gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tüp Bebek Yapanlar

Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tüp bebek sonrası nelere dikkat edilmeli 2011 tüp bebek yaptıranlar yaptıranlar 2011 nelere dikkat etmeli de tüp bebek yaptıranlar, yöntemleri, yöntemi, yaşı, yapıldıktan sonra, nasıl yapılır, nasıl olur, nasıl oluyor, nasıl, nasıl uygulanır, fiyatları, aşamaları, nedir, merkezleri, tedavisi, maliyeti, 2011, yumurta toplama

Merhaba Melek'ler...

Sitemiz de bebek sahibi olmak isteyen o kadar çok arkadaşımız var ki, bunlardan bazıları "tüp bebek" yöntemini tercih ediyor, bazıları ise "tüp bebek" yöntemi ile bebek sahibi oluyor. Darısı diğer tüm isteyen Melek'lerimize olsun diyor ve sizlerden bu yazımızda, tüp bebek yöntemi hakkında ki bilgilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz...

"Tüp Bebek" yaptıranlar; bebek sahibi olmak isteyen ve bunun için "tüp bebek" yöntemini tercih eden, arkadaşlarınıza yardım etmek ve sevaba girmek sitiyorsanız, "tüp bebek" yöntemi ile ilgili olumlu yada olumsuz yorumlarınızı bizimle burdan paylaşınız.

Yaptırdığınız tüp bebek merkezinin adını, hangi şehirde olduğunu ve ayrıca fiyatını yazın.

"Tüp Bebek" yaptırmadan öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmeli?

"Tüp Bebek" nasıl yapılıyor?

"Tüp Bebek" aşamaları nelerdir?

Lütfen bu konuya dair neler biliyorsanız, anne olmak isteyen arkadaşlarınıza yardım etmek için, bilgilerinizi bizimle paylaşın Melek'ler.

Bilgilendiren paylaşımınız için şimdiden teşekkür ediyor ve sonsuz sevgilerimizi sunuyoruz...

Meleklermekani.com

CeMoŞ ve SadmiN bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Öncelikle bu denli önemli bir konuya değindiğin için çok teşekkür ederim canım:)Bu konuda bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Şunu belirtmek isterimki tüp bebek sabır isteyen bir tedavi şekli.Benim tedaviye alındığım dönemde Devlet ilaçların bir kısmını karşılıyordu.Yalnız Devletten yardım almak için önce rapor çıkartmak gerekiyordu.Raporun ismi KISIRLIK raporu..Ben bu raporu almak için 15 gün uğraştım bir insan Kısırlık raporu alıcak diye sevinirmi ?Vallahi ben sevindim niye diye soracak olursanız ;Rapor için Bir kaç bölüm doktoruna görünmen lazım ve her bölüm kuyruk,Yok tahliller yok bilmem neler derken raporumu aldım.Ve doktoruma gittim bana önce prolaktin vs gibi hormon tetkitleri yapıldı.6 saatte bir burnumdan kullanacağım sprey verildi.Regl olmam beklendi.Ardından her gün karnıma belli saatte vurunacağım iğneler verildi.İğneyi kendiniz yapıyosunuz ben yapamadığım için eşim yaptı aslında hiç acımıyor ama kendim yinde vuramadım:D iğnelerden sonra ovülasyona bakıldı duruma göre ilaç 1 doz arttı.Tabi bu dönemde her gün kan verdim.Kontrolerde durumum pek iç açıcı değildi 450 cc gonalf kulanmama rağmen 4 yumurta görünüyordu.Doktor tedavimi keseceğini söyledi yani tüp bebek yapma işlemi ni ertelemek istedi.Bense eşimi tedavi için zor ikna ettiğimi anlatmaya ağlamaya başladım.Doz yükseldi.En son çatlatıcı iğne yapıldı.Ertesi gün tekrar kontrol venihayet yumurtalarınız yarın toplancak denildi.Sabah bin bir heycanla Merkeze gittik önce eşimi bir odaya aldılar:D:DEşim sperm verdi.Daha sonra beni işlemin yapılacağı bölüme aldılar.Kalp hastası olduğum için sakinleştirici yapıldı.Ve gözlerim kapandı ama yumurta toplama işleminde kasıklarıma iğne gibi batmalar hisettim konuşamadığım için sadece inledim ve sesler duydum temiz tür yıka gibi:D Neyse ultrasonda görüldüğü gibi 4 yumurta değilmiş 2 yumurta 2 si boş hücre.Ve buluşma zamanı:D eşimin spermiyle yumurtanın buluşma zamanı onların döllenmesini beklemek çok stresli ve müthiş heyecanlı bir durum :/ 3gün beklememiz gerekiyor (3 gün boyunca merkezi arayıp embriyoların durumunu sorduk)İlk gün:Daha merkezi aramadan önce aniden yürektenmi desem ciğerdenmi bir ses anne ben burdayım diyordu gerçekten:)yakınlarıma dönüp dedimki ikiside tutmuş hissediyorum.Hemen merkezi aradım her ikiside çok güzel bölünmeye başlamıştı.Çok mutlu olduk annelik duygusunu az da olsa hisettim..İkinci gün :Embriyolardan birinin bölünmesi durdu moral sıfır ....3 gün:Annelik hissimi kaybettim..Eşim merkeze gidip beni arayacak müjdeyi verecekti..Eşime ulaşamıyorum.Telefonu kapalı.Saatler geçti eşimden ses yok.Merkezi aradım eşinize bilgiyi verdik Embriyonuzun bölünmesi durdu transfer işleminiz iptal...Şok oldum dondum o anki duygularımı dile getirmem gerçekten imkansız.Eşim akşam eve geldi yüzüme bakmadı rengi solmuş bitap düşmüştü..İkimizde konuşmadan sabahladık.Eşim uyuduğumu sanarak kulağıma yine ikimiz yalnız kaldık diyince ağlaştık..5 yıldır tedavi amaçlı doktora gitmiyorum çünkü eşimde bende bu süre zarfında çok yıprandık..Tüp bebeği veni vidi diye bir hastanede yaptık.Doktorum Zeki Akkum. Diyarbakırda açılan ilk tüp bebek merkezi..Lütfen ümidinizi kesmeyin benim dönemimde böyleydi şimdi tıp ilerledi..Kadınlar artık her yaşta anne olabiliyor.Umarım bir gün hamileyim müjdesini Melekler mekanında sizlerle paylaşırım:)

BEYZA21, razetr, unıca ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ayy çitosumm yazının sonu çok etkiledi beni yav :uhu: allahım inşş sana hayırlı birevlat nasip edertüm isteyenleree allahım kimsenin kucağını boş koymasın:uhu:

4. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Amin canım inşallah ALLAH seninde ümmeti muhamedinde yavrularını bağışlasın inşallah:) mübarek bende destan gibi yazmışım:D:D

unıca ve CeMoŞ bunu beğendi.
  5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bilgilerin için çok çok tşk ederim Çitos. Verdiğin her bilgi, tüp bebek yaptıracak olanların soru işaretlerine cevap oldu...
    Allah seni ve anne olmak isteyen tüm Melek'lerimizi, yer yüzünde evlat hasreti çeken tüm kadınları, o müjde ile sevindirsin inşallah...

Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden misafirler, tüp bebek hakkında vereceğiniz her bilgi, tüp bebek yaptırmayı düşünenlerin, soru işaretlerine bir cevap olacak ve belki de umut olacak. Lütfen bildiklerinizi esirgemeyin...

Sevgilerimizle...

Meleklermekani.com

6. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ben teşekkür ederim ***** bizler için güzel umutların yeşereceği bir topik açtığınız için:)Bu arada Ben den yumurta toplama işleminden bin dolar alındı unutmuşum yazmayı:D

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çitos'um hangi yıl da 1.000$ aldılar senden? Onu da yazarsan çok iyi olur aşkisim :)

8. chillem

chillem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eline emeğine sağlık çitos, inşallahh en yakın zamanda bize müjdeli haberler verebilirsin.., ben ve eşim bayadır tüp bebek araştırması yapıyoruz geçen hafta görüşmeye gittik medicana hastahanesinde ki Dr. Selman beye tüp bebek tedavisini önerdi, fiyat araştırması yaptık, dikkatimizi çeken bir konu oldu bizim gittiğimiz merkezde fiyatlar çok uygun değil fakat çoğunluğun genel kanısı ucuz olsun diye bir kaç deneme yapmaktansa biraz daha fazla para harcayıp başarı ile geçen bir deneme süreci geçirmek.. biz medicanadan ve doktorumuzdan ilk etapta çok memnun kaldık sanırım orada başlayacağız tedaviye bakalım hayırlısı gelişmeleri buradan aktarırım diğer arkadaşlar için ayrıca daha fazla deneyimi olup bizim gibi yeni başlayacaklara yardımcı olabilecek melekler de paylaşırsa çok memenun kalırımm..

BEYZA21 bunu beğendi.
  9. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Valla sanırım 2005 ti canım.Sadece yumurta toplama işleminden alındı.Fiyatta 1.000$.

CHİLLEM:Canım tüp bebek yaptırmadan önce lütfen çok iyi araştırın ben bu konuda size yardımcı olabilirm eğer isterseniz..Bilgelirimi paylaşabilirim.Güzel dileklerin için sağol canım inşallah rabbim sanada banada tüm isteyenlere de hayırlı evlatlar versin inşallah

chillem bunu beğendi.
  10. kırmızzı

kırmızzı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu perşembe Beylikdüzü'ne yolum düştü arkadaşlar:) şaka bir yana medicana'ya gittik eşimle. selman laçin'le görüştük. ilk izlenimlerim çok iyi, hastane zaten çok temiz ve ferah ekip de çok anlayışlı ve özenli, tedaviye karar verdim tam olarak, bakalım sonunda ne olacak, benim için dua edin lütfen.

11. chillem

chillem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar valla özellikle çitosçum dediğin öneriler çok işime yaradı iyi araştırdım tavsiyelere kulak verdim sonunda selman beyle tedaviye başladım sizin duaarınızla da beraber şimdi hamileyim allah dileyen isteyen herkese nasip etsin..

12. abadii

abadii Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba canım bende 2 senedir medikanaya gidiyorum ilk denememi aysun lacinde yapmıştım tutmadı 1sene sonra tekrar gitim dondurulmuşlarımı kulandım selman bey doktorum selman beyin elinin ugruna çok inanıyorum hayırlısıyla revladını kucana alrısın canım ama unutma en önemlisi morel...

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gebelik

mrb ben müge canım benim ben 4 kere tüp bebek yaptım olmadı ben şu anda diyarbakırdayım ve tüp bebek merkezine gittim sur ilçesinde dedi ki 5 inci olmasa paranız iade dediler fiyatıda5656BİN DEDİLER TMM DEDİM ONDAN SONRA BİRDEN BULANTI OLDU GEBESİNİZ DEDİLEER HEMDE2 AYLIK4 AY A GELDİK İKİSİDE KIZ DEDİLER 9 AY DOLDU İKİZ KIZIM OLDU İKİSİNİN ADI SUDENAZ BUSENAZ1 AYLIKLAR BENCE DENEYİN İNŞALLAH SİZEDE BAĞIŞLAR BY BYYBYYÖYLE GEÇTİ ÇOK TATLILAR BENDEN BU KADAR

a.özlem bunu beğendi.
  14. ELİF SUDE

ELİF SUDE Forum Okuru

http://www.meleklermekani.com/images/icons/icon9.png

senin adına sevındım insallah bızımde bebısımız olur

a.özlem bunu beğendi.
  15. kara göz

kara göz Forum Okuru

merhaba arkadaşlar benimde 8 senedır olmuyor herşeyı denedık ve olmadı gerıye tüpbebek kaldı sadece ama onuda yapamıyoruz malesef
    cünkü ne sıgortamız var nede para etraftan isticek kımsede yok durumu iyi olan kaldık böle işte rabbım kımseyı çaresiz bırakmasın allah tan başka yalvaracak kımse yok ama yanlızlık çok zor arkadaşlar allah hiçbirimizi unutmasın hepımıze hayırlı sağlıklı evlatlar versın inşallah isteyen herkese

Tüp Bebek Yapanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp Bebek

Tüp Bebek

Geçmişte spermin yada embriyonun laparoskopi eşliğinde tüplerin içine verilmesi (GIFT/ZIFT) gibi teknikler uygulanırdı. Artık modern tıp, yardımcı üreme teknikleri, tüp bebek (IVF) ve mikroenjeksiyonu (ICSI) tercih ediyor. TEDAVİNİN AŞAMALARI: GÖRÜŞME İlk görüşmede IVF doktorunuz sizfen detaylı bir sağlık öyküsü alır, daha önce yapılmış tüm tetkik ve tedavilerinizi inceler....
  2. tüp bebek

tüp bebek

merabalar 2temmuzda tüp bebek trasferi oldum ,akıntım var azda olsa sarı renkte , kasıklarımda kesik gibi küçük agrılar oluşuyor bazan sık bazan aralıklı ,sinirlerim bozuldu aglıyorum sürekli bu evrede test yapsam çıkarmı,sekizinci günüm bana yardımcı olun gebelik belirtisi bu günlerde olurmu?teşekkürler.
  3. Tüp bebek tedavisinde hamile kalıp  düşük yapanlar

Tüp bebek tedavisinde hamile kalıp düşük yapanlar

tüp bebek tedavisinde gebe kalıp düşük yapanlar,tüp bebek tedavisinde düşük yapanlar,tüp bebek tedavisinde hamile kalıp bebeğini kaybedenler,tüp bebek tedavisi sonrası düşük hakkında bilgiler Tüp bebek tedavilerinde normalden daha fazla ileri yaş gebelikleri elde edilmekte ve buda düşük oranlarını %25’lere kadar yükseltmektedir. Diğer düşük nedenleri arasında hormonal nedenlerde önemli yer...
  4. TESE VE TESA Yöntemiyle tüp bebek yapanlar

TESE VE TESA Yöntemiyle tüp bebek yapanlar

tese yöntemi ve tüp bebek,tesa yöntemi ve tüp bebek,tese yöntemiyle hamile kalanlar,tesa yöntemiyle gebe kalanlar,tüp bebek hakkında bilgiler Yardımcı üreme tekniklerinin kullanılmaya başlamasıyla bugün bir çok çift bebek sahibi olabilmektedir. Modern tıptaki yardımcı üreme teknikleri klasik tüp bebek ya da in-vitro fertilizasyon (IVF) ve mikroenjeksiyon ya da diğer adıyla intrasitoplazmik...
  5. Tüp Bebek!

Tüp Bebek!

SELAM MELEKLER Ben aranıza yeni katıldım.... 2011 de evlendim.. 1 sene çocuk yapmadık. 1 sene sonra başadık denemelere.. Ama olmadı 1 sene 1 sene sonra hamiledim.. 11 haftalıkken kalbi durdu... drlar ilk bebekte normal dedi.. biz yetinmedik her testi yaptırdık. hiç bişey çıkmadı.. 6 ay yine olmuyor. dr gittim klomen ve çatlatma iğnesiyle hamile kaldım... 5 haftalıkken düştü.. 1 tane aşılama...

Sayfayı Paylaş