gebe
  1. angelica

angelica Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8

Utangaçlık Nasıl Alt Edilir?

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında angelica tarafından paylaşıldı.

Düşüncelerinin farkına var Eğer sosyal ortamlarda geri çekiliyorsan, bunun düşünsel bir alt yapısı olduğunu unutma. Zihninden geçen düşüncelerin farkına varmakla işe başla. Neden o yerde bulunmak istemiyorsun?
    Konuşmaktan çekinme
    Yeni bir ortama girmenin senin için ne kadar zor olduğunu sesli bir şekilde anlat, sen de olayın farkına iyice var. Yanındaki arkadaşın sosyal ve her ortama uyum sağlayabilen biriyse, ondan seni yeni ortamlara sokmasını, yeni kişilerle tanıştırmasını, başkalarıyla konuşurken muhabbeti senin için kolaylaştırmasını rica edebilirsin!

Kalabalığa karış
    Önce küçük, sonra da daha büyük gruplarla iletişime geç. Örneğin her zaman yakın bir arkadaşınla geziyorsan, bir gün onun başka bir arkadaşı, diğer gün de seninki gelsin. Bu şekilde çekingenliğini yenmeye başladığını, kendini insanlara karşı daha rahat ifade edebildiğini göreceksin.

Farkını fark ettir
    Kalabalığa karışmayı başardın. Şimdi sıra diğer korkularını yenmeye geldi. Yanına gelen insanlarla konuşacak bir şeyler bulamıyorsan ve yanlış bir şeyler söylemekten korkuyorsan, o zaman muhabbeti sen başlat! Örneğin kitaplarla aran çok iyiyse, “Geçen gün yeni bir kitap okudum. O kadar güzeldi ki, hala onun etkisindeyim” diyerek konuyu açabilirsin. Konunun ilerlemesi için de soru sormaktan çekinme.

Duvar Fotoğrafları | Facebook

Utangaçlık Nasıl Alt Edilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağız kuruluğu nasıl kontrol altına alınır? nasıl tedavi edilir?

Ağız kuruluğu nasıl kontrol altına alınır? nasıl tedavi edilir?

Ağız kuruluğu nasıl kontrol altına alınır? nasıl tedavi edilir? sık sık yudum yudum su içilmeli. gece yatarken yanında sıvı içecek, su bulundurulmalı şekersiz sakız çiğnenmeli sigara,alkol,şekerli yiyeceklerden uzak durulmalı yaşanılan mekanın nemi ayarlanmalı gerekirse eczanelerden temin edilebilen yapay tükürük...
  2. Sivilceler nasıl yok edilir

Sivilceler nasıl yok edilir

Sivilceler nasıl yok edilir ? Bıktım bıktım bu sivilcelerden ne olur bana da yardım edin Sivilceler nasıl yok edilir :S
  3. utangaçlık nasıl yenilir

utangaçlık nasıl yenilir

utangaçlık nasıl yenilir selam arkadaşlar, kızım çok utangaç onun utangaçlığını yenmesini istiyorum bu konuda da sizden yardım bekliyorum utangaçlık nasıl yenilir
  4. Utangaçlıktan nasıl kurtulabilirim

Utangaçlıktan nasıl kurtulabilirim

Utangaçlıktan nasıl kurtulabilirim utangaçlıktan kurtulmak için Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda utangaçlıktan kurtulmanın yollarını sizlerle ve "kızım çok utangaç ne yapabilirim?" diyen misafirimiz ile paylaşıyor ve utangaçlıktan kurtulmak isteyen herkesi bu sayfamıza davet ediyoruz. Utangaçlıktan nasıl kurtulunur ? Araştırmalara göre her geçen yıl özellikle...
  5. Fibromiyalji Nasıl Teşhis Edilir?

Fibromiyalji Nasıl Teşhis Edilir?

Depresyon, kaygı ve uyku bozukluklarının fibromiyalji ile bağlantısı olabileceği görülmüştür. Daha çok orta yaştaki kadınlarda rastlanmakla birlikte fibromiyalji kadın, erkek, her yaştaki insanı etkileyebilir. Fibromiyaljiye tam olarak neyin sebep olduğu hala bilinmemektedir. Bununla birlikte stres, kasların zorlanması ya da örneğin bir burkulma, fibromiyalji belirtilerini kötüleştirebilir....

Sayfayı Paylaş