gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Turşu Kanser mi Yapıyor!!!

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Vazgeçilmezimiz turşunun kanser yaptığına inanmak istemiyoruz ama böyle birşey varsada dikkati elden bırakmamak gerek. [​IMG]
    Beslenme şekli çağın hastalıkları arasında ilk sırada yer alan kansere neden oluyor. Prof. Dr. Salim Başol'a göre özellikle sofraların vazgeçilmezi turşuya dikkat etmek gerekiyor.
    Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Salim Başol, çağın hastalıkları arasında gösterilen kanserden kurtulmak için teknolojik ürünlere ve yiyeceklere dikkat etmek gerektiğini söyledi. Erkeklerde prostat, kadınlarda meme kanserinin en çok görülen türler olduğuna işaret eden Prof. Dr. Başol, sigara dumanında 35 farklı kanserojen madde bulunduğunu belirtti.
    Güneş Vakfı tarafından düzenlenen sohbet toplantısına katılan Prof. Dr. Salim Başol, kanser konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Başol, dünyada her yıl yaklaşık 11 milyon insanın kansere yakalandığını, bunlardan bir milyon 500 bininin yaşamını yitirdiğini ifade etti. Sigaranın zararlarını saymaya gerek olmadığını kaydeden Prof. Dr. Selim Başol,
    "Sigara dumanında 35 ayrı kanserojen madde var. Ama bunun yanında bazı teknolojik ürünlerde radyasyon yaydığı için kansere davetiye çıkartıyor. Sürekli kullandığımız cep telefonları, bilgisayarlar, içinde yaşamak zorunda bırakıldığımız yüksek gerelim hatları ve baz istasyonları yaydıkları radyasyon nedeniyle kansere ikinci derecede neden oluyorlar. Kanser erkeklerde prostat, kadınlarda ise meme kanseri olarak karşımıza daha çok çıkıyor. Bunların yanısıra artık yemek kültürümüzü de değiştirmek zorundayız. Tuzlu yiyecekler, turşu, kızarmış ve yanmış et, isli ekmek ve bayat yiyecekler de kansere neden oluyor" diye konuştu.
    Prof. Dr. Salim Başol, son yıllarda kanser vakaları ve ölümlerinin kalp hastalıklarına bağlı ölümlerin önüne geçtiğine de dikkat çekerek 40 yaş üstündeki kişileri yaşamlarına daha çok dikkat etmeleri konusunda uyardı.

2. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yaaaaaaaa yapmasın amaaaaa

Turşu Kanser mi Yapıyor!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sıcak gıda kanser yapıyor

Sıcak gıda kanser yapıyor

İç Hastalıklar Uzmanı Dr. İlhami Gültepe, Van'da hastaneye giden ve endoskopi cihazından geçen her bin kişiden 70'inde yemek borusu kanseri görüldüğünü söyledi. Konu ile ilgili makamında İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Dr. İlhami Gültepe, dünyanın sadece birkaç ülkesinde az sayıda görülen yemek borusu kanserinin Doğu Anadolu Bölgesi halkının sağlığını tehdit ettiğini belirtti....
  2. Bazı Şampuanlar Kanser Yapıyor

Bazı Şampuanlar Kanser Yapıyor

şampuan, zararı varmıdır, nelerdir, baş agrısı yaparmı sorularına cevaplar burada Amerikan Sağlık Bakanlığı, bazı şampuanlarda bulunan ‘formaldehit’in lösemi ve geniz kanserine, plastikte bulunan ‘stiren’in idrar yolu kanserine neden olabileceğini açıkladı meleklerim habere bakalım. ABD hükümeti kimya piyasasında yaygın olarak kullanılan formaldehit ve stiren adlı maddeleri kanserojen...
  3. Kola kanser mi yapıyor öyle birşey duydum :S

Kola kanser mi yapıyor öyle birşey duydum :S

Ben çok fazla kola içiyorum. Biliyorum doğru değil ama dayanamıyorum işte. Ama birşley duydum çok korktum.Kola kanser yapıyormuş doğru mu bu ?
  4. Brezilya Fönü Kanser mi Yapıyor?

Brezilya Fönü Kanser mi Yapıyor?

brezilya fönü, brezilya fönü zararları, brezilya fönü zararlı mı Sevgili melekler, uzun süre düz saçlara sahip olabilmek için uygulanan brezilya förünün kanser yaptığı hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. Bilim adamları brezilya fönü yaptıranların kanser riskiyle karşı karşıya olduklarını açıkladılar. İşte detaylar... Saç düzleştirme uygulamasını inceleyen bilim insanları, Brezilya...
  5. Turşu Ağız Yarası Yapıyor

Turşu Ağız Yarası Yapıyor

turşunun zararları, turşu zararlı mı, turşu hakkında Sevgili melekler, şöyle dumanı üstünde bir kuru fasülyenin yanına en iyi ne gider? Ya da mis gibi bulgur pilavı-ayran ikilisinin yanına? Tabiki turşu. Ev hanımlarının yazdan hazırladıkları renk renk çeşit çeşit turşuları yerken dikkatli olun. Zira turşu ağız yarasına sebep olabiliyor. Diş Hekimi Suzan Yavaşca, ağız yaralarının...

Sayfayı Paylaş