topuk çatlakları

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ayak topuğu çatlakları ayak topuk çatlakları topuklarındaki çatlaklar çatlak topuk bakımı
    muhakkak bilenleriniz vardır.. ama ben bilmeyenleri düşünerek sizlerle paylaşmak istedim.. topuğunuzdaki çatlakları azaltmanın hatta gidermenin yolu var. ben kendim yapıyorum gerçekten çok memnunum..

ilk önce ayağınızın dayanabilceği bir sıcaklıkta bir kaba ayaklarınızı koyuyosunuz.. (yaklaşık 1 yarım saat sonra) ayak tabanlarınızın yumuşadığını hissettiğiniz anda ayaklarınızı sabunlayıp topuk taşıyla ovuyosunuz.. ölü derilerinizin koptuğunu göreceksiniz.. ayaklarınızı yıkayp kuruladıktan sonra tüm ayak tabanınıza vazelin sürüp bir çorap giyin yaklaşık 2 saat sonra çorapları çıkardığınızda ayak tabanınız yumuşacık olucak :=)

2. DILRUBA

DILRUBA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: topuk çatlakları

haftada bir bende bakım yaparım .geceleri krem sürüp gece çorabımı giyer yatarım.ayaklarım pamuk gibi oluyor.çok basit şeyler ayaklar ihmale gelmez

3. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

çok teşekkür edrim ablacım ellerine sağlık

4. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    gerçektenn faydalı kıslar deneyin :)

5. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    34
    Ödül Puanları:
    48

emeğine sağlık canım deniycemmm

6. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

tesekkur edrim canim...

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

kesinlikle bakımlı olması gereken organlarımızdan biride ayaklardır neden mi çünkü dost başa düşman ayağa bakar demişler aynen öyle:D:D

daha doğrusu bence bir kadın ayak tırnağından tutun saç teline kadar bakımlı alımlı ve temiz olmalı.

paylaşım faydalı bir paylaşım tşkler ve + 100 rep

8. denizyıldızı

denizyıldızı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel paylaşım ben vazaline gırıpınin içindeki tozu karıştırıp krem yapıyorum çok daha faydalı oluyor deneyin göreceksiniz

9. destina

destina Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

evet bende yapıyorum bunu gerçekten çok işe yarıyor ben birde arada halis zeytin yağını sürüyorum topuklarıma deneyin o da mükemmel sonuç veriyor :)

10. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: topuk çatlakları

emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler canım

11. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: topuk çatlakları

bilgi için saol canım emeğine sağlık

12. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

ssslm
    ben de yapıyorum her hafta ama tekrarlıyor çatlaklık birde çalışan bi bayanım iş ortamında sürekli ayakta kaldıgım zmanlarda oluyor
    ve acı veriyor
    çekilmez bir hal alıyor topuk taşı kullandım geçici bi süre iyi geldi ama çatlaklıklar tekrarladı başka bir çözzümü olan varmı çatlaklıgı ebediyen yok edecek bi çözüm

13. m-doruks

m-doruks Forum Okuru

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

topuk catlagı

babamın topuklarındakı catlaklar cok genıs ve aralıklı.arada kanadıgıda oluyo ayagının ustune basmakta zorlanıyo cok acıdıgını ve dayanamadıgını soyluyo ne yapmamız gerekıyo

topuk çatlakları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. topuk çatlaklarına son

ayak çatlaklarına ne iyi gelir el çatlaklarına ne iyi gelir tuzlu su ayaklara gelirmi büyük bir kaba koyduğunuz sıcak suya 1 çorba kaşığı giliserin ve deniz tuzu ekleyin ayaklarınızı bu karışımda yarım saat bekletin sonra ponza taşıyla topuklarınızı ovun. bu uygulamaan sonra 10 aspirini dövün ve vazelinle karıştırarak krem haline getirip ayaklarınıza sürün. yünlü çorap giyin
  2. Topuk Çatlaklarını Dert Etmeyin

sert topuklar için yumuşak topuklar yumuşak için Sert ve çatlamış topuklar bayanların korkulu rüyasıdır.Havaların ısınmasıyla birlikte yazlık ayakkabılardan görünen yumuşak topuklar için bakım kürü... Kızlar bu bakım kürünü yapıyoruz hepimizin yumuşacık topukları olacak :tik: Bir kovaya sıcak su doldurun içine bir çorba kaşığı gliserin ve bir çorba kaşığı deniz tuzu karıştırın....
  3. topuk çatlaklarına kesin çözüm..

topuk çatlağına çözüm topuk çatlaklarına çözüm denenmiş ve başarılı olmuş bu tarifi sizlerle de paylaşmak istedim. vazelin cam bi kapta benmari usulü eritilir içersine 5 asprin ezilir 1 adet giripinin içi eklenir ve çeyrek limon suyu sıkılır. daha sonra soğumaya bırakılır. yıkanmış ve kurulanmış ayaklara özellikle topuklara sürülür üzerine çorap giyilir. topuklarınız bebek topuğu kadar...
  4. Topuk Çatlak Kremleri

topuk çatlağı nedir,topuk çatlağı neden olur,topuk çatlağına ne iyi gelir,topuk çatlağı için kremler,topuk çatlağına iyi gelen kremler hakkında bilgiler Topuk çatlaklarına kadın ve erkek fark etmeksizin birçok insanda rastlanılmaktadır. Özellikle 35-40 yaşının üstündeki birçok kişi bu problem ile karşı karşıya kalmaktadır. Topuk çatlakları ilk başlarda herhangi bir rahatsızlık...
  5. Topuk çatlağı için bakım önerileri

Topuk çatlaması, çeşitli sebeplerle ayakların topuk kısımlarında meydana gelen kuruma ve çatlama durumudur. Rutin olarak yaptırılacak pedikürler bu tip bir sorunun oluşmasını engelleyecektir, ancak her zaman durum böyle olmayabilir. Yaptırdığınız pediküre rağmen topuk çatlaklarınızın oluşmaya başladığını fark ederseniz mutlaka bir an önce tedaviye başlayın. Aksi halde bu durum ağrılı ve...

Sayfayı Paylaş