gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Siz Ne İşe Yararsınız Bakalım?

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

vücudumuzun bölümlerinin resimleri İnsan vücudu çok mükemmel bir şekilde yaratılmıştır.Her sistem belli bir düzenle sekmeden çalışır ve vücudumuz canlılığını bu şekilde korur.Mükemmel sistemimizde bazı parçalar varmış ki bu parçaların hiç bir işlevini vulamamış araştırmacılar ne yazıkki :)Bulamadılar diye de işe yaramıyor diye yaftalayıvermişler ama Rabbim yarattıysa bence işlevsiz değildir diyorum ve bunlar neymiş size sunuyorum meleklerim.

Vücudun En Yararsız 10 Yeri
    Bedeninizin hiç kullanılmayan ya da kullanışsız olan bölümlerinin olduğunu biliyor musunuz? Peki nereleri ve neden kullanılamıyor? İşte en az kullanışsız olandan en çok olana doğru insanın yararsız bölümleri..

10. Plica semilunaris
    Çocuğunuz bunu ilk defa duyuyor olabilirsiniz ancak üçüncü bir göz kapağına sahibiz. İki gözünüzü iyice açtığınızda göz yaşınızın geldiği bölüm ile göz beyazı arasında yer alır. Bu küçük göz kapağı kuşlar, kertenkele ve köpek balığı gibi hayvanlarda üçüncü göz kapağını oluşturan zardır. İnsanlarda konjonktivanın yarım ay şeklinde kıvrılmasıyla oluşmuştur.

9. Vücut kılları
    Bizden önce yaşayanların daha tüylü oldukları kesin. Bu tüylerin giderek azalması insanların ısınmak için farklı şeyler denemelerinin sonucu olabilir mi?

8. Sinüsler
    Doktorlar sinüslerin gerçekten ne işe yaradığını henüz bilmiyorlar ve bizde onlardan çok var. Gözlerimizi koruma, sesimizin tonunu ayarlama gibi görevleri olabilir.

. Adenoidler / Bezeler
    Adenoidler bakterileri toplar ama şiş ve enfeksiyona karşı dayanıksızdır. Adenoidler zamanla ve yaşla küçülürler ve kaybolurlar.

6. Bademcikler
    Enfeksiyona dayanıksızdırlar ve şişerler. Eğer 30'larınızda hala bademcikleriniz varsa hastalıklara karşı dayanıklı ve başarılı sayılırsınız.

5. Kuyruk sokumu kemiği
    Omurganın uzantısı kuyruk sokumu kemiği insan vücudunda omurga ile ilişkilidir ancak hala tam olarak işlevi anlaşılamamıştır.

4. Saçları diken diken eden Arrector pili kası
    Arrector pili kası şimdilerde sadece saçların dik ve inatçı durmasını sağlıyor.

3. 20'lik dişleri
    20'li yaşlara doğru çenenin en sonunda 20'lik dişleri çıkar. Çabuk çürür ve tedavi süreci çok ağrılıdır.
    2. Apandisit
    Apandisit sindirime yardımcı bir organancak kolay sindirilebilir besinler yenilmeye başladığından beri önemi oldukça azaldı.

1. Erkek memesi
    Yararsızdır çünkü.. Niçin bilmiyoruz?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hakikaten doğru yaa :D:D Diyecektim ki, demiyorum :D:D Çünkü Yaradan, vücudumuzun her zerresini yaratırken hesaplamış ve en uygun şekilde yaratmıştır. Tıpkı bitkilerin ve hayvanların biz insanlara olan faydaları gibi, organlarımızında bilmediğimiz, aklımınız ermediği bir yada birden çok faydası vardır. :)
    Paylaşım için thanks;)

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    bencede hepsi dogru hele bu yirmilik dişler gercekten bende çok acı vermişti tşkler bilgiler için

4. DreamerDoll

DreamerDoll Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşkler paylaşım için..

Siz Ne İşe Yararsınız Bakalım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dişler ne işe yarar?

dişler ne işe yarar?

dişler ne işe yarar diş ne işe yarar diş nedir Dişler sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. kendini çevreleyen destek dokuları korur ve gelişmelerini sağlar. konuşmayı ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlarlar. estetik olarak yüzle bir bütünlük içindedir.
  2. Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

Mayasıl otu Mayasılotu Yararları Mayasılotunun Faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden mayasılotu bitkisi, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Mayasıl Otu Nasıl Kullanılır Bitki çiçekleriyle birlikte kaynamış suda demlenerek çay şeklinde veya haricen kullanılır. Mayasılotu Faydası Yüksek tansiyonu düşürür. Gaz söktürücüdür....
  3. trisequens ne işe yarar

trisequens ne işe yarar

trisequens kullananlar lütfen bana söyleeyebilir mi adet olamıyorum doktorum verdi bunu bana nasıl kullanacam kilo aldırır diyorlar doğru mu bilgi verirseniz sevinirim lütfeeeen.
  4. İşte Bayanlar Sizi Çekici Gösterecek 7 Kıyafet Bakalım Nelermiş....

İşte Bayanlar Sizi Çekici Gösterecek 7 Kıyafet Bakalım Nelermiş....

Çekici Gösteren 7 Kıyafet Kadınları Çekici Gösteren Kıyafetler Cazibeli olmadığınızı düşünüyorsanız işte sizlere sizi anında çekici gösterecek kıyafetler....Sizi çekici gösterecek başka bir şey de çekici dudaklarınız bunun için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz...Çekici dudaklar için.... Sizi çekici gösteren 7 kıyafet Görünümünüze çekici bir dokunuş katmak istediğinizde, çoğunuzun...
  5. Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık, zengin bir melatonin kaynağıdır; beynimizde bulunan epifiz bezi, hava karardıktan sonra melatonin adı verilen bir hormon salgılar. Yaşam ritmimizi ve uykumuzu bu hormona borçluyuz. Uyku beyni dinlendirir, güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar bağışıklık sistemini, oksidasyonu onarır ve tüm yaşam kalitesini yükseltir. Faydaları saymakla bitmiyor Öte yandan önemli hormonların...

Sayfayı Paylaş