gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Varlık Sebebi

Konu, 'İdare Hukuku' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Niçin idareye birtakım kamu gücü ayrıcalıkları tanınmıştır? Bunun sebebi “kamu yararı (utilité publique; genel çıkar, intéret général)”nın sağlanması düşüncesidir[118]. Örneğin bir yol yapımında yol üzerinde kalan bir tarlanın kamulaştırılması gerekir. Bunda kamu yararı vardır. Eğer idareye kamu gücü ayrıcalığı (tek yanlı karar alma gücü ve re'sen icra) tanınmamış olsaydı, idarenin o tarlaya el atabilmesi için mutlaka tarla sahibiyle anlaşması ve onu satın alması gerekirdi. Eğer tarla sahibi, tarlasını satmayı kabul etmez ise, idare kamu gücü ayrıcalığına sahip olmasaydı, tarla sahibini zorlaması ve yolu yapması mümkün olmazdı.

Varlık Sebebi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Varlığımızın sebebi.

Varlığımızın sebebi.

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. ''VarLıĞındaki YokLuĞun''

''VarLıĞındaki YokLuĞun''

En acı yalnızlık senin verdiğin yalnızlık oluyor. Sen yokken bir şey düğümleniyor boğazıma, yutkunamıyorum. Nefes alamıyorum, sıkışıyor kalbim. Bulunduğum yerde yığılıp kalacakmışım ve bir daha hiç kalkamayacakmışım gibi geliyor bana. Oysa senden önce de yalnız kaldı bu yürek. Gidenlerin bıraktığı tortuyu taşımayı bildi. Bir tek sen böyle çaresiz bırakıyorsun beni. Bir tek sen yokluğunla...
  3. Varlığın sebebi ben yokluğun sebebi sen

Varlığın sebebi ben yokluğun sebebi sen

Varlığın sebebi ben yokluğun sebebi sen.... Bana bir ses ver.. O kadar muhtacım ki şuan sesine Bir merhabaya veya nasılsın deyişine Konuş benimle konuş..... Kısık sesinli Seviyorum de yankılansın sesin saatlerce boş karanlık odamda ve o an bitsin hayat ve acımasızca geçen zaman acısın bana,öylece donup kalsın... Boş odamda senin suretin ve ben varım... Konuşuyoruz büyük bir gevezelikle...
  4. varlığın varlığıma sebeptir yar

varlığın varlığıma sebeptir yar

çok yorgunum be sevdiğim bu yollar beni çok yordu,varlığın huzur veriyor bana beni sensiz bırakma...İNCİÇİÇEYİM dersin ya hep bana çiçeğini sensizlikte soldurma,yokluğunla cezalandırma... Yar… Söylenemediği için biriken cümlelerimle karşındayım Gözlerine bakmaya cesaretim yok..! Sadece yüreğine dokunabilmek için buradayım.. En çaresiz En aciz Ve en saf halimle...

Sayfayı Paylaş