gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

ceviz reçeli (resimli)

Konu, 'Reçeller - Marmelatlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ceviz reçeli nasıl yapılır ceviz reçeli yapılışı tarifi reçelinin yapılışı ceviz reçeli, malzemeleri, tarifi, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler

50 ADET KADAR YEŞİL CEVİZ YANİ OLGUNLAŞMAMIŞ

1.5 KG TOZ ŞEKER

2 LİTRE SU (8 SU BARDAĞI SU)

2 ADET LİMON SUYU

4-5 ADET KARANFİL TANESİ

1 TATLI KAŞIĞI TARÇIN

1 SU BARDAĞI KİREÇ

- CEVİZLER AYIKLANDIKTAN SONRA SU DOLU KABIN İÇİNE KONUR. HERGÜN SUYU DEĞİŞTİRİLİR. ÇÜNKÜ ACISI ÇIKIP YUMUŞAMAYA BAŞLAMASI İÇİN.

- BU İŞLEMİ 5-6 GÜN YAPTIKTAN SONRA

- BİR TÜLBENT İÇİNE KONULAN KİREÇ, 6. GÜNDE BEKLETİLEN SUYUN İÇİNE KONUR. 2 SAAT BEKLETİLEN CEVİZLER SUDAN ÇIKARILIR YIKANIR

- TENCEREYE KONUR, CEVİZLERİN ÜZERİNİ ÖRTECEK KADAR SU KONUR VE KAYNATILIR. BU SU DÖKÜLÜR.

- TEKRAR SU KONUR VE İYİCE KAYNATILIR TAKİ CEVİZLERE ÇATAL RAHATLIKLA BATIP ÇIKIYORSA CEVİZLER YUMUŞAMIŞ DEMEKTİR.

- SOĞUK SUYA ALINIR VE İÇİNE 1 LİMONUN SUYU KONARAK BEKLETİLİR. CEVİZLERİN RENGİNİN BİRAZ AÇILMASI İÇİN.

- AYRI BİR TENCEREYE SU VE ŞEKER KONUR KAYNATMADAN SOĞUKKEN KARIŞTIRILARAK ERİTİLİR.
    - CEVİZLER LİMONLU SUDAN ÇIKARILARAK ŞEKERLİ SUDA 8 SAAT BEKLETİLİR.

- 15 DAKİKA KAYNATILDIKTAN SONRA TEKRAR 8 SAAT BEKLETİLİR VE TEKRAR 15 DAKİKA KAYNATILIR.

- BU İŞLEM 4-5 KERE YAPILIR. TABİİ Kİ REÇELİN KIVAMA GELİŞİNE GÖRE.

- BU İŞLEMDEYKEN, SONUNCU KAYNATMADA TARÇIN KARANFİL VE YARIM LİMONUN SUYU KONUR.

- İŞLEMLER BİTTİKTEN SONRA SOĞUMAYA BIRAKILIR. BUNU BUZDOLABINDA VEYA SERİN BİR YERDE MUHAFAZA EDİNİZ. DİLEDİĞİNİZ ZAMAN SERVİS YAPABİLİRSİNİZ...

2. ismet

ismet Forum Okuru

Cevap: ceviz reçeli(videolu)
    ben videoda görmedim ceviz receli tarifede :)
    ne olmuş anlamadım sadece ve sadece reklamları görüyorum :(

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Konu yenilenmiştir...

4. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Çok ilginç hiç duymamıştım ceviz reçelini nasıl oluyo tadı acaba :)

ceviz reçeli (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Reçel

Reçel

Bakınız; Komposto.Rüyada reçel yemek , işlerinde yapacağı kâr ve kazanca; reçeli evde yapmak, çok sevinçli bir haberi müjdeler. Rüyada reçel yemek, işlerinde kâr yapacağı ve kazanacağına işaret eder. Evde reçel yapmak, çok mutluluk veren haber almak demektir. Rüyada reçel yediğinizi gördüyseniz, hoş sürprizlerle karşılaşacak ve güzel seyahatlere çıkacaksınız.Rüyada reçel yapmak çok önemli...
  2. Ceviz

Ceviz

CEVİZ : Yaprakları ve kabuklarıyla hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. Saç ve elleri boyamakta da kullanılır. Bitki bilimcilere göre bol miktarda A, B1, B2, C, E ve K vitaminleri ile Chinon Juglon adlı aktif madde içeren cevizin hem içi, hem ağacının kabukları hem de yaprakları pek...
  3. Ceviz reçeli nasıl yapılır bilen var mı

Ceviz reçeli nasıl yapılır bilen var mı

Arkadaşlarım ceviz reçeli yapacağım tam olarak tarifi ve nasıl yapıldığını anlatan bir görsel video yada bir yazı var mı sağolun ?
  4. Ceviz Reçeli Hakkında Bir Kaç Söz

Ceviz Reçeli Hakkında Bir Kaç Söz

Hatay'da çok oluyor oraya da gitmek kısmet olmadı. Ben de ozaman ben yapayım ceviz reçelini diyordum ama ham ceviz bulamıyordum. Bu sene bu dileğimi çocuklar duymuş olacaklar ki halamların bağ evinde bir aile toplantısında birkaç ufaklık evin üst katına çıkıp oraya ulaşan ceviz ağacı dallarından bir miktar ceviz koparıp etrafa atmışlar. Ben de nerelere attıklarını öğrenip dikenli çalılara ve...
  5. Taze Ceviz Reçeli Yapılışı

Taze Ceviz Reçeli Yapılışı

Bitki bilimcilere göre bol miktarda A, B1, B2, C,E ve K vitaminleri ile Chinon Juglon adlı aktif madde içeren cevizin hem içi, hem ağacının kabukları hem de yaprakları pek çok sağlık sorununa iyi geliyor. kanı temizler, kansızlığı giderir.İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici,hem de tedavi edicidir. Her sabah kahvaltıda bir miktar ceviz içi yenmesinin zekayı...

Sayfayı Paylaş