gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

Konu, 'Salatalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gavurdağı salatası, tarifi, yapılışı, malzemeleri, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler

Yemek kültürümüzün vazgeçilmezi salata çeşitlerimizden gavurdağı salatası karşınızda melekler :)

Bu tadına doyulmaz salata,adını Gaziantep ve Adana arasında ki dağlardan aldığı için her iki yöre de bu salatayı benimsemiş.

Değişiklik istiyorsanız,mutlaka deneyin,pişman olmazsınız :tik:

NMalzemelerimiz;

1 küçük kuru soğan
    4 domates
    5-6 dal taze soğan
    4-5 sivri biber
    Yarım demet maydanoz
    Yarım çay bardağı
    nar ekşisi
    Yarım çay bardağı
    Zeytinyağı
    1 çay bardağı ceviz
    Pulbiber
    Tuz
    Nane

Tüm malzeme minik minik doğranacak.Nar ekşisi eklenip dolapta yarım saat bekletilecek.Çıkarılınca limon ve yağı eklenip cevizi serpilecek,servis edilecek..

Afiyet olsun melekler :tik:

CeMoŞ bunu beğendi.
TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

şekilsiz tarifi, resimleri, nasıl yapılır, kaya kurabiye, şekli bozuk, kurabiye çeşitleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Şekilsiz benim annemden ilk öğrendiğim ve tadına hala doyamadığım hamurişi çeşitidir.Yapımı zahmetsiz ve sonucu garantili bu kurabiyeyi 1 tepsi yapmak için malzemelerimiz; 2 yumurta 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı sıvıyağ...
  2. TİTAN'dan Pankek (resimli)

TİTAN'dan Pankek (resimli)

pankek, tarifi, malzemeleri, nasıl yapılır, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Pankek,bir nevi akıtma ya da krep tarzı birşey melekler :) Bizim yaptığımız üzümlü keke ya da cevizli keke benzemiyor ne tadı ne yapılışı.Ama hamura üzüm de katabilirsiniz onu da söyleyeyim :tik: Bu yiyeceği Amerikalılar kahvaltılarında tüketiyorlar.Bizdeyse çocukların canı kek...
  3. TİTAN'dan Etimekli Patlıcan Salatası (resimli)

TİTAN'dan Etimekli Patlıcan Salatası (resimli)

etimekli patlıcan salatası, tarifi, malzemeleri, yapılışı, reçetesi, resimleri, ile ilgili bigiler burada melekler Patlıcan salatasına etimek ne alaka diyebilirsiniz melekler :) Ama bir deneyin eminim siz de benim gibi bayılacaksınız.Etimeğin patlıcanın suyuyla yumuşayıp lezzetlenmesi hele de sarımsaklı yoğurtla buluşması enfes bir tat ortaya çıkmasına sebep oluyor :D:D...
  4. TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

gazozlu poğaça tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç gazozla poğaça yapmayı denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra aklıma yattı benim.Sütlü poğaça,düğüm poğaça oluyor da gazozlu poğaça mı olmayacak dedim ve geçtim mutfağa melekler :) İşte malzemelerimiz; 1 su bardağı oda ısısında sade gazoz Yarım su bardağı ılık su 250 gr tereyağı...
  5. ŞIPIDIK'In resimli gavurdağı salatası :)

ŞIPIDIK'In resimli gavurdağı salatası :)

gavurdağı salatası tarifi, gavurdağı salatası nasıl yapılır? Bu konuda size yardımcı olmak için bu konuyu açıyorum kızlar. Bakın de güzel salata yaptım Malzemeler 4. Domates 1. Sivri Biber 1. Salatalık 1. Kırmızı biber Paprika 1. Kırmızı Soğan 2. tane yeşil taze soğan Bir tutam maydonoz 1. Küçük Nar 1 küçük Havuç Göz kararı ceviz Sosu için. Çeyrek çay bardağı nar ekşisi (zevke göre...

Sayfayı Paylaş