gebe
  1. melekay42

melekay42 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Taze Ceviz Reçeli Yapılışı

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında melekay42 tarafından paylaşıldı.

Bitki bilimcilere göre bol miktarda A, B1, B2, C,E ve K vitaminleri ile Chinon Juglon adlı aktif madde içeren cevizin hem içi, hem ağacının kabukları hem de yaprakları pek çok sağlık sorununa iyi geliyor. kanı temizler, kansızlığı giderir.İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici,hem de tedavi edicidir. Her sabah kahvaltıda bir miktar ceviz içi yenmesinin zekayı geliştirir. yeşil ceviz meyveleri erkeklerde ****** gücü artırır.Vücudu Ceviz Reçeli İçin Gerekli Malzemeler *50 adet fındık büyüklüğünde yeşil ceviz, *2 LT PH sı 7,5 olan su,
    *10 gr tarçın,
    *10 Gr karanfil,
    Ceviz Reçeli Yeşil Ceviz Reçeli Nasıl Yapılır
    Cevizlerin yeşil olan dış kısmını soyun. 2,5 LT suyun içine atın. Hergün suyunu değiştirin. Acısı gidinceye kadar. Son olarak eczanelerden alabileceğiniz, hijyenik kireçli suda bekletin. Acısı iyice çıksın. Ardından, bu cevizleri şeker ile kaynatın. Çatal batacak kadar yumuşaklığa ulaşınca, içine karanfil ve tarçını ekleyin. Günde 2-3 adet cevizini ve 1 tatlı kaşığı suyunu tüketin. En az 3 hafta kullanın.besleyip güçlendirir. Ceviz yapraklarından yapılan çay ve reçel iştah açar mideyi kuvvetlendirir, boğaz hastalıklarına iyi gelir.ceviz reçeli

Taze Ceviz Reçeli Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ceviz reçeli (resimli)

ceviz reçeli (resimli)

ceviz reçeli nasıl yapılır ceviz reçeli yapılışı tarifi reçelinin yapılışı ceviz reçeli, malzemeleri, tarifi, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler 50 ADET KADAR YEŞİL CEVİZ YANİ OLGUNLAŞMAMIŞ 1.5 KG TOZ ŞEKER 2 LİTRE SU (8 SU BARDAĞI SU) 2 ADET LİMON SUYU 4-5 ADET KARANFİL TANESİ 1 TATLI KAŞIĞI TARÇIN 1 SU BARDAĞI KİREÇ - CEVİZLER...
  2. Ceviz reçeli nasıl yapılır bilen var mı

Ceviz reçeli nasıl yapılır bilen var mı

Arkadaşlarım ceviz reçeli yapacağım tam olarak tarifi ve nasıl yapıldığını anlatan bir görsel video yada bir yazı var mı sağolun ?
  3. Ceviz Reçeli Hakkında Bir Kaç Söz

Ceviz Reçeli Hakkında Bir Kaç Söz

Hatay'da çok oluyor oraya da gitmek kısmet olmadı. Ben de ozaman ben yapayım ceviz reçelini diyordum ama ham ceviz bulamıyordum. Bu sene bu dileğimi çocuklar duymuş olacaklar ki halamların bağ evinde bir aile toplantısında birkaç ufaklık evin üst katına çıkıp oraya ulaşan ceviz ağacı dallarından bir miktar ceviz koparıp etrafa atmışlar. Ben de nerelere attıklarını öğrenip dikenli çalılara ve...
  4. Meleklerimize balkabağı reçeli yapılışı

Meleklerimize balkabağı reçeli yapılışı

Kabak reçeli Kabak reçeli nasıl yapılır Kabak reçeli tarifi Melekler balkabağı reçelini hiç yapmayı denedinizmi veya yaptınızmı bilmiyorum ama harika bir tadı var.Çocukken annem yapardı ve çok lezzetli olurdu çocukluğumda tanıdığım bu lezzeti sizlerlede paylaşmak istedim şimdiden afiyet olsun (lop lop et olsun hahaha ) meleklerimize Malzemeler 1 kg. Balkabağı (soyulmuş olarak) 5 su...
  5. Süt reçeli nasıl yapılır?

Süt reçeli nasıl yapılır?

Kahvaltı sofraları reçelsiz olmaz.Özelliklede çocuklar bu tatlı lezzete bayılır.Kahvaltı sofralarımızda sıklıkla tercih ettiğimiz reçelin bir çok çaşidi var.Günümüzde nerdeyse her sebzenin meyvenin besinin reçeli yapılmakta.Reçel konusunda farklı lezzetler denemek isteyenler için bu günkü tarifimiz süt reçeli.İlk duyduğumda burun kıvırdığım ama tadına bakınca da müptelası olduğum bu lezzeti...

Sayfayı Paylaş