gebe
  1. THESECRET

    THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

    Kayıt:
    16 Temmuz 2014
    Mesajlar:
    2.146
    Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63
    Şehir:
    İstanbul

    SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler mi?

    Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

    ssk'dan dul maaşı alıyorum,emekli sandığından çocuklarıma maaş alabilir miyim,ssk'dan maaş alanlar emekli sandığından yetim maaşı alabilir mi,ssk'dan maaş alanlar babasından yetim aylığı alabilir mi,ssk'dan dul maaşı alıyorum babamdan yetim maaşı alabilir miyim indir15.jpg

    SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler.
    NOT: Hizmet süresi 5 ile 10 yıl arası olanların yetimleri; aylık gelirlerinin
    olmaması halinde, Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler.
    YASAL DAYANAK : 5434 sayılı Kanunun 66,67 ve 68. maddeleri

     
SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Kanun SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından  halen gelir ve aylık almakta olan emekli

    Bu Kanun SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından halen gelir ve aylık almakta olan emekli

    ssk gelir aylık ssk aylık gelir Kanunun yürürlük tarihinden önce SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından emekli aylığı almakta olanların mevcut gelir ve aylıklarının aynen ödenmesine devam edilecektir. Aylıklarda herhangi bir azalma söz konusu değildir. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları, Kanun yürürlüğe girdikten sonra altı aylık dönemlerde gerçekleşen enflâsyon oranında artırılacak, memur...
  2. Emekli aylıkları yükseltilirken emekli, dul ve yetimlere refah payı verilmeyecek mi?

    Emekli aylıkları yükseltilirken emekli, dul ve yetimlere refah payı verilmeyecek mi?

    Kamuoyunda refah payı olarak bilinen gelişme hızı aylık hesaplanması esnasında dikkate alınmakta, bu şekilde bağlanan aylıkların artırılmasında ise TÜFE oranları ya da ilgili kanunlarla belirlenen yüzdesel oranlar esas alınmaktadır. Yapılan düzenleme ile, mevcut uygulama korunduğundan, refah payının aylıklara yansıtılmadığından bahsedilemez.
  3. Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı ...

    Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı ...

    Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı alan ve aynı zamanda özel sektöre tabi sigortalı çalışan kız yetimlerin aylıkları kesilecek mi ? Hayır, bu kanundan önce Emekli Sandığı Kanununa göre bağlanmış aylıklar hakkında bu Kanunla yürürlükten kaldırılan hükümleri de dâhil 5434 sayılı Kanun hükümlerine göre işlem yapılacağından 5510 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesi ile bu durumdakilerin...
  4. Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması...

    Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması...

    emekli sandığı emekli aylığı sandığı dul ve yetim aylığı Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması durumunda diğer aylık alanların aylıkları yükseltilecek mi? Evet, bu kanundan önce Emekli Sandığı Kanununa göre bağlanmış aylıklar hakkında bu Kanunla yürürlükten kaldırılan hükümleri de dâhil 5434 sayılı Kanun hükümlerine göre işlem yapılacağından Emekli...
  5. dul,yetim aylığı kimlere, hangi oranda bağlanır?

    dul,yetim aylığı kimlere, hangi oranda bağlanır?

    dul yetim maaşı kime verilir,dul yetim aylığı hangi oranda kime bağlanır,dul yetim aylığı nasıl alırım,dul yetim aylığı ne kadar alırım,dul yetim maaşı almak istiyorum ne kadar maaş alırım Emekli Sandığı Kanununa göre aylık bağlanacak dul ve yetimler; eş (karı ve koca) ve çocuklar ile ana ve baba olarak belirlenmiştir. Dul ve yetimlere ait aylık bağlama oranları şu şekildedir; *Eş : %75...

Sayfayı Paylaş