gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Süzme Mercimek Çorbası

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

süzme kırmızı mercimek çorbası süzme yeşil mercimek çorbası ço - 8 su bardağı et suyu
    - 4 kahve fincanı yeşil mercimek

- 4 kahve fincanı un

- 5 çorba kaşığı tereyağ

- tuz

- biber

Nasıl Hazırlanır?

Mercimeği ayıklayıp, yıkayın. Üzerini örtecek kadar su ilavesi yaptıktan sonra hafif ateşte suyunu çekene kadar pişirin. Azar azar kaynar et suyu ilave edin, süzgeçten geçirin. Unu yağla 1-2 dakika kavurup et suyu ile beraber süzgeçten geçirilmiş mercimeği ilave edin. Tuz ve biber ekleyip, sürekli karıştırarak on dakikaya yakın kaynatın. Küp şeklinde kesilmiş kızarmış ekmek parçacıklarıyla servis yapmanızı tavsiye ederiz.

Süzme Mercimek Çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nohutlu mercimek çorbası!

nohutlu mercimek çorbası!

nohutlu mercimek çorbası nohutlu yeşil mercimek çorbası yeşil mercimekli çorba mercimekli çorba Malzeme: 500 gr kuşbaşı et, birer cm’lik kesilmiş, 2 soğan, irice doğranmış, 200 gr nohut, bir gece önceden ıslatılmış, 150 gr yeşil mercimek yıkanmış, 500 gr domates, soyulmuş ve doğranmış, 4 kereviz sapı (doğranmış) 1 yemek kaşığı domates salçası,1 tatlı kaşığı karabiber, tuz, arzuya göre 1...
  2. köylü usulü mercimek çorbası!

köylü usulü mercimek çorbası!

1 su bardağı yeşil mercimek 1.5 su bardağı un 2 adet orta boy yemeklik kıyılmış soğan 1 adet yumurta 100 gram margarin 7.5 su bardağı et suyu 2 su bardağı ayçiçek yağı 2 adet orta boy soyulup, kare doğranmış havuç ¼ limonun suyu 1 su bardağı su tuz Yapılışı Ayıklanmış mercimeği birkaç su değişimi ile yıkayıp, bolca su ile haşlayın. Tencerenin içine margarin ve soğanı koyup, ateş...
  3. Fransız usulü mercimek çorbası

Fransız usulü mercimek çorbası

Kızlar mercimek çorbasını birde bu şekilde deneyin:) Malzemeler( 8 kişilik) 250 gr kırmızı mercimek 1 adet orta boy soğan 3 çorba kaşığı yağ 2 kahve fincanı un 1 tatlı kaşığı tuz 10 su bardağı et suyu Hazırlanışı Soğanı temizleyin ve piyaz biçiminde doğrayın.Mercimeği yıkayın.Bir tencerede bir kaşık yağı ertin soğanı ilave edip orta ateşte 2 dk kavurarak sarartın.Mercimeği ilave...
  4. Asi'nin Kırmızı Mercimek Çorbası

Asi'nin Kırmızı Mercimek Çorbası

kırmızı mercimek çorbası tarifi nasıl yapılır malzeme listesi hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Evet şimdi sizlere bu işte profosyonel olduğum çorbamın tarifini vereceğim melekle :D:D tarif kesinlikle tamamen bana aittir ve sizlere aynen yaptığım gibi anlatacapım :D:D isterseniz yanına http://www.meleklermekani.com/et-yemekleri/197186-hasbahce-spesial-tarifi.html de yapabilirsiniz...
  5. Sebzeli Süzme Mercimek Çorbası

Sebzeli Süzme Mercimek Çorbası

sebzeli mercimek çorbası nasıl yapılır sebzeli mercimek çorbası tarifi melekler hiç kuşkusuz davet menülerinin başında mercimek çorbası gelir.fakat ben mercimek çorbasını sadece kırmızı mercimek ile sevmiyorum.o yüzden içine çeşitli sebzeler koymayı tercih ediyorum.geçen haftalarda yemeğe misafirim vardı bende sebzeli mercimek çorbamı yaptım. misafirlerim çok beğendi onlar içtikçe ben daha da...

Sayfayı Paylaş