gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ümit Ömer Sevinç Kimdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ümit Ömer Sevinç Kimdir biyografi bilgilerini lütfen paylaşın kızlar.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ümit Ömer Sevinç Biyografisi
    Ümit Ömer Sevinç,Ümit Usta olarak bilinen aşçı 1952 yılında İstanbul'da doğmuştur. Ümit Ömer Sevinç Babası Gaziantep´li Ali Kemal Bey de usta aşçı idi. Ümit Ömer Sevinç Baba mesleğini seçerek lise yıllarında iş hayatına atılan Ümit Sevinç mesleğin her bölümünde çalışarak kendini yetiştirmiştir.

Bu konudaki bütün birikimlerini, babasından ve birlikte çalıştığı değerli ustalardan aldı. Defalarca ülkemizi gezerek, yemek kültürü ile ilgili araştırmalar yapan Ümit Usta, Türk basının yakın zamana kadar merkezi olan Bab-ı Ali´de, yani İstanbul´un Cağaloğlu semtinde uzun yıllar lokanta işletmeciliği yaptı. Ümit Ömer Sevinç On beş yıldan fazla Türk TV kanallarında yemek programları yapmıştır.

Ümit Usta sadece yemek yapmakla kalmıyor bunun yanında birçok mesleki eğitim programı kapsamında ve bazı medya kuruluşlarında yemek alanında eğitim, tabldot aşçılığı, soğuk mutfak, pastacılık, yiyecek hazırlama ve pişirme teknikleri gibi dersler veriyordu.

Ümit Ömer Sevinç, geçirdiği 19 Nisan 2012 tarihinde kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Ümit Ömer Sevinç, iyi bir aşçı ve gıda mühendisi olan Filiz Hanım ile evlidir.

Ümit Ömer Sevinç Kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ömer Dönmez kimdir

Ömer Dönmez kimdir

zeynep değirmencioğlu ayşecik sezer inanoğlu ömer dönmez menderes utku kimdir ömer dönmez kimdir, hayatı, biyografi, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, filmleri, resimleri Ömer Dönmez kimdir Melek'lerim; cevap veriyorum :) Ömer Dönmez, Yeşil Çam fimlerinde Filiz Akın'ın oğlu rolünü oynayan Ömercik'dir Melek'ler:) Ömer Dönmez ( Ömercik ) Çok para kazandım, ama yok oldu gitti... Bir...
  2. Ömer Şerif kimdir

Ömer Şerif kimdir

ömer şerif kimdir ömer şerif kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri Merhaba Melek'ler... Bu yazımızda sizlere, Ömer Şerif hakkında yazılan haberleri sunuyoruz... HAKKINDA YAZILANLAR Kendimi Osmanlı Addediyorum Leyla Umar Sabah 13 Mayıs 2001 Doğu ve Batı'nın en hoş taraflarını alan Ömer Şerif: Bu asrın tek dahisi Atatürk... En büyük arzum Atatürk rolünü...
  3. Ömer Kavur kimdir

Ömer Kavur kimdir

ömer kavur kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, filmleri, hakkında bilgiler Ankara da doğan ve Paris de ölen bir Türk Yönetmen Ömer Kavur, hakkında merak ettiğiniz herşey burada Melek'ler. Ömer Kavur, (d. 18 Haziran 1944 Ankara - ö. 12 Mayıs 2005 Paris) Türk yönetmen. 1944'te Ankara'da orta üst sınıf bir ailenin çocuğu olarak doğan Ömer Kavur, ilkokulu İstanbul Kızıltoprak'ta...
  4. Mümtaz Sevinç kimdir

Mümtaz Sevinç kimdir

mümtaz sevinç kimdir, hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, filmleri, Tiyatro - sinema ve seslendirme sanatçısı Mümtaz Sevinç, bir çok diziye başarı vermiş, usta oyunculardan biridir Melek'ler. Mümtaz Sevinç (d. 9 Şubat 1952 ö. 24 Ocak 2006) Tiyatrocu, seslendirme sanatçısı. Elazığ doğumlu olan Mümtaz Sevinç, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra sanat...
  5. Ümit Usta Kimdir

Ümit Usta Kimdir

Ümit Usta Kimdir biyografi bilgileri var mı acaba sizin sitenizde yoksa paylaşın Ümit Usta rahmetli oldu yaa :(

Sayfayı Paylaş