gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Veysel Karani İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

veysel karani nota yemen ellerinde veysel karani nota ilahisi notaları notaları hakkın habibinin sevgili dostu Hakkın Habibinin sevgili dostu Yemen illerinde Veysel Karani
    Söylemez yalanıyemez haramı
    Yemen ilerinde Veysel Karani
    Seherde kalkuben yola giderdi
    Hakkın binbir ismin zikir ederdi
    Allah Allah deyu deve güderdi
    Elinde asası hurma dalından
    Eğninde hırkası deve yününden
    Asla hata gelmez onun dilinden
    Aşık Yunus ey dür ben de varaydım
    Ol mübarek hub cemalin göreydim
    Ayağın tozuna yüzler süreydim

Veysel Karani İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Veysel Karani Hazretleri

Veysel Karani Hazretleri

HAKKINDA YAZILANLAR Karen'de parlayan pırlanta Veysel Karâni Hazretleri Efendimiz’in (Sallallahü aleyhi ve sellem) bilinen iki hırkası vardır. Bunlardan biri Kaside-i Bürde’nin yazarı büyük şair Kaab bin Züheyr’e verilir ki, Topkapı Sarayı’nı ziynetlendirir. Diğeri de Kareli Üveys’e gönderilir. Hasılı bu iki kutlu miras da İstanbulumuz’a nasip olur. Belki de ona bu yüzden İslambol...
  2. Veysel Karani...

Veysel Karani...

Karen'de parlayan pırlanta Veysel Karâni Hazretleri Efendimiz’in (Sallallahü aleyhi ve sellem) bilinen iki hırkası vardır. Bunlardan biri Kaside-i Bürde’nin yazarı büyük şair Kaab bin Züheyr’e verilir ki, Topkapı Sarayı’nı ziynetlendirir. Diğeri de Kareli Üveys’e gönderilir. Hasılı bu iki kutlu miras da İstanbulumuz’a nasip olur. Belki de ona bu yüzden İslambol derler... Kimbilir? Peki siz...
  3. Veysel Karani İlahi

Veysel Karani İlahi

Hakkın Habibinin sevgili dostu Yemen illerinde Veysel Karani Söylemez yalanıyemez haramı Yemen ilerinde Veysel Karani Seherde kalkuben yola giderdi Hakkın binbir ismin zikir ederdi Allah Allah deyu deve güderdi Yemen ilerinde Veysel Karani Elinde asası hurma dalından Eğninde hırkası deve yününden Asla hata gelmez onun dilinden Yemen ilerinde Veysel Karani Aşık Yunus ey dür ben de varaydım Ol...
  4. Veysel Karani 2 İlahisi

Veysel Karani 2 İlahisi

VEYSEL KARANİ Rumda Acemde aşık oldum Yemen İllerinde Veysel Karani Enbiya sevdi ve dostum dedi Yemen illerinde Veysel Karani Anasından doğdu dünyaya geldi Melekler altına kanadın yaydı Resulün hırkasın tacını giydi Yemen illerinde Veysel Karani Erenler önünde kemer belinde Aknurdan beni var o sağ elinde Üveys sultan derler Hak divanında Yemen illerinde Veysel Karani
  5. Veysel karani

Veysel karani

Her ramazan TV de dikkatle izlerim hikayesini ver her izlediğimde ilk izlemişim duygusuyla ağlarım.. En etkilendiğim kişidir Veysel Karani.. Okumanızı istedim okumasanızda internette izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.. Veysel Karani tabiin, mutasavvıf Doğum tarihi kesin olarak bilinmiyor. 555-560 tarihleri arasında Yemen’de bulunan Karen’de doğdu. İslam'da anne sevgisinin büyüklüğüyle...

Sayfayı Paylaş