gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tomris İncer hayatı

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tomris incer kimdir tomris incer hayatı şahnur ana kim tomris incer hayatı, kısaca hayatı, biyografi, biyografisi, kimdir, dizileri, filmleri, aşk ve ceza

Aşk ve Ceza dizisinde Şahnur Ana rolü ile disiplinli sert bir aşiret hanımını canlandıran Tomris İncer, Türk Sinema ve Dizi sektörünün en usta oyuncularından biridir benim için. Hayranlık duyduğum Tomris İncer hakkında sizler için bilgiler topladım Melek'ler.

Tomris İncer (d. 16 Mart 1948, Bulgaristan), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

1974 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları kadrosuna giren sanatçı, çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı, özel tiyatrolarda oynadı. En önemli çıkışını Bir İstanbul Masalı adlı diziyle yaptı.

Sahip olduğu ödüller

9. Adana Altın Koza Film Şenliği - 1995, En İyi Kadın Oyuncu, Aylaklar
    15. Ankara Film Festivali - 2003, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Çamur
    8. Sadri Alışık Ödülleri - 2003, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Gönlümdeki Köşk Olmasa

Rol aldığı tiyatro oyunları

Tehlikeli İlişkiler : Choderlos De Laclos
    İkiye Bölünen Vikont : İtalo Calvino
    Dünya'nı Ortasında Bir Yer : Özen Yula
    Divane Ağaç : Turgay Nar
    Leons ile Lena : Georg Büchner
    Eskici Dükkanı : Orhan Kemal
    Ölümsüz Öykü : Karen Blixen
    Çok Uzak : Carly Churchill
    Medea : Euripides
    3. Richard : Shakespeare
    Kapıyı Aç
    Gölge Ustası
    Altı Derece Uzak
    Mikado'nun Çöpleri : Melih Cevdet Anday

Filmografisi

Aşk ve Ceza - 2010
    Tramvay (film)- 2006
    Binbir Gece - 2006
    Yedi Günah, Yedi Tepe, Bir Metropol - 2005
    Bir İstanbul Masalı - 2003
    Aşk ve Gurur - 2002
    Gönlümdeki Köşk Olmasa - 2002
    Karşılaşma - 2002
    Çamur - 2002
    O da Beni Seviyor - 2001
    Bana Old and Wise'ı Çal - 1998
    Kuşatma Altında Aşk - 1997
    Aylaklar - 1994
    Tersine Dünya - 1993
    Gizli Yüz - 1990
    At Gözlüğü - 1978
    Azap - 1973

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    bulgaristanda doğduğunu bilmiyordum :)

Tomris İncer hayatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tomris Mengüşoğlu toprağa verildi

Tomris Mengüşoğlu toprağa verildi

İstanbul'da vefat eden 82 yaşındaki felsefe yazarı Tomris Mengüşoğlu toprağa verildi. Tomris Mengüşoğlu için Erenköy Galippaşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Mengüşoğlu'nun naaşı, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından İçerenköy'deki aile mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine, Mengüşoğlu'nun oğlu Yusuf Mengüşoğlu ile kızı Selver Wesenack ve yakınları katıldı....
  2. HaYaT ../..

HaYaT ../..

HaYaT ../.. Tebeşirle çizilmiş bir seksek oyunu kadar uçucu bir çizgisi var hayatın. Farkında olmadan basıyorsun çizgiye. Kızıyorlar anında. “ YANDIN! “ diye atılıyorsun oyun dışına… Elif ŞAFAK
  3. Hayattan...

Hayattan...

HAYATTAN... *Geniş ve rahat olmayı öğrendim... Ölümün dışında hiç bir şey göründüğü kadar önemli ve acil değil... *Coşkulu ve neşeli olmadığım zaman, bunun hiç kimsenin suçu olmadığını ve gülümsemem gerektiğini öğrendim... *Cesur olmayı; değilsem bile öyle davranmayı öğrendim... Nasıl olsa, aradaki farkı kimse anlamıyor... *Cazibemle 15 dakika idare edebildiğimi, ama ondan sonra...
  4. Ünlü Sanatçı Tomris Oğuzalp Hayatını Kaybetti

Ünlü Sanatçı Tomris Oğuzalp Hayatını Kaybetti

tomris oğuzalp, tomris oğuzalp haberleri, tomris oğuzalp kimdir Sevgili melekler, Türk tiyatro ve sinemasının ünlü isimlerinden sanatçı Tomris Oğuzalp bu gece sabaha karşı evinde hayatını kaybetti. Kısa bir süre önce beyin kanaması geçiren usta sanatçı, bir süre hastanede kaldıktan sonra taburcu edilmişti. Oğuzalp, bugün ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından...
  5. Tomris Oğuzalp Kİmdir? Hayatı Hakkında Bilgiler

Tomris Oğuzalp Kİmdir? Hayatı Hakkında Bilgiler

tomris oğuzalp, tomris oğuzalp hayatı, tomris oğuzalp kimdir Sevgili melekler, Türk sinema ve tiyatrosundan bir çınar daha devrildi. Usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Tomris Oğuzalp bu gece sabaha karşı evinde hayata gözlerini yumdu. Biz de bu başarılı sanatçımızı yad ediyor ve hayatı hakkında bilgiler veriyoruz sizlere.... Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı...

Sayfayı Paylaş