gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Helle Çorbası

Konu, 'Çorbalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

çorba çeşitleri helle çorbası

Sevgili melekler, sürekli dön dolaş aynı çorbaları pişirmekten sıkılanlar için harika bir yöresel çorba tarifi vermek istiyorum; Amasya'nın meşhur Helle Çorbası. Özellikle ramazan ayında çorbasız sofralara oturmadığımızdan çorba çeşitlerinden bir süre tıkanıp kalıyoruz. Biz de bu zamanlar için pek fazla bilinmeyen lezzetleri sizlere tanıtmış oluyorz. İşte güzel Amasya'nın tadına doyum olmaz, mis gibi Helle Çorbası tarifi..

helle-corbasi.jpg

Yarım su bardağından daha az yeşil mercimek
    2 yemek kaşığı tereyağı
    yarım su bardağı un
    1 litre su veya et suyu
    tuz
    karabiber

Yapılışı:

Mercimeği yıkayıp üzerini geçecek kadar su ilavesiyle yumuşayana kadar haşlayın
    Arada su az gelirse ilave edin
    Haşladıktan sonra suyunu süzün
    Bir tencerede yağı eritin
    Unu ilave edip hafifçe kavurun
    Kavrulan una suyu, mercimeği ve tuzu ekleyip karıştırarak kaynamaya bırakın

Ben üstüne kıtır ekmek yerine yağda yakılmış pulbiber dökmeyi seviyorum ;)

2. ayça aydın

ayça aydın Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    değişik bir tarifmiş teşekkürler

Helle Çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hele Bİr Gel

Hele Bİr Gel

içinden geleni söyle,kalırsa yazık olur hayata küsüverirsin,hüzünler seni bulur birşeyler yapabilirsem güzel gözlerin için başından geçeni anlat, masaldır benim için hele bi gel, uzaklar sana gelir sen hele bi gel, bütün dertler bitiverir hep seni bulur, uzun zor sıkıcı günler yazık olur, hadi gel kurtar bizi hele bi gel, uzaklar sana gelir sen hele bi gel, bütün dertler bitiverir hep seni...
  2. Heller sendromu

Heller sendromu

Heller Sendromu, çocukluğun dezintegrif bozukluğu ya da dezintegratif psikoz olarak ta bilinmektedir. Heller Sendromu (Çocukluğun Dezintegrif Bozukluğu), normal bir gelişim dönemi izleyen ilk 2 yıl sonrasında, kazanılmış becerilerin kaybına eşlik eden sosyal, iletişimsel ve davranışsal anormalliklerle seyreden yaygın gelişimsel bir bozukluk olarak tanımlanmıştır. Heller Sendromu ilk kez...
  3. şu tiplere bakın hele:)

şu tiplere bakın hele:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. cicişlere bakın hele bir....

cicişlere bakın hele bir....

Yeni sezon eteklerin istilası altında ama önemli olan hem yakışanı hem yaşam tarzına uyanı seçmek! işte yeni sezon yeni cicişler :)
  5. bi el atıverin hele :)

bi el atıverin hele :)

durdum dusundum dusunduum dusundum:) benı kac kısı sevıyo dıye bı daha dusundum ısın ıcınden cıkamadım:) bı el atıverın bakalım da ogreneyım kac kısı sevıyomus benı :)

Sayfayı Paylaş