını tamamladıktan sonra 35 Buçuk Sanat Akademisin`de Vahide Gördüm ve Altan Gördüm`den özel olarak oyunculuk dersleri almıştır.Yakışıklı oyuncu ilk kez Fox Tv`nin ilgi ile izlenen dizisi Sana Bir...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. sıtkı akçatepe

,
  2. Sıtkı akcatepe kimdir.