gebe
  1. adley

adley Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Uykusuzluğa son

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında adley tarafından paylaşıldı.

Uykusuzluk çekenler çareyi uyku haplarında aramasınlar! Uzmanların söylediğine göre çare bitkilerde... Uykusuzluk çekenlere önerileri bitki çayı içmeleri
    Peki hangi bitki çayını tüketmemiz lazım diyenlere işte birkaç öneri:

Melisa otu ile lavantayı karıştırıp kaynatın ve balla tatlandırarak hergün yatmadan 1,2 saat önce içmeye devam edin.

Papatya ve melisa otunu karıştırıp kaynatın,balla tatlandırarak yatmadan 1,2 saat önce için.Bu uygulamayı en fazla 1 ay sürdürebilirsiniz.

Bu bitki çayları içlerinde bulunan etken maddeler sayesinde hem vücudunuzu rahatlatacak hem de derin bir uyku çekmenizi sağlayacaktır.

2. berennaz

berennaz Forum Okuru

papatya ile melisayı deniycem lavanta da olabilir fakat içine ne kadar koymak gerekiyor canım

Uykusuzluğa son konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uykusuzluk...

uykusuzluk...

Ömrümüzün üçte biri uykuda geçiyor ama insanoğlu hâlâ uykunun sırlarınıçözmüş değil. Uyku, ya bir dinlenme, rahatlama aracı ya da günün verimlisaatlerini alıp götüren bir zaman dilimi olarak tanımlanıyor.Uyku, vücudunyalnızca dinlendiği bir süreç değil. Uzmanlar uykuyu, "gün boyu yorulan veyıpranan sinir sisteminin onarıma alındığı, gün içinde edinilen bilgilerinayıklanıp depolandığı, dış...
  2. İyi uykusuzluklar!

İyi uykusuzluklar!

En güzel yastığın nedir?” diye sorsalardı bana, hiç tereddütsüz “yarın” derdim. Yastık… Başımı usulca bırakıp kendimi unuttuğum yer. Yastık… Gözlerimi kapatıp gövdemi sessizce, dertsizce yarına taşıdığım dem. Yarın… Bugünün telaşlarını savurup fırlattığım loş uçurum. Yarın.. Bugünün ellerinden ellerimi çekip hayatla bağlarımı koparmama bahane eylediğim boşluk. “Nasılsa yarın var!” deyip de...
  3. Uykusuzluğun Nedenleri

Uykusuzluğun Nedenleri

Uykusuzluğun Nedenleri Eşim son zamanlarda uyuyamıyor acaba bunun nedeni nedir kızlar ne olursunuz Uykusuzluğun Nedenlerini yazın.
  4. uykusuzluk?

uykusuzluk?

uyku sorunu uyku tedavisi Kızlar, Son günler yaklaştıkça ben uyku uyuyamaz olmuştum nerdeyse ağırlaşan göbek ile uyumak işkence gibiydi.Dön sağa dön sola sabah oluyordu sizdede varmı?
  5. Uykusuzluk için basit önlemler

Uykusuzluk için basit önlemler

Çeşitli nedenlerle uykusuz kalabilirsiniz. Yapılan araştırmalar psikolojik faktörün öne çıktığını gösterirken aynı zamanda çeşitli hastalıklar, tedavi amaçlı kullanılan ilaçlar, uyku öncesi aşırı yağlı veya kalorili yiyecek tüketimi, alkol ve sigara gibi birçok faktör olduğunu gösteriyor.Temelinde yatan sorunu anlamak uykusuzluğu tedavi etmede önemlidir, sizler için hazırladığımız basit...

Sayfayı Paylaş