gebe
  1. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

tuzlu balık kurabiyesi

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında SaBıR MeLeĞi tarafından paylaşıldı.

Tuzlu-Kurabiyeler[1].jpg Malzemeler

1 çay kaşığı tuz

1 çay kaşığı pul biber

1 çay bardağı sirke

1 paket kabarma tozu

1 paket margarin ve alabildiği kadar un

Tarif

Tüm malzemeyi kulak memesi kıvamına gelinceye dek yoğurun, daha sonra küçük kalıplarla şekillendirip üzerine yumurtanın sarısını sürüp fırına verin, kızarınca alırsınız

AFIYET OLSUN!

2. feryall

feryall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende malzemenin içinde balık arıyorum :)

tuzlu balık kurabiyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yüzük kurabiyesi!

yüzük kurabiyesi!

yüzük kurabiyesi yüzük kurabiye yüksük kurabiye Malzemeler 500 gr un 300 gr margarin 1 Su bardağı pudraşekeri 1.5 Çay kaşığı kabartma tozu 1 Adet yumurta 1 Paket vanilya Kreması için : 1 Su bardağı süt 1 Adet yumurta Yarım su bardağı tozşeker 4-5 Çorba kaşığı margarin Yarım çay kaşığı vanilya Üzerine : Hindistancevizi ve antep fıstığı Hazırlanışı * Öncelikle margarin ve...
  2. Anne kurabiyesi

Anne kurabiyesi

anne kurabiyesi anne kurabiye kurabiyesi tarifi tarifleri kurabiyeleri Malzemeler: 7 kahve fincanı un 2çay bardağı şeker 1çaybardağı yoğurt 1çaybardağı çiçek yağı 1çaykaşığı karbonat 1çay kaşığı tarçın 1limon kabuğu rendesi Bir yumurta (Sarısı üstüne akı içine kullanılacak) Üstü için; Yumurta sarısı, Ceviz Yapılışı: Un,şeker,yoğurt,çiçek yağı,karbonat,tarçın,limon kabuğu karıştırılır...
  3. Tuzlu Kurabiye

Tuzlu Kurabiye

Malzemeler 9 Su Bardağı Un 10 gr.Maya 3 Yumurta 100 gr. Krema 6 Kahve Fincanı Margarin 6 Kahve Fincanı Tereyağı 1 Çorba Kaşığı Tuz(tepeleme) Yemeğin Tarifi Geniş bir kapta unu eleyip,havuz şeklinde açın.Unun içersine diğer malzemeleri ilave ederek yoğurun.Hamurunuzu 1 saat dinlenmeye bırakın. Dinlenen hamuru merdane yardımıyla açarak küçük parçalar halinde kesip,dilediğiniz gibi...
  4. sevdanın tuzlu  kurabiyesi

sevdanın tuzlu kurabiyesi

tuzlu kurabiye kurabiye tarifi yapılışı malzemeleri aradığınız herşey burda meleklerim... işte güzel bir çay demlendikten sonra hazırlaması kolay yemesi olay hazmı kolay bir kurabiye.buda benim kurabiye tarifim böyle tarifleri birbirine katıp karıştırmayı çok seviyorum bu tarifimde çok beğenilir inş. sizlerde deneyince beğenirsiniz. Malzemeler -250 gr. margarin -bir çaybardağı...
  5. Browni Kurabiyesi

Browni Kurabiyesi

Kızlar buraya eklediğim tarifleri daha önce yapmadım ama not ediyorum mutlaka deneyeceğim :D Utanarak söylemeliyim ki yemek yapmayı bilmiyorum :( :) Ama bu kurabiyeler oldukça lezzetli görünüyor sanırım yapmalıyım :) Kullanılan Malzemeler: 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı şeker125 gr. (yarım paket) margarin 4 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 su...

Sayfayı Paylaş