gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sütlü nuriye tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sütlü nuriye sütlü nuriye tatlısı sütlü nuriye tatlısı,sütlü nuriye tarifi,sütlü nuriye baklavası,sütlü nuriye nerenin tatlısı,sütlü nuriye tatlısının tarifi,sütlü nuriye tatlı tarifi,sütlü nuriye oktay usta,kolay sütlü nuriye tatlısı

Küçüklüğümden belli Nuriye isminde birini görsem hep "heyy sütlü Nuriye" derim :) Neden mi; tabi ki bu tatlı yüzünden :D:D Sanırdım ki, tüm Nuriye'ler sütlü ve o yüzden de tatlılar :D:D

Lafı çok fazla uzatmadan, sizleri sütlü nuriye tatlı tarifi ile başbaşa bırakıyoruz Melek'ler.

Sütlü Nuriye için malzemeler

20 yaprak baklavalık yufka
    1 kase fındık
    150 gram tereyeğı

Şerbeti için:

5 su bardağı tozşeker
    2,5 su bardağı su
    1,5 su bardağı süt

Sütlü Nuriye yemek tarifi

Şerbeti için tencerye 5 su bardağı süt üzerine 2,5 su bardağı su ve 1,5 su bardağı süt ilave ederek şerbet hazırlayıp soğumaya bırakın. Tezgaha 10 yaprak baklavalık yufkayı serin. Üzerine yuvarlak tepsi alın ve tepsi eninde kesin.

Fırın tepsisine yuvarlak kesilmiş yufkaları aralarına tereyağı sürerek tepsiye alın üzerine kalan parça yufkaları serpiştirin. Üzerine kırılmış fındıkları ekleyin. Üzerine kalan 10 adet baklavalık yufkayı da aynı şeklide ilave edin.

Üzerine kalan eritilmiş tereyağını ekleyip önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirin. Pişen tatlınızın üzerine şerbetini dökerek servis edin. Yufkacınıza sipariş ederek aldığınız hazır baklavalık yufka ile artık bu tatlıları yapmak çok kolay...

ASİMELEK ve Young bride bunu beğendi.
  2. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Immmm süper görünüyoooo

3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    tencerye 5 su bardağı süt üzerine 2,5 su bardağı su ve 1,5 su bardağı süt ilave ederek şerbet. kırmızıyla yazılan yer şeker olacaktı heral de demi ***** :D:D

ben ne tatlısı olursa olsun bayılırımm ama sütlü nuriyeyide çok severimm ımmmmm şimdi sanki ısırdımda ağzıma şerbeti akmış gibi bi his geldii ayy ayyy ayyy ağzımınn suları aktı :D:D

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Öyle olacaktı belkide ben bilmiyorum hahaha Oktay Usta ne yazdıysa bende onu yazdım hahaha Ay ben yumurta ve makarna harici tarif veremem ki, olan yanlış benim olsun hahaha

Ben de tatlıları çok severim :) Yeter ki tatlı olsun ne olursa olsun severim :D:D

ASİMELEK bunu beğendi.
  5. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :haha: makarna tarifimi :haha: hee bende denedinde yazdım sandımm :seker:
    ama olsun makarna yapmakta bir marifettir :D:D oktay usta da yanlış yazmış demekki :haha:

bende sıcak tatlıyımm benide sev benide :deli::deli:

6. Misafir

Misafir Forum Okuru

Zaten ben seni o yüzden seviyom ki ballı kaymaklı cevizli tatlımsın sen benim :kiss: Az bi yanak ver ıssırim kan şekerim düştü de hahaha

7. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :haha: yaaaa ısır ama çokk minicikk yada vazgeçtimm sen beni öp en iyisi sonra kocama ne cvp verecem :haha:
    bende seni seviyomm dünyanın en güzel tarifi bile verilemeyen tatlısı :D:D :asskim:

8. Misafir

Misafir Forum Okuru

Timam sadece öpecem:kiss: Enişteye dua et o olmazsa, ıssırırdım affım olmazdı :A:A

Ehi ehii çok marifetliyim dimi, kimsenin yapamadığını yapıp, Oktay Usta'nın gazabına uğradım hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  9. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Kesinlikle ve ısrarla bu tatlıyı tavsiye ederim. Müthiş bir tadı var hem hafif hem leziz.. Tşk Ederim Adminim..

10. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    ayyyy kocişimm sağolsunn ozaman rüyamm :D:D

seviyomm seni *****. ama şu datluyı yapda yiyek yapda yiyek :haha:

11. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bir gün belki... :D:D Yada olmaz...:D:D Yada olabilir...:D:D Yersem totişe güvenirsem düşünürüm hahaha

Bende seni sefiyom :kiss:

Sütlü nuriye tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sütlü irmik tatlısı

Sütlü irmik tatlısı

sütlü irmik tatlısı kek kalıbında sütlü irmik tatlısı irmikli tatlı kek kalıbında yumurtasız tatlılar Yağsız ve yumurtasız bir tatlı tarifi vereceğim sizlere Malzeme: 1 litre süt, 10 yemek kaşığı tozşeker 10 yemek kaşığı irmik 2 paket hindistancevizi (kat arası yapmak isterseniz 1 bardak ceviz ilave ediniz malzemeye) soğuk süt derin bir tencereye konur, hemen şeker ve irmik,...
  2. sütlü irmik tatlısı

sütlü irmik tatlısı

ırmık tatlısı sütlü irmi Kullanılacak Malzemeler 1 kg. süt 11 çorba kaşığı şeker 8 çorba kaşığı irmik Hazırlanma Şekli Süt ve şeker kaynatılır. Kaynayınca irmik ilave edilir. Koyulaşınca ocaktan alınıp, ıslatılmış kaba yayılır. Üzerine isteğe göre çilek ve (yada meysim meyvesi) jölesi konur, soğutulur donması için.
  3. İşte Meleklerimize Kolay Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi....

İşte Meleklerimize Kolay Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi....

Kolay İrmik Tatlisi Tarifi İrmik Tatlısı Tarifi Aniden gelen tatlı krizleri için pratik ve lezzetli bir önerimiz var: sütlü irmik tatlısı! Hemen hazırlayın ve ruhunuzdaki tatlı değişimin tadını çıkarın! Malzemeler, 4 su bardağı süt 1 su bardağı irmik 1.5 su bardağı toz şeker 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi 1 paket vanilya Sosu için, 100 ml süt kreması...
  4. Sütlü Nuriye nasıl yapılır kızlarr

Sütlü Nuriye nasıl yapılır kızlarr

Selam kızlar. Şu pastanelerde yediğimiz sütlü nuriyeyi evde de yapabilirmiyiz. Ben çok seviyorum ve zırt pırt alamıyor insan, evde yapabilesek ne güzel olur. Yapılırmı evde, tarifi nasıl yapılıyorsa ?
  5. Ramazan Bayramı İçin Sütlü Bayat Ekmek Tatlısı

Ramazan Bayramı İçin Sütlü Bayat Ekmek Tatlısı

bayram tatlıları ramazan bayramı tatlı tarifleri sütlü bayat ekmek tatlısı Sevgili melekler, hem ramazan bayramında misafirlerinize ikram edebileceğiniz harika bir tatlı hem de bayatlayan ekmeklerinizi değerlendirebileceğiniz süper bir tarif olan sütlü bayat ekmek tatlısı tarifimizi paylaşıyoruz... Malzemeler: 1.5 bayat ekmek 1.5 su bardağı süt 3 çorba kaşığı margarin 3...

Sayfayı Paylaş